Yardım SQL Bilgisayara inmiyor yardım

Bu konuyu okuyanlar

Uğur Sümertan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba SQL Server 2017 Express Basic indirmem gerekiyor derslerimden ötürü. Fakat Bilgisayarıma asla inmiyor. (2019 versiyonu dahil). Sql server 2017 İnstallation center kısmını belli bir kısma kadar geliyorum. fakat daha sonra Bilgisayar uyarı veriyor. Bana SQL server 2012 Native Client indirmem gerektiğini söylüyor. Fakat indirmeye çalıştığımda ise eklediğim görsellerdeki uyarıyı veriyor. Bu arada hepsini Miscrosoftun kendi sitesinden indiriyorum. Lütfen yardım.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    930.7 KB · Görüntüleme: 63
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    969.6 KB · Görüntüleme: 63

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Bilgisayarınızın desteklemediğini söylüyor. Bilgisayarınızın özellikleri nedir?

Uğur Sümertan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba SQL Server 2017 Express Basic indirmem gerekiyor derslerimden ötürü. Fakat Bilgisayarıma asla inmiyor. (2019 versiyonu dahil). Sql server 2017 İnstallation center kısmını belli bir kısma kadar geliyorum. fakat daha sonra Bilgisayar uyarı veriyor. Bana SQL server 2012 Native Client indirmem gerektiğini söylüyor. Fakat indirmeye çalıştığımda ise eklediğim görsellerdeki uyarıyı veriyor. Bu arada hepsini Miscrosoftun kendi sitesinden indiriyorum. Lütfen yardım.

Bilgisayarınızın desteklemediğini söylüyor. Bilgisayarınızın özellikleri nedir?
özellik derken windows 11 kullanıyorum hp

Reaksiyon puanı
8,022
Windows 11'de sadece aşağıdaki MSQL sürümü çalışıyor. Kendim de tabiri caizse 40 takla attım bu programı kurmak için. Hayatımda gördüğüm en berbat Setup'a sahip bir program.

Vurgulu link attım vurgulanan yeri indirebilirsiniz.

Uğur Sümertan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 11'de sadece aşağıdaki MSQL sürümü çalışıyor. Kendim de tabiri caizse 40 takla attım bu programı kurmak için. Hayatımda gördüğüm en berbat Setup'a sahip bir program.

Vurgulu link attım vurgulanan yeri indirebilirsiniz.
Attığınız linkten indirdim. Oops... unable to install SQL Server (setup.exe)
Exit code (Decimal)-2068052310Error description:An insallation package 'msodbcsql.msi'.
Uyarısı aldım.