Spotify

Bu konuyu okuyanlar

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Merhaba arkadaşlar
Bir kaç dostun bana spotify önerdi. Bu programın bana ne gibi katkısı var acaba ? yani müzikler vs varken premium almayı düşünüyorum eğer bir katkısı mevcutsa

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Kullanmadan önce bende ne alaka diye düşünürdüm ama kullanmaya başladıktan sonra hemen premium üyeliğe geçtim ve 2 yıldır da böyle kullanıyorum. Artıları çok fazla. Müziklerin kalitesi gerçekten çok iyi. Müzikleri her yerde bu kadar kaliteli bulamayabiliyorsunuz. Şarkı taşıma derdiniz yok istediğiniz cihazdan girip müziğini dinleyebiliyorsunuz. Yine internetinizin olmadığı zamanlar için şarkılarınızı indirip kullanma imkanı veriyor. En büyük özelliği ise çok fazla müzik keşfediyorsunuz. Spotify ile bulduğum müziklerin haddi hesabı yok :)

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Merhaba,

Birkaç dostunuz ne iyi etmiş size Spotify önermiş. :)
Spotify ile sınırsızca istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz hatta istemediklerinizi bile dinlersiniz... Görkem zaten bahsedilmesi gerekenlerden bahsetmiş ben de kendi görüşümü yazmış olayım böylece. Sadece belli bir ücret ödeyip aylık veya yıllık olarak Premium satın alırsanız çok daha iyi olur. Böylece özgür ve kısıtlanmamış bir şekilde müziklerinizi daha rahat şekilde dinleyebileceksiniz. Çok sayıda tatmin edici özelliği ve farklılıkları mevcut bunları en iyi official sitesinden aldığınız bilgilerle pekiştirirsiniz.

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Kullanmadan önce bende ne alaka diye düşünürdüm ama kullanmaya başladıktan sonra hemen premium üyeliğe geçtim ve 2 yıldır da böyle kullanıyorum. Artıları çok fazla. Müziklerin kalitesi gerçekten çok iyi. Müzikleri her yerde bu kadar kaliteli bulamayabiliyorsunuz. Şarkı taşıma derdiniz yok istediğiniz cihazdan girip müziğini dinleyebiliyorsunuz. Yine internetinizin olmadığı zamanlar için şarkılarınızı indirip kullanma imkanı veriyor. En büyük özelliği ise çok fazla müzik keşfediyorsunuz. Spotify ile bulduğum müziklerin haddi hesabı yok :)
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Aslında evet mantıklı yani misal telefon değiştiğin de binlerce şarkı atmakla uğraşmana lüzum yok gayet iyi aslında bu bile

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Y
Merhaba,

Birkaç dostunuz ne iyi etmiş size Spotify önermiş. :)
Spotify ile sınırsızca istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz hatta istemediklerinizi bile dinlersiniz... Görkem zaten bahsedilmesi gerekenlerden bahsetmiş ben de kendi görüşümü yazmış olayım böylece. Sadece belli bir ücret ödeyip aylık veya yıllık olarak Premium satın alırsanız çok daha iyi olur. Böylece özgür ve kısıtlanmamış bir şekilde müziklerinizi daha rahat şekilde dinleyebileceksiniz. Çok sayıda tatmin edici özelliği ve farklılıkları mevcut bunları en iyi official sitesinden aldığınız bilgilerle pekiştirirsiniz.
Yorumunuz için teşekkür ederim diğer dostun da dediği gibi müzik atma derdin kurtarması muazzam mış sırf bu bile yeterli bence teşekkürler

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Merhaba arkadaşlar
Bir kaç dostun bana spotify önerdi. Bu programın bana ne gibi katkısı var acaba ? yani müzikler vs varken premium almayı düşünüyorum eğer bir katkısı mevcutsa
Gerçeği söylemek gerekirse, neredeyse her şarkının ve müziğin bulunduğu kullanışlı bir platformdur. Ses kalitesi bakımından tatmin ediyor. Çeşitli şarkı ların ve müziklerin listelemeleri yapabilmeniz, bunu uygulama içi indirip çevrimdışı dinleme imkanı sunması ve arada bir uygun kampanyalar sunması genel olarak Spotify'ın tercih sebebi olmakta.

kullanicix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En kaliteli müzik dinleme programıdır. Biz bilgisayar kullanıcıları için bir diğer artısı ise bilgisayardan oluşturduğumuz çalma listesine mobilden erişmemiz ya da bilgisayardan eklediğimiz bir müziğin, mobil uygulamamıza da eklenmesi. Deezer kullanıyordum, böyle bir şey maalesef mümkün değil.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Apple kullanıyorsan telefonu Apple Music kullan bence.

siannn

Asistan
Reaksiyon puanı
35
en kaliteli de olsa 10 müziğe 2 gb alan alıyor çok saçma xd

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Aylık sadece 14 lira veriyosun ve istediğin müziği dinliyorsun misal ben iphonedan galaxye geçtim tüm şarkıları tek indir tuşuna basıp indirdim. Ayrıca ekolayzer ve çeşit türlü ayarı mevcut ki bu apple musicte yok. Beni en çok cezbeden yanı da uygulamanın simsiyah olması :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

en kaliteli de olsa 10 müziğe 2 gb alan alıyor çok saçma xd
Atma kardeşim, 410 müzik 2 gb :)
70241

Reaksiyon puanı
143
Aile hesabı kullanıyorum. Arkadaşlar sağolsun hep birlikte açtık ve yıllık 42 TL gibi komik bir fiyata kullanıyoruz. Tavsiyem enpara kartınız ile böyle bir şey yapabilirsiniz...

siannn

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Aylık sadece 14 lira veriyosun ve istediğin müziği dinliyorsun misal ben iphonedan galaxye geçtim tüm şarkıları tek indir tuşuna basıp indirdim. Ayrıca ekolayzer ve çeşit türlü ayarı mevcut ki bu apple musicte yok. Beni en çok cezbeden yanı da uygulamanın simsiyah olması :)

Atma kardeşim, 410 müzik 2 gb :)
Ekli dosyayı görüntüle 70241
yarın indirip 10 şarkı ekleyip buraya fotosunu atıyorum :) rez alın o zaman görüşelim

Reaksiyon puanı
5,172
Kesinlikle önermem...

2014 ten beri hack li apk olarak kullanıyordum. 3 yıldır ise premium olarak kullanıyordum. Hatta son bir yıldır ise ailemle beraber aile hasbı ile kullandım. Spotify istatistiklerine göre ise yılda ortalama 35 bin dakika müzik dinliyormuşum. Gerçekten müzik keşif ettiriyor ancak dinlediğiniz parçadan aldığımız zevk oranı git gide düşüyor. Spotify istatistiklerine göre son bir yılda bir parçayı en fazla 20 kere dinlemişim. Sonra sıkılıp başka parça arayışına girmişim. Dolayısı ile bende çok ciddi tatminsizlik oluşturdu. Üstelik bu konuda yanlız olmadığımı ise az bi araştırmadan sonra fazlası ile gördüm. Yabancı forumda insanlar deli gibi bu durumdan şikayetçi. Eskiden 50 parçamız olurdu bu 50 parçayı yıllarca belki yıllarca dinlerdik şimdi ise bırak binlerce kez dinlemeyi bir kaç dinlemeden sonra hemen yeni arayışlara giriyoruz diyorlar.

En son 15. çalma listemi oluşturmuştum. Yani ortalama 3 ayda bir 100 parça eskirmişim anlamına geliyor bu. Sorsalar bana ne dinliyorsun diye verebileceğim hiçbir cevap yok. Üstelik bir müddetten sonra tatminsizlikte had safhaya ulaşıyor. Eski müziklerine eş değer kalitede müzik arıyorsun ancak bulamıyorsun.
Çünkü tüm kaliteli müzikleri sen 1 yılda 3 5 kez dinleyerek yemiş içmiş bitirmiş sonrada bir köşeye atmuş oluyorsun. Düşünsene günde bir saatten daha fazla müzik dinleyen birinin o an hayattan soyutlamış bir vaziyette kafayı dinlemesi gerekirken deli gibi kaliteli müzik aradığını... İşte 1 ay önceki halim tam olarak buydu. Ancak artık streaming servisleri kullanmıyorum. Ve son derece mutluyum. Ayda 20 tl flac kalitede bulamadığım parçaların cd sini alarak bilgisayara kayıpsız dosya olarak kaydetmeye harcıyorum. Kısaca dinlediğim müziği en baştan hissederek uğraşarak dinliyorum artık. Üstelik çok daha fazla tad veriyor. Şuan başladığım yere yani still loving you şarkısına geri döndüm. Ve en az 100 kere daha dinledim. Hissederek ve sıkılmadan...

Reaksiyon puanı
5,172
İstediğini yap kardeşim gerçek bu uydurma :)
Abartmayın. Spotify ses kalitesi bakımından yüksek değerler sunan bir platform değil. Bir parça ortalama 3mb civarı yer kaplıyor. Sizin dediğiniz gibi bir parçanın 200mb yer kaplıyor olması imkansız çünkü bu bahsettiğiniz değer hemen hemen 5 dk lık mqa dosyanın kapladığı alana eşit ki dünyada bu oranı sunabilen tek streaming servisi tidal(qobuz dahil değil) lütfen düzgün sallayın...

siannn

Asistan
Reaksiyon puanı
35
İstediğini yap kardeşim gerçek bu uydurma :)
Abartmayın. Spotify ses kalitesi bakımından yüksek değerler sunan bir platform değil. Bir parça ortalama 3mb civarı yer kaplıyor. Sizin dediğiniz gibi bir parçanın 200mb yer kaplıyor olması imkansız çünkü bu bahsettiğiniz değer hemen hemen 5 dk lık mqa dosyanın kapladığı alana eşit ki dünyada bu oranı sunabilen tek streaming servisi tidal(qobuz dahil değil) lütfen düzgün sallayın...
70351
70352

Bir saldım bir saldım anlatamam ama

fotoğraflar gözükmüyorsa söyleyin.

Reaksiyon puanı
5,172
Ekli dosyayı görüntüle 70351Ekli dosyayı görüntüle 70352

Bir saldım bir saldım anlatamam ama

fotoğraflar gözükmüyorsa söyleyin.
Spotify parçalarının ön belleği ne oluyor acaba bana onuda açıklar mısın?

Ben ömrümde bu kadar yüzeysel bir hesap görmedim sende 10 parça 2gb kaplıdıysa bende 1000 parça 200gb kaplaması gerekirdi. Spotify sık dinlenen parçaları ön belleğe kaydeder. Böylece parçalar çok daha hızlı açılır...

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Kör değilsen zaten 2gb yazdım mb değil :) Attığım ekran görüntüsüne bak bakalım

Reaksiyon puanı
5,172
Kör değilsen zaten 2gb yazdım mb değil :) Attığım ekran görüntüsüne bak bakalım
Anlaşılan matematik anlatmam gerekecek. 2gb ı 10a(parça sayısına bölersen) sinin hesabınıza göre bir parçanın kapladığı yeri yani 200 mb ı bulursun. Yukarıdaki attığın resimde 2gb ın en fazla 70mb ı indirilen parçalar geri kalanı önbellek vs ki 2gb ön bellek içinde aşırı fazla bir rakam. Ayırca ss süreleri arasındada fazlaca zaman farkının bulunmasıda arada indirilme yapılmış olabileceği ihtimalini ortaya koyuyor. Spotify kullanan istediğin insana sor 10 parça 2gb yer kaplamaz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Anlaşılan matematik anlatmam gerekecek. 2gb ı 10a(parça sayısına bölersen) sinin hesabınıza göre bir parçanın kapladığı yeri yani 200 mb ı bulursun. Yukarıdaki attığın resimde 2gb ın en fazla 70mb ı indirilen parçalar geri kalanı önbellek vs ki 2gb ön bellek içinde aşırı fazla bir rakam. Ayırca ss süreleri arasındada fazlaca zaman farkının bulunmasıda arada indirilme yapılmış olabileceği ihtimalini ortaya koyuyor. Spotify kullanan istediğin insana sor 10 parça 2gb yer kaplamaz.
Kardeşim 10 parça demiyorum ben sana 400 şarki 2gb diyorum, onu diyen öbür çocuk sen kime ne anlatıyon

siannn

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Dedim ki bende 10 şarkı 2 gb tutuyor. Geldi 1.34 gb tuttu. Neyinin haklı çıkma derdindesiniz? Hala bi neden uydurma şaka mısınız lan siz ekdkrğmspfmapnf

Ne ağladınız ama djakpanfoam

Reaksiyon puanı
5,172
Kardeşim 10 parça demiyorum ben sana 400 şarki 2gb diyorum, onu diyen öbür çocuk sen kime ne anlatıyon
İlk mesajı yanlış kişiden alıntılamışım. Üzgünüm kardeş.@ardagrbz

Biri şuna @siannn resim atsında sussun. Bizde kurtulalım oda... Resmen çocuklarla uğraşıyoruz ya. Bu devirde random atan hala var mı ki??? Hele bide forumun ortamında... Yok böyle bir şey, arkadaş kendini WhatsApp'ta sanıyor sanırım. Buranın ciddiyetine adapte olamamış.

