Sql veritabanı ?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yasin_71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb arkadaşlar bnm şöyle bir sorum olacaktı size ; internette görmüş olduğum satılık bir web sitesi tasarımını bir prgoram vasıtasıyla komple indirdim:clap: fakat veritabanında olan sql dosyasıda lazım onu nasıl indirebilrim acaba :wink: kullanıdğım program sadece web sitesini indiriyor veritabanını indirmiyor:biggrin:

tabi yapmış olduğum iyi bir şey değil ama ücretsiz temalar ya güzel değil yada lisanslı olduğu için mecburen indirmek zorunda kaldım.

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
temelde "veri tabanı" tabirinin kelime anlamı, bilgi depolama sistemi, bilgi depolanan alan, ham veri kaynağı gibi şeylere denk geliyor diye biliyorum, adını telafuz ederken farketmiş olmanız gerekirki, sunucu taraflı programlama dünyanın en güvenli sistemlerinden birisi (yanlışsam düzeltin bu yargıyı 3. kez kullanıyorum bu gün) bu sebebden ötürü, ne sunucu taraflı script kodlarını, ne de veri tabanı dosyasını (bu demek oluyor ki içindeki özel/şahsi veriler dahil sitenin bütün ham verileri) çekemezsiniz diye biliyorum.
tabiki bir takım illegal yollar vardır bunun için, söz konusu bilgi işlere erişmek, dosya transfer protokolüyle veri tabanı dosyasını çekmek ve bunu işlemek gibi...

Ama forum formatı gereği illegal hiç bir sistemin ne tanıtımı ne tanımı yapılamaz... (bkz: Forum kuralları :D )

yasin_71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sunucu taraflı programlama dünyanın en güvenli sistemlerinden birisi..

bende tahmin etmiyordum zaten böyle birşey olacağına ama yinde bir soruyum dedim bilen arkadaş varsa diye :)

peki indirdiğim temaya yı işlevsel hale getirebilriiyim ?

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bende tahmin etmiyordum zaten böyle birşey olacağına ama yinde bir soruyum dedim bilen arkadaş varsa diye :)

peki indirdiğim temaya yı işlevsel hale getirebilriiyim ?

Ya tabiki, ama sonuçta bunun yerine özgün ve nitelikle tasarım üzerinde çalışmak daha mantıklı bence...

yani ben bu tarz site download işlemlerine karşıyım birazda, bu tavrım burdan geliyo... :D

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Kendi oluşturduğunuz ve kodladığınız sistem daha stabil çalışacaktır emin olun, indirdiğiniz şablonu oluşturan kişi kendisine göre değişkenler atamış olabilir siz bunları çözeyim derken saçınız en az 10 cm uzamış olacaktır.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
....sunucu taraflı programlama dünyanın en güvenli sistemlerinden birisi ........... ne sunucu taraflı script kodlarını ..... çekemezsiniz diye biliyorum.
........
Eskiden sörf yaparken karşıma bazen sayfa yerine script kod (php/asp) geliyordu. Epeydir rastlamıyorum.

boollean

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Veri tabanını alamazsın. Veritabanı sunucusunda Firewall fln vardır kolay erişemezsin erişsen bile kullanıcı adı şifre ister bulamazsın.

ankarali_gnc"

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sitemın veritabanı varmı bakalım:D:D eğer veriyı çekebildi isen veritabanınıda çekersin:) ama sen dosya kaydet deyıp ekranı ındırdı ısen ona bırsey dıyemem:D veri çekmek hacklemek saldırı yapmak böyle kolay işler olsaydı:)memleket hacker abı ile hacer abla dolardı ya:)

Sen bu veriyı nasıl çektin kardeş onu önce bi söyle:) html mıydı site asp mı php mi? asp.net mi? hangisi meraklandım bak:)

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Bir sunucudaki veritabanına erişmek için gerekli kullanıcı adı ve şifreniz olmadığı sürece direk bağlanıp göremezsiniz. Siteyi zaten illegal bir yöntem ile bilgisayarınıza indirmişsin. Bundan sonraki isteklerin ve buraya yazılan cevaplar legal olmayacağı için konunun uzamasına gerek yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...