Söyle Rahatla

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
EnYE6E2XUAInSbx.jpg

Bi dur Dur bi Dur.....

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Her şeye bir kulp bulmak entelektüellik değil geri zekalılık göstergesidir.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Ben malım son 2-3 gündür salak salak hareketler yapıyorum normalde temkinli olupta yaptığım.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Eskiden saatlerce konuştuğun insanla şimdi Tek kelime etmemek ßeni gram üzmüyo düzgün dursaydınız da kıymet ßilseydiniz...

WAR1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Böyle bir anda kendi kendime diyeceğim son sözüm
"Hayat ne garip be ağa? Bunu da görecek kadar garip olacağını beklemezdim"

Ekli dosyayı görüntüle 125221
lan bven onu insan içi zannettim köpekbalığı ağzıymış
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne ya hep kendinizi düşünüyorsunuz ben de geleceğe yatırım yapıyorum ben de belki aşık olmak istiyom
sen kız mısın?

Son düzenleme:
S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
technopat sosyal sdnye bin basar
SDN Forum'un kalitesini arttıracak maddeler:

Gelmesini istediğim 6 özelliği belirttim. Hangi maddenin neden olmadığını belirtin lütfen :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Hayaller ve gerçekler... ??

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Vergi, SGK, KYK, trafik, köprü borcu cezalarına 18 ay taksitle yapılandırma hakkı tanınacak. Borçlarda ilk ödeme 2021 Şubat ayında yapılacak.

Yeniden yapılandırma paketi, AK Parti milletvekillerinin verdiği önergelerle Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen 43 maddelik torba kanun teklifine eklendi.

Kapsamlı yapılandırmaya ilişkin önergeyle ilgili bilgileri AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu.

Muş, düzenlemelerin bir vergi affı olmadığını, geniş kapsamlı yapılandırma olduğunu söyledi. Her kurumun alacak miktarının farklı olduğunu dile getiren Muş, yapılandırmaya konu alacak toplamının 500 milyar lira civarında olduğunu aktardı.

Dünya'dan Canan Sakarya'nın AK Partili Muş'un verdiği bilgilerden derlediği habere göre, halen ilgili kanunlar uyarınca kamu alacaklarına uygulanan gecikme faizi ve cezaları silinecek. Bunun yerine söz konusu borçlar, YİÜFE’ye endekslenerek bugüne getirilerek yapılandırılacak.

Yapılandırmada ilk ödeme 2021 yılı Ocak ayında başlayacak. 2 ayda bir olmak üzere 18 eşit taksitle toplam 36 ayda ödemeler tamamlanacak. Ödemenin peşin yapılması durumunda, YİÜFE’ye endekslenerek bulunan faiz ve cezanın yüzde 90’ı silinecek. Yapılandırma için 31 Aralık 2020’ye kadar başvuruda bulunulması gerekiyor.
Yapılandırma kapsamına giren alacaklar.
  • Tüm vergi borçları, SGK primleri, idari para cezaları, gecikme cezaları ve faiz zamları.
  • İl özel idarelerine olan borçlar, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi dahil diğer vergiler, su atık su, katı atık ücretleri, yol katılım payları, muhtelif hizmetlerden olan alacaklar. Bunların yapılandırılması için ilgili idarelere başvuruda bulunulacak.
  • Yükseköğrenime ilişkin borçlar.
  • Taşınmaz kültür varlıkları korunmasına dair katkı payları.
  • TOBB, TİM, TESK, TÜRMOB, Barolar Birliği gibi kurumlara olan aidat borçları.
  • KOSGEB tarafından kullandırılan desteklerden kaynaklanan borçlar ile aidat borçları.
  • OSB’lerin kredi borçları.
  • İl özel idare, belediye, bağlı kuruluşları ile sermayesinin yüzde 50 sinden fazlasına sahip oldukları şirketlerin irtifak hakkı kiralama işlemleri alacakları.
  • Vakıflar Genel Müdürlüğü ve mazbut vakıfların kira alacakları.
  • Kalkınma Ajanslarının İl Özel İdareleri, sanayi odalarından olan alacakları ile TSE hizmet bedeli alacakları.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bizim milletin koronaya lakayt olmasının sebebi hastalığın adında gizli; KorONA yerine KorSANA olsaydı herkes tötün tötün tedbirini alırdı...

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Selamun aleyküm.
Ve Aleyküm Selam.
Ula bi insan grubu nasıl bu kadar çekingen olabilir anlamıyorum istediğim 20 saniyelerini alacak bir iş ve hiçbiri sallamadı yazdığımı. Siz siz olun biri yardım isteyince/soru sorunca ona yardım edin/cevap verin çok zor bir şey değil.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Ve Aleyküm Selam.
Ula bi insan grubu nasıl bu kadar çekingen olabilir anlamıyorum istediğim 20 saniyelerini alacak bir iş ve hiçbiri sallamadı yazdığımı. Siz siz olun biri yardım isteyince/soru sorunca ona yardım edin/cevap verin çok zor bir şey değil.
Hayırdır kınk ne yardımı istemiştin?

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Hacı okulla ilgili bir şeyin linkini istemiştim %95 hepsinde var bende alayım dedim sordum en az 10-15 kişi gördü de çok takmadılar.. Hani şart mı değil ama olsa daha rahat olurdum hafif sinirlendim bu yüzden.
Boşver iyilik yapmıcaksın kimseye ciddi diyorum.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
yaşadığınız şu kısacık yaşamda herkes sizi sevecek ,sizde herkesi seveceksiniz diye kural yok
sizi sevmiyorlarsa da üzülmeyin,sevdirmek içinde takla atmayın.
sizde kimseyi sevmek zorunda değilsiniz.
ama unutmayın tek kural vardır.dürüst olmaya bakın
(bu dürüstlük oranınız %75 olsanız gene yeterli (özel durumlarda insan ortama göre 3 maymunu oynayabiliyor (ben yapmam diyende kıvırmasın:):))
ha ben size akıl vermiyorum,bana ihtiyacınızda yok.canım sıkıldı ,rahatlama köşesi ya
iş yerin de gördüklerim aklıma gelince yazdım.
üstünüze filan alınmayın:);)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...