SQL Tablosunda Düzensiz Boş Kalan Sütunlar

Bu konuyu okuyanlar

LogicErrorTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba,
C# dilini kullanarak yazdığım programda SQL Veritabanı kullanıyorum. Veritabanı tasarımının çoğu bitti, bir noktada yorumlarınıza ihtiyaç duyuyorum. Programımdan gelen verilere göre uygun SQL tablolarıma kayıtlar girilecek (kayıtlar en fazla 2 basamaklı sayılar olacak) fakat kullanıcının ihtiyacına göre aynı kayıt satırında bazen 5 bazen 7 yani bu sayılar 12-13 'e kadar çıkabiliyor bu sayılarda sütunlar doldurulacak. İlk defa böyle bir istekle karşılaştım, işin içinden çıkamıyorum. Sütunların 'Allow Null' özelliğini kullanarak bu sorunun üstesinden gelebilirim fakat bir kayıt satırında 7-8 sütunun boş kalması ilerde sorun çıkartabilir mi?
Bu konuda ki görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

LogicErrorTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar konuyu açtıktan hemen sonra aklıma gelen fikri sizinle paylaşmak istedim;
Programımda ki verileri bir classa aktarıp, belirli bir standartta bu verileri tek bir değişkene aktaracağım bu şekilde veritabanında bir kayıt için sadece tek bir sütununu kullanabilirim. Verileri veritabanından geri çağırırken de yine aynı class yardımıyla bu verileri ayırıp programımda kullanabilirim.

Benim fikrim ve kendi fikirleriniz hakkında yorumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim.