Spotify'a Büyük Rakip Tidal Türkiye'de!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Fiyat çok yüksek geldi bana, yılda 240 TL müzik dinlemeye ayırabilecek param yok açıkçası :)

redox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sanırım aylık 20 lira? bu ülkede aylık 20tl kontör alamayan varken biz şimdi sadece müzik dinlemek için mi 20 lira vereceğiz? saçma

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Spotify bence daha iyi ve daha ucuz. :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Yılda toplasan kaç çeşit parça dinleyeceğimi hesap edince aylık ödeme yerine başka kaynaklardan şarkıyı direk satın alırım.

Alperen Atalay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sanırım aylık 20 lira? bu ülkede aylık 20tl kontör alamayan varken biz şimdi sadece müzik dinlemek için mi 20 lira vereceğiz? saçma
konuyu görünce fiyat konusunda yorum yapmak için girdim. 20tl olduğunu görünce takıldım biz heryerden müzik zaten dinliyoruz ücretsiz uygulamalarda var fizy gibi bu fiyat çok ffazla

TheFame

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Sadece olaya fiyat olarak bakmış yorum yapanlar 1411kbps kayıpsız ses kalitesi sunuyor acaba bu detayı okumayı atlıyor olabilir misiniz tam odyofillere göre bi uygulama bence kayıpsız ses içinde gayet uygun bi fiyatı var :dirol:

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Bunun da hacklerler yakında belki şimdi bile hackli versiyonu olabilir

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Bana göre Spotify daha iyi. Örnek vericek olursam bir şarkı çalıyor ve açıp shazam'a dinletiyorum ve direk aşağıda spotify seçeneği çıkıyor oraya tıkladığımda şarkıya götürüyor beni, şarkıyıda direk spotify listeme ekliyorum.

Bu bile benim için çok büyük bir artı, bunları geçtim spotify'ın kendisi bile bir şahane ses kalitesinden de memnunum herşeyinden ve fiyatıda çok uygun 10tl.

Bu adını ilk defa duyduğum programa 20tl vericek değilim.

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Nasılmış bakalım 7 gün deneyeyim diye programı indirdim.
Üye olmadan size bir şey dinlettirmiyor , direk üye girişi yapmanızı istiyor . Burada iki seçenek çıkıyor. İlki facebook ile giriş yap , ikincisiyse mail adresi ve şifreyle giriş yap. Ben facebook ile bağlanayım dedim form doldurmakla uğraşmamak için ve karşıma bir uyarı çıktı. Bu uyarıda ilk önce mail adresimle üye olmamı, giriş yapmamı ve sonrasında facebook hesabımla ilişkilendirdikten sonra bu seçeneği kullana bileceğim belirtiliyordu. Tek seçenek mail adresiyle üye olmam kaldı ve bu sefer uygulama içerisinde nereden üye olabileceğimi aramaya başladım . Bulamadıktan sonra altta internet sitesi üzerinden üye olabileceğimi belirtenten küçük puntolu bir yazıyı farkettim. Açtım tarayıcıyı sitesine girdim ve gerekli bilgileri doldurduktan sonra benden kredi kartı bilgisi istedi. Ben de 7 gün deneyeceğim diye kredi kartı bilgimi paylaşmadım ve haliyle üye olamayıp deneyemedim. Uygulamayı da boşuna indirmiş oldum.

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Tidal'ın Türkiye'deki asgari ücretdan haberi yok bu konuyu araştırmayı atlamışlar, herşeyin en pahalısı bizde ye bu millet nasılsa yer diye girmişler piyasaya :D

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Yapılan yorumlara göre denemeye bile gerek yok.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
İyi güzel 1411 kbps de 320 ile farkı anlayacak donanım mı var bizde ki o kadar para verelim? Spotifyin şekli yeter hem.

seyrane00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ALLAH aşkına 20 tl verip
bunun gibi serrvislere para yatıran insanlarmı var ???

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
İyi güzel 1411 kbps de 320 ile farkı anlayacak donanım mı var bizde ki o kadar para verelim? Spotifyin şekli yeter hem.

Hoparlör olsa hemen hemen herkes apartmanda yaşıyor en fazla ne kadar sesle dinleyebiliyoruz ki? anlayabilicez, kulaklık desek aradaki farkı anlamak için ne kadarlık bir kulaklık lazım? studio kulaklıkları falan gerekiyordur galiba? onlarda milyar para yapıyor :D

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Hoparlör olsa hemen hemen herkes apartmanda yaşıyor en fazla ne kadar sesle dinleyebiliyoruz ki? anlayabilicez, kulaklık desek aradaki farkı anlamak için ne kadarlık bir kulaklık lazım? studio kulaklıkları falan gerekiyordur galiba? onlarda milyar para yapıyor :D

Aynen şöyle pahalı ses sistemleri olacak ki anlayalım farkı kulaklıkla anlaşılsa bile yine bayağı kaliteli bişeyler lazım :D

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Biraz paralı sanki :) spotify a rakip olacaksan biraz rekabet et fiyat düşür.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Sennheiser cx200 ve ustu modellerde aradaki farki anlayabilirsiniz. Tabi muzik kulaginizin olmasi lazim. Bu arada bu fiyat cok degil ! Biz sadece en ucuz spotifyi kullandigimiz icin bize pahali gibi geliyor. Adam sana flac dinleticem diyor. Bence gayet uygun.

Ayrica kontore 20 lira veremeyipte gunde iki paket sigara icen adamlar taniyorum. En kotusunden 5 tllik sigara icse bi adam. 4 gun icmese olur dimi ?

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Aynen şöyle pahalı ses sistemleri olacak ki anlayalım farkı kulaklıkla anlaşılsa bile yine bayağı kaliteli bişeyler lazım :D
Çok pahalı olmasa da samsung 1000wat sinema ses sistemi var ama ses açamıyoruz tabi apartmanda. :) yalnız düşük seste bile farkını hissettiriyor.

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Kredi kartı bilgisi istemeseydi üye olup denerdim bi kaç gün bakalım bendeki cihazlarla farkı anlıyabiliyor muyum diye ama ...

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Paypay kart al içine para yükleyip kullanabilirsin.

Paypal kart felan halledilebilir kullanmak istedikten sonra. Ama ben sadece denemek için neden kart bilgisi gireyim.

Bu arada fiyat pahalı gibi gözükebilir fakat bu tarz müzik servislerini kullananların çoğu için ses kalitesi ne kadar önemli ki. Mesela sorsan spotifiy kullananlara dinlediğin müzik kaç kbps diye bilmezler ve onlar için her ne kadar bilmeselerde 128 kbps tatmin edici derecede kaliteli gelebilir. ( örneklerimde genel olarak konuştum tabiki de öyle olmayanlar da vardır fakat genelde öyle )
Haliyle yüksek kalitede müzik dinlemek isteyenler daha fazla para ödemek zorundalar .

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Paypal kart felan halledilebilir kullanmak istedikten sonra. Ama ben sadece denemek için neden kart bilgisi gireyim.

Bu arada fiyat pahalı gibi gözükebilir fakat bu tarz müzik servislerini kullananların çoğu için ses kalitesi ne kadar önemli ki. Mesela sorsan spotifiy kullananlara dinlediğin müzik kaç kbps diye bilmezler ve onlar için her ne kadar bilmeselerde 128 kbps tatmin edici derecede kaliteli gelebilir. ( örneklerimde genel olarak konuştum tabiki de öyle olmayanlar da vardır fakat genelde öyle )
Haliyle yüksek kalitede müzik dinlemek isteyenler daha fazla para ödemek zorundalar .
Bu konuda haklısının. Kalite para vermeye değer anlayan için. Kredi kartı oyuncak oldu. Her ödemede kullanılıyor güven vermeyen sitelerde bile.
Eğer alışveriş yapacak olsam paypal kart en sağlamı.

redox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sadece olaya fiyat olarak bakmış yorum yapanlar 1411kbps kayıpsız ses kalitesi sunuyor acaba bu detayı okumayı atlıyor olabilir misiniz tam odyofillere göre bi uygulama bence kayıpsız ses içinde gayet uygun bi fiyatı var :dirol:

1411kbps kayıpsız ses veriyorsa 20 tl aylık verip hemen bunu satın almalıyım.. :) biraz gerçekçi olalım arkadaşlar bence fiyat fahiş derecede pahalı

TheFame

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
1411kbps kayıpsız ses veriyorsa 20 tl aylık verip hemen bunu satın almalıyım.. :) biraz gerçekçi olalım arkadaşlar bence fiyat fahiş derecede pahalı
Herkes 320kbps dinlemek zorunda değil daha kaliteli müzik dinlemek isteyen bi kitle elbet ki var ayrıca senin gibi gidip hemen şunu almalıyım bunu almayalım tarzında birşey diyen olmadı lafımı başka yere çekme aradaki kaliteli farkı ile fiyat farkı olması gayet doğal bu ses kalitesinde benzer kaç tane uygulama var ?
Bende beğeniyorum Spotify ı ama o ayrı bu ayrı 1411kbps i 320kpbs fiyatına satmasını bekleyerek siz saçmalıyorsunuz

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
1411kbs kalitede ne kadar şarkı var bunuda işin içine katmak gerek. Şahsen rap dinleyen biriyim ve ancak ceza ve sagopanın şarkıları bulunuyor bu platformlarda. Onlarda 1411kbs kalitede olmaz heralde. Müzik arşivinide bi görmek gerek.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Google Music üzerinden indirdigimiz sarkilar kac kbps oluyor?

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Google Music üzerinden indirdigimiz sarkilar kac kbps oluyor?

Eğer dosya halinde başka ortamlara aktarılabilir şekilde iniyorsa windowsta şarkı dosyasına sağ tıklayıp özelliklere oradan da ayrıntılara gidip ses sekmesinde görülebiliyor olması lazım.