Soru Sql Port Açma

bika1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba, Sql Port Açmam gerekli 1433 ve 1434 üzerinden fakat işlemleri doğru yapmama rağmen port kapalı olarak gözükmekte, yardımcı olabilecek varmı ?

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Modem den ızın vermek gerekir, Bunun dısında Dmz den ayrıca vermek gerek ki Burasi Önemli şirket vs ınternet bankacılıgı varsa sıstemde DMZ Dıkkat edılmesı gereken en önemli kısımdir.

Bunların dısında Windows üzerinde Güvenlik duvarını asman gerekli, sıstemde Güvenlik duvarı olmaması veya kullanılacak zaman offlıne konuma gecırmek mantıklıdır.

Statik ıp gerekli, Kullandıgınız Internet saglayıcınızdan statık ıp temın edebılırsıniz.

Veya Modem üzerinde nat varsa ordan direk dınleme portu da acabılırsın..

Toki4182

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Modem den ızın vermek gerekir, Bunun dısında Dmz den ayrıca vermek gerek ki Burasi Önemli şirket vs ınternet bankacılıgı varsa sıstemde DMZ Dıkkat edılmesı gereken en önemli kısımdir.

Bunların dısında Windows üzerinde Güvenlik duvarını asman gerekli, sıstemde Güvenlik duvarı olmaması veya kullanılacak zaman offlıne konuma gecırmek mantıklıdır.

Statik ıp gerekli, Kullandıgınız Internet saglayıcınızdan statık ıp temın edebılırsıniz.

Ben yıllar önce erişime bir port açıvermiştim ama şimdi beceremedim bir türlü. İnternet servisini arayıp havuz muhabbetini sordum, servisin böyle bir durumdan bile haberi yok. Ki eskiden kalma bir kaç resim var, baktım. Bugünkü herşey aynı, değişen birşey yok. Ama neden port açılmadı bir türlü anlamadım. Modem Biri-Pirelli. Eğer Tenda daha kolay ise o da var. Nasıl halledebilirim bu işi ya. Sistem Debian ve Pardus'da denemiştim. Şimdi ise Linux Mint kullanıyorum.

Promahmutpro

pembe❤️‍?
Reaksiyon puanı
189

statik ip gerekli degil sallama.
Arkadaşlar Merhaba, Sql Port Açmam gerekli 1433 ve 1434 üzerinden fakat işlemleri doğru yapmama rağmen port kapalı olarak gözükmekte, yardımcı olabilecek varmı ?
Cgnat agindan cikman lazim. Servis saglayicini ara

bika1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
statik ip alındı, diğer çoğu işlemde yapıldı, ama yine kapalı gözüküyor port, tplink müşteri hizmetlerini arıyayım dedim en kötü onlar açsın portu ooohhoo onlarda tenezzül edip açmıyor bile, kaldım ortada valla 3 gündür 5 dakikalık iş ile uğraşıyorum, ne yapacam şuan hiç fikrim yok valla bildiklerimi yaptım, Yardım etmeye çalışan arkadaşlara teşekkür ederim, daha detaylı bilgi vermek isteyen olursa memnuniyetle forumu okumaya devam edeceğim. İyi Forumlar :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Modem Tp-Lİnk W9970v3 modeli Türk Telekomdan alınma !
Mesaj otomatik birleştirildi:

dmz dediğiniz alan burası galiba burada hangi bilgileri girmem gerekli acaba ? Port bilgileri mi yoksa farklı bir bilgi mi ?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-09-29 101343.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-29 101343.png
    5.6 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme: