Sporsuz zayıflamak

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
34
Derdim büyük arkadaşlar, ne kadar antin kuntin diyet veya içecek birleşimi varsa denedim hiçbiri işe yaramadı belki bu sefer yardımcı olabilecek birisi çıkar şimdiden teşekkürler.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Yaşın kaç kaç kilosun günlük hareket rutinin nedir normalde beslenme tarzın nasıl bunları belirtmen iyi olur.

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Karatay diyeti diye bi program var diye biliyorum zayıflamaya oldukça yardımcı oluyor ama biraz açlık çekeceksiniz ayrıca şeker kesinlikle yasak (ekmek, makarna vs dahil) protein ağırlıklı bir diyet. Ve isterseniz bakanlığın sunmuş olduğu sağlıklı yaşam programları var ücretsiz katılabiliyorsunuz denemenizi öneririm

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Bence biraz fazlan var senin için ideal kilo 72 veya 75 falan iyi bence. Benim tavsiyem şekeri ve ekmeği kesmen olur. Düzenli beslen canın tatlı bişeyler çekerse meyve ye yaz ayında meyveden bol birşey yok. Protein beslenmeye ağırlık ver. Su tüketimini arttır günde 2 litre hedefle. Mesela sabahları doyuncaya kadar haşlanmış yumurta yemende hiç bir problem yok. 2 dilim ekmek yerine 2 yumurta yemek hem daha sağlıklı hem daha doyurucu olur senin. Canın çikolata çekerse muz ye mesela. 40 gram çikolata 500 kalori iken 40 gram muz 78 kalori. Günlük 1500 1200 kaloride kalabilirsen vücudun yağ yakmaya başlar. Karbonhidrattan uzak dur ve vücuduna açlık çektirme. Yeterli ve dengeli beslen su tüket ve sakın gazlı içecek ve ice tea falan içme :D

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Zamanında sporsuz 10 kilo verdim. Düzenli diyet programım yoktu.
Telefona uygulama indirerek istediğim kiloya düşmem için kalori hesabı yaptım ve günlük yediğim herşeyi o programa kayıt ettim. 10 ayda 10 kilo vermiştim.

Reaksiyon puanı
34
Zamanında sporsuz 10 kilo verdim. Düzenli diyet programım yoktu.
Telefona uygulama indirerek istediğim kiloya düşmem için kalori hesabı yaptım ve günlük yediğim herşeyi o programa kayıt ettim. 10 ayda 10 kilo vermiştim.
Uygulama ismini verebilir misiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence biraz fazlan var senin için ideal kilo 72 veya 75 falan iyi bence. Benim tavsiyem şekeri ve ekmeği kesmen olur. Düzenli beslen canın tatlı bişeyler çekerse meyve ye yaz ayında meyveden bol birşey yok. Protein beslenmeye ağırlık ver. Su tüketimini arttır günde 2 litre hedefle. Mesela sabahları doyuncaya kadar haşlanmış yumurta yemende hiç bir problem yok. 2 dilim ekmek yerine 2 yumurta yemek hem daha sağlıklı hem daha doyurucu olur senin. Canın çikolata çekerse muz ye mesela. 40 gram çikolata 500 kalori iken 40 gram muz 78 kalori. Günlük 1500 1200 kaloride kalabilirsen vücudun yağ yakmaya başlar. Karbonhidrattan uzak dur ve vücuduna açlık çektirme. Yeterli ve dengeli beslen su tüket ve sakın gazlı içecek ve ice tea falan içme :D
Ekmek diyetini neredeyse 2 aya yakındır yapıyorum 360116-34382377.jpg Çoktandır unuttuk ekmeğin lessetini.

emrekirbiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Dostum günlük normal yediğin miktarı gün ve gün azaltarak devam edebilirsin. Yarım ekmek yiyorsan yarımın yarısına düşür, 1 hafta sonra biraz daha azalt şeklinde devam et. Yavaş yavaş kilo verirsin. Hızlı kilo vermeye çalışırsan cildinde çatlamalar, sarkmalar olabilir. Yavaş kilo verirkende olabilir fakat daha sağlıklı ve düzenli bir kilo vermeyi başarırsın. Dambıl alarak belirli saatlerde basit egzersizler yapmayı dene. Yapabilirsin ?

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Sıfır hareket bırak kiloyu bir sürü sağlık sorununa yol açar. Her gün çık 30 dakika yürü. Hastalandığında çok pişman olursun.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Niye sporsuz kilo yani günlük 20 30dklık nabzı çok yükselten bir antrenman yapmak çok mu zor ?

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
Sporsuz zayıflamanız çok zor.

j0yella

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
kanka ben 17 yaşındayım 1.78 boyum 82 kiloydum sabahları yumurta kırıp ekmeksiz yiyordum akşamları göğüs tavuk yapıyordum 1 ay boyunca böyle beslendim arada evde değişik antrenmanlar falan yapıyodum 74e kadar düştüm sonra salmaya başladım yine aynı kiloya geldim sporsuz düzenli beslenmesiz olmuyor verdiğin kiloları geri alıyorsun her şekilde

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Yediğiniz içtiğiniz şeyleri keyfi değil de vücudun ihtaçları öncelikli yaparsanız böyle bir derdiniz kalmıyor yıllardır buna dikkat ediyorum damak zevkim bile değişti mesela çok şekerli şeyleri midem almıyor artık tadları da iğrenç geliyor özellikle de çikolataların tadı baya kötü geliyor.
Su harici çok şey içmeyin çayı kahveyi şekersiz ayranı az tuzlu için.
Şekerden hamur işlerinden uzak durun ekmek tam buğday ekmeği olsun ve az yiyin.
Aç karna şekersiz kahve kilo düşmanı.
Günde 8 saat yemek ve içecekten sonra 16 saat aç kalmak ciddi manada sağlıklı.
Mesela sabah saat 10da kahvaltı yaptınız akşam en son 6 da akşam yemeğinizi de yediniz akşam 6 dan sonra herhangi bişey yiyip içmeyin su harici böylece hem daha sağlıklı karaciğer ve bağırsak sağlığı açısından hemde kilo vermeyi kolaylaştırır.
Günde 20 30dk da nabzı yükselten basit bir antreman yapmak zor olmamalı diye düşünüyorum.
Bazı insanlar ne yaparsa yapsın veremez guatr hastası olabilir veya vücudun işleyişini ciddi oranda bozan bir hastalık olabilir onun için de tedavi şart.

Reaksiyon puanı
34
Ben aslında acıktığım için yemiyorum iyi gidiyo karantinada

Yemeyince de olmuyor

Yemeyince de olmuyor

Kararsız23

Profesör
Reaksiyon puanı
2,124
Sporsuz zayıflama diye bir şey olmaz. Olsa da sağlıklı olmaz. Tek yol spor

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Günlük 30 dakika yürüyüş yapmanız çok önemli. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenin. Az yeme psikolojisinden çok sağlıklı beslenmeye odaklanın. Mutlaka liften zengin gıdalar tercih edin. Kızartmak ve yağlı yiyecekler tercih etmeyin. Abur cubur vb. tamamen bırakın. Sağlıklı olduğu sürece tüketin. Suyu asla ihmal etmeyin. Günde 1.5Litre tüketin. Bunları yapmanız metobolizmanızı düzene sokar vücut kendisini dengeler. Daha iyi olursunuz.

Az değil sağlıklı beslenin ve hareketsiz kalmayın özet bu.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Sporsuz zayıflamanın en önemli yolu akşam yemeği yememekten geçer arkadaşlar... Dikkat etmeniz gereken diğer kalemler ise: Çok su içmek, ekmek & şekeri olabildiğince azaltmak veya komple bırakmak, sadece ihtiyaç kadar yemek. Bunları yapan zaten zayıflar, şahsen ben böyle verdim. 1.84 boyum var eskiden 92 kiloydum şimdi 83 ve ne artıyor ne azalıyor ideal. Eğer 75-76'lara düşmesini istiyorsam işte o zaman spor yapmam lazım. Bir de bazı insanlar vardır metabolizması hızlıdır çok hızlı kilo verip alabilir. Ben o tiplerdenim herhalde :)

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
Sporsuz zayıflamak çalışmadan para kazanmak gibi bir şey oluyor.

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Sporsuz veya hareket olmadan zayıflayamazsın ben 1 sene yattım vitamin de kullandım 14 kilo aldım. 3 ay garsonluk yaptım 10 kilo verdim. Günde 20.000 adım atarak en az yediklerini de kısarak zayıflayabilirsin