Sql Server Tablo Adlarına ASP.Net de Nasıl Erişilir?

cenksk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
VS 2010 içerisinde sql le çalışıyorum bir tane dropdown içine sqlserverdaki tabloisimlerini doldurmam gerekiyor nasıl yapabilirim.

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
VS2010 da hangi dil?
Dropdown içine aracağın bilgiler ne için kullanılacak. id ve metin olupta metin seçildiğinde id mi getirecek

biraz detaya girersen yardım etmeye çalışırım

cenksk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Atacağım tablo adlarını dropdown a listeletecem ki seçtiğim tablo adına göre ekleme silme düzeltme işlemi yapacağım byle birşey olabilirmi diye merak ediyorum id ve metin yöntemini yapabılıyorum zaten ama sadece tablo adından bu olabılırmı

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Verdiğin bilgilere göre cevap vermek gerekirse : Söylediğin/hayal ettiğin herşey yapılabilir diyorum

hakan_uu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tabloları bir datasete atıp sonra döngü ile dataset içerisindeki tablo isimlerini dropdown'a atabilirsin

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
tabloları bir datasete atıp sonra döngü ile dataset içerisindeki tablo isimlerini dropdown'a atabilirsin

Verileri Datasete atabilir, Datatable a atabilir, Datareader ile toplayabilir. Yapmak istediğini söylerse tam olarak dili de söylerse yardım bulur. Yoksa VS nin içindeki her dille kombinasyonları yazmamızı istiyorsa mümkün değil.

cenksk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kusura bakmayın hafta sonu bakamadım dil C# onu yazmayı unutmuşum

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tablo isimlerini aşağıdaki sql cümlesiyle alabilirsin.

Kod:
select * from sys.tables