Sporcu takviyeleri sublementler hakkında

Bu konuyu okuyanlar

muci61

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba sporcu besinleri Hakkı'nda bilgi sahibi olan yada bunları ciddi anlamda kılanlar varsa yardımcı olabilirlermi ne işe yarar neleri kullanmak gerekir.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Buyrun ben yardımcı olayım.

muci61

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sporla beraber ne kullanmak gerekir. Başlangıç olarak Nasıl kullanılmalı. Yan etkileri var mı?

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Kaç kilosunuz, boyunuz kaç, ne için suplement kullanacaksınız? Amacınız ve hedefiniz nedir?

muci61

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bıraz kiloyla beraber kas yapımı

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Öncelikle şunu söyleyeyim; kilo vermeye pek ihtiyacınız yok, spor salonuna yazılın. İlk başta alışma aşaması olarak size genel program yazacaklar kardiyo programı ile. Kardiyo yapmasanız bile günde 15 dakika koşu/yürüyüş ve sonrasında vücut çalışın, programınıza uymaya özen gösterin. Biz salonda ilk 2-3 ay suplement önermiyoruz. Ama yeterli düzeyde beslenemiyorum, güçten düşüyorum diyenler için suplement öneriyoruz.

Ama öncelikli tercih beslenme olsun. Spordan önce az biraz karbonhidrat/protein ağırlıklı beslenelim. Spor sonrası en geç 1 buçuk saat sonraya kadar da protein ağırlıklı beslenelim derim.

Eğer ben suplementsiz yapamam derseniz ben size birkaç şey önerebilirim.

muci61

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sporcu geçmişim var beslenme koşullarımı saglayabildiğim kadar sağlıyorum ama asıl sorun hem işyetim gemse salona gitçem ve idman sürem kısıtlı yaklaşık 1 saat ve ya 1,5 saat bu sürede max çalışma yapmam gerek
O yüzden takviye almalı ve iyi antrenman yapmalıyım

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Peki son bir sorum. Saf kas olarak çıkmak, minimum yağ oranını sağlamak mı amaç yani plaj vücudu oluyor ; yoksa büyüyüp genişleyeyim hulk olayım mıdır?

muci61

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sağlık önemli ama plaj için değil kendim için istiyorum düşük yap ve kas da önemli tabi

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
BCAA olarak Scivation Xtend şiddetle tavsiye ederim. Protein tozu olarak da Optimum Gold, weider premium whey, cfm whey, muscletech iso %100, vpx shotgun gibi ürünler İçeriğe göre tercih edilebilir.

muci61

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir kaç yerde okudum forumlarda falan whey proteini , creatine, gulutamine kullanılmalı diyorlar kas kütlesi artısı için yağ yakımı için carnatine öneren var fikrin nedir

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Yağ yakımı için karnitin kullanılır, fazla enerji sağlar size ve yağ yakımını hızlandırır. Bunu genelde kardiyo yapanlar kullanıyor.

Scivation xtend içerisinde zaten l-glutamin mevcut. Kreatin kullanımı hakkında benim de kaldığım çelişkiler var.

muci61

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Peki whey proteini neyle tüketmek gerekiyor su , süt , meyve suyu

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Süt ve su tercih edilir genelde. Biz suyla kullanılmasını tavsiye ediyoruz salonda. Kana karışım hızı daha yüksek. Çünkü suyla.

muci61

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birde acaba whey + creatine + gulutamine karıştırıp içsek sıkıntı yapar mı

muci61

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sizin salon nerde acaba ?

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Şimdi elbette kullanır ama kullandığınız suplementlerin içeriğine bağlıdır. Mesela kullandınız protein tozunda zaten creatin varsa, siz fazla creatin almış olursunuz. Eğer ki içerikleri kendiniz her seferinde ayarında yaparsanız bir sıkıntı olmayacaktır. Salon Çanakkale/MaxE4

medineylmzzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben sporcu besinlerinde arkadaş önerisiyle Torq nutrition ürünlerini kullandım ve faydasını kısa sürede gördüm. Bu konuda arayış içinde olan herkese tavsiye ederim.