Spotify'a Büyük Rakip Tidal Türkiye'de!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17

Dedigine katiliyorum. Maroon 5in animals sarkisindaki baslari hep yetersiz buluyordum. Flac arsivi yaptigim gun denk geldim onun sarkisi 5600 kusur kbps cikti 24 bit. Allah Allah diyorum sozleri ayni olmasa sarki komple farkli.

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Koskoca forumda flac arşivi yapan tek ben değilmişim öğrendiğim iyi oldu söyleyince uzaylı gibi bakıyorlar :dirol:

cansermo

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Koskoca forumda flac arşivi yapan tek ben değilmişim öğrendiğim iyi oldu söyleyince uzaylı gibi bakıyorlar :dirol:

Dedigine katiliyorum. Maroon 5in animals sarkisindaki baslari hep yetersiz buluyordum. Flac arsivi yaptigim gun denk geldim onun sarkisi 5600 kusur kbps cikti 24 bit. Allah Allah diyorum sozleri ayni olmasa sarki komple farkli.

Flac arşîviini ücret karşılığı bir servisten yarrlanarak mı yapıyorsunuz yoksa ücretsiz olarak indirdiğiniz bir site mi var ?

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
1441kbps hem boyut ve kapladığı alan bakımından hemde farkını çok üst seviye bir kulaklıkta hissettirdiği için casual bir kullanıcı için değil maalesef. O nedenle Türkiye de fazla tutunamaz tidal. Spotify daha geniş ücretsiz içerik ve özgürlüğü ile geçmişini de ön plana kattığı için müziğin tekeli durumunda.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Ya onu gectimde bu sarkilarin hepsinin bitratesi aynimi olacak ? Cunku hep 1411 1441 neyse iste onu yaziyosunuz ya dedim Allah Allah aynimi bunlar. Yani uzun zamandir bir suru flac sarki dinliyorum. Ama bitratesi ayni olana denk gelmedim. 800 ila 6000 arasi degisiyor hep.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Spotify e kolay kolay müzik platformları rakip olamaz. Ancak midal ttnet muzik+ deezer vs gibi birliktelikler olursa rakip olunabilir. (1 yerel +1 yabanci)

redox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkes 320kbps dinlemek zorunda değil daha kaliteli müzik dinlemek isteyen bi kitle elbet ki var ayrıca senin gibi gidip hemen şunu almalıyım bunu almayalım tarzında birşey diyen olmadı lafımı başka yere çekme aradaki kaliteli farkı ile fiyat farkı olması gayet doğal bu ses kalitesinde benzer kaç tane uygulama var ?
Bende beğeniyorum Spotify ı ama o ayrı bu ayrı 1411kbps i 320kpbs fiyatına satmasını bekleyerek siz saçmalıyorsunuz

bu eleman seviyesiz derecede strestli.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
fazla şarkı dinleyen biri değilim zaten spofity ın ücretsiz sürümünü kullanıyorum yetiyorda artıyor :)

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
@redox @TheFame'e streslininde streslisi demek istemiş yani, hakeretlik bir durum yok.
Kesin onu kastetmiştir işinize gelmeyince nasılda kendinize göre yorumluyorsunuz aynı lafı bi başkası söylese yorumu silinir uyarı alır veya ceza alır
Ayrıca burdan ona da söyleyeyim kendisini kale alan yok boşa mesaj kasmasın :lol:

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Kesin onu kastetmiştir işinize gelmeyince nasılda kendinize göre yorumluyorsunuz aynı lafı bi başkası söylese yorumu silinir uyarı alır veya ceza alır
Ayrıca burdan ona da söyleyeyim kendisini kale alan yok boşa mesaj kasmasın :lol:

Arkadaşın eleman demesi yanlış onun haricinde seviyesiz derecede stresli demesi stresinizin seviyesi olmadığını kast ediyor.

Rahatsız olmuşsanız rapor edebilirsiniz bölüm yetkilileri ilgilenirler, benim bu bölümde yetkim olmadığından karışamam.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu arşivleme işini bir ara çok ciddiye almış ve synology nas sistemlerini incelemeye başlamıştım. Ancak yüklü bir müzik arşivi yapmak, kaybetme riskini de eklersek biraz zor ve riskli geldi bana. Tam bu sırada Çevrimiçi kaliteli sesleri duyabileceğimiz uygulamaların geleceğinin sinyalleri de geliyordu ve spotify bunun öncüsü oldu. Ve şimdi tam olarak beklediğim kayıpsız formatta Ses kalitesine sahip TIDAL Türkiyeye gelmiş oldu. Galiba böylesi daha garantili sistem olacak artık. Bu dijital ortamdan kaçışın olmadığının kesin kanıtı. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tidali gerekli ekipmanlarla denemeden konuşmayın arkadaşlar. Ses kalitesi konusunda, HiFi seçince ciddi fark var.