Soru Spotify'e söylediğim cover şarkıları eser sahiplerini belirtip onlara komisyon ödemek şartıyla yükleyebilir miyim?

erdemcicek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bu ilk konum. Uzun yıllardır müzik ile uğraşıyorum. Elektro, akustik, klasik gitarım var her gün çalıyorum çalarken de bir yandan ufak topluluklarda şarkı söylüyorum. Ancak söylediğim şarkılar halihazırda dünyaca bilinen şarkılar. Merak ettigimse söylediğim coverleri hak sahiplerini belirtip onlara komisyon verip spotify'de yayınlayabilir miyim? Bazı spotify'de şarkı yayınlayan arkadaşlarım komisyon ödememe gerek olmadığını ve yalnızca hak sahiplerinin isimlerini belirtmemin yeterli olduğunu söyledi. Eğer komisyon ödemek zorundaysam nasıl bu hak sahipleriyle anlaşma sağlayacağım? Örneğin söylediğim şarkılar quenn bohemian rhapsody ve i want to break free, eagles hotel California, nirvana smells like, Ahmet Kaya nerden bileceksiniz, kum gibi, yorgun demokrat, kafama sıkar giderim, mor ve ötesi cambaz ve bir derdim var, manga cevapsız sorular, dünyanın sonuna doğmuşum, Athena öpücük, kafama göre, senden benden bizden Teoman kupa kızı ve sinek valesi, çoban yıldızı, gemiler, İstanbul'da sonbahar