Son düzenleme:

siannn

Asistan
Reaksiyon puanı
35
İlk mesajı yanlış kişiden alıntılamışım. Üzgünüm kardeş.@ardagrbz

Biri şuna @siannn resim atsında sussun. Bizde kurtulalım oda... Resmen çocuklarla uğraşıyoruz ya. Bu devirde random atan hala var mı ki??? Hele bide forumun ortamında... Yok böyle bir şey, arkadaş kendini WhatsApp'ta sanıyor sanırım. Buranın ciddiyetine adapte olamamış.

çok komik insanlarsınız. derdiniz milletin söyledikleri şeylerden bir şeyler çıkarmaya çalışmak xd. Forum ortamı diyorsanızda sizde bi habersiniz :D ister random atar ister haaahahah der geçerim abicim.

şakaysa komik değilse daha komik

gülücem fakat malum forum ortamı tüh

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Dedim ki bende 10 şarkı 2 gb tutuyor. Geldi 1.34 gb tuttu. Neyinin haklı çıkma derdindesiniz? Hala bi neden uydurma şaka mısınız lan siz ekdkrğmspfmapnf

Ne ağladınız ama djakpanfoam
Yalnız baktığın yerde spotify'in güncelleştirmeleri, kullanıcı verileriyle birlikte vs 1,34 GB tuttuğu uygulamar listesinde detaylarıyla birlikte görebilirsin.

Reaksiyon puanı
5,172
çok komik insanlarsınız. derdiniz milletin söyledikleri şeylerden bir şeyler çıkarmaya çalışmak xd. Forum ortamı diyorsanızda sizde bi habersiniz :D ister random atar ister haaahahah der geçerim abicim.

şakaysa komik değilse daha komik

gülücem fakat malum forum ortamı tüh
18ine gelince yazdığın bu mesajı oku... Herkes senin ortaya attığın saçma durumun o şekilde olmadığını alsana anlatmaya çalışıyor. Ancak sende analayacak kafadan ziyade insanları dinleyecek kafa yok. Kendi doğrunu oluşturmuşun inatla bir yerlere savruluyorsun.

Bu arada sen forum mantığından harbiden baya bi uzaksın. Bizim forumlarda amacımız birbirimizin bilgilerinden bir şeyler çıkarmak. Ayrıca burada insanların karakterini bilgisini konuşma ve anlatma becerisini bir klavye arkasından görüyoruz. Dolayısı ile random atamazsınız diye bir kaide yok elbetteki atarsınız ancak random çok bilgili dahi olsanız sizin kalitenizi düşüren bir hareket. Gerçi bunları anlamani beklemiyorum. İyisimi sen 18 ine gel bu yazıklarımı tekrar oku. Belki o zaman bir şeyler anlarsın.

siannn

Asistan
Reaksiyon puanı
35
18ine gelince yazdığın bu mesajı oku... Herkes senin ortaya attığın saçma durumun o şekilde olmadığını alsana anlatmaya çalışıyor. Ancak sende analayacak kafadan ziyade insanları dinleyecek kafa yok. Kendi doğrunu oluşturmuşun inatla bir yerlere savruluyorsun.

Bu arada sen forum mantığından harbiden baya bi uzaksın. Bizim forumlarda amacımız birbirimizin bilgilerinden bir şeyler çıkarmak. Ayrıca burada insanların karakterini bilgisini konuşma ve anlatma becerisini bir klavye arkasından görüyoruz. Dolayısı ile random atamazsınız diye bir kaide yok elbetteki atarsınız ancak random çok bilgili dahi olsanız sizin kalitenizi düşüren bir hareket. Gerçi bunları anlamani beklemiyorum. İyisimi sen 18 ine gel bu yazıklarımı tekrar oku. Belki o zaman bir şeyler anlarsın.

anladım. saygı sınırını aşıp, canınızı sıktıysam özür dilerim. monitör önerebilir misiniz