Söyle Rahatla

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Geçmiş olsun doktora gitmediysen gideceksen şayet önce aile hekimine yani sağlık ocağına git.
Teşekkürler. Şimdilik sadece boğaz ağrısı olarak seyrediyor.
Aynen, durum kötüye giderse (çok acil bir durum olmazsa) gidilecek ilk kapı aile hekimi olmalı.
Yukarıda belirtmemişim: sabahtan boğazıma çökmüş akıntı da vardı, sonra kayboldu gün içinde.
Ev içinde de kendime karantina uygulamaya başladım bakalım, sosyal mesafeyi de koruyoruz.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
Teşekkürler. Şimdilik sadece boğaz ağrısı olarak seyrediyor.
Aynen, durum kötüye giderse (çok acil bir durum olmazsa) gidilecek ilk kapı aile hekimi olmalı.
Yukarıda belirtmemişim: sabahtan boğazıma çökmüş akıntı da vardı, sonra kayboldu gün içinde.
Ev içinde de kendime karantina uygulamaya başladım bakalım, sosyal mesafeyi de koruyoruz.
geçmiş olsun
ALLAH c.c. acil şifa versin ,bu şarkıda biraz kafanı dağtıtdın blkm:)

Azize
Ey kız balık mı aldın yoksa koca mı aldın
Kör mı ıdı gözlerın
Oh oh mını kız
Onu gece mı aldın

Kalkın balına bakın usta keserı gıbı
Arkası kan burlastı
Oh oh azıze
Esek sevmelı gıbı

Balıklarım tazedır alıp yeyıp doysana

Bır kıloda ne olur
Oh oh bey amca
Üc bes kılo al sana

Lürferlerım ıyıyen su ıcer kana kana
Ben satıyorum dıye
Oh oh teyzecım
Ne kızıyorsun bana

Hamsı kurbanı o güzel E bakarsın denıze
Atarlar sana olta
Oh oh güzel kız
Alırlar senı yüze

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bazı insanlar Allah'ın nimetlerinden nasibini alamamış. İnsanoğluna verdiği büyük nimetinden özellikle.Uğraşmaya, konuşmaya değmezmiş meğersem. Karakteri olan birisi hata yaptığında hata yaptım diyebilmeli. Hatasının arkasında durup ısrarla burnunun dikine giderse o karaktersizliğe girer. Sözüm meclisten dışarı(!)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
geçmiş olsun
ALLAH c.c. acil şifa versin ,bu şarkıda biraz kafanı dağtıtdın blkm:)

Azize
Ey kız balık mı aldın yoksa koca mı aldın
Kör mı ıdı gözlerın
Oh oh mını kız
Onu gece mı aldın

Kalkın balına bakın usta keserı gıbı
Arkası kan burlastı
Oh oh azıze
Esek sevmelı gıbı

Balıklarım tazedır alıp yeyıp doysana

Bır kıloda ne olur
Oh oh bey amca
Üc bes kılo al sana

Lürferlerım ıyıyen su ıcer kana kana
Ben satıyorum dıye
Oh oh teyzecım
Ne kızıyorsun bana

Hamsı kurbanı o güzel E bakarsın denıze
Atarlar sana olta
Oh oh güzel kız
Alırlar senı yüze
Teşekkürler, sağ olasın. ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

Dakika 2.01'e bakın
Daha iyi, daha kaliteli, daha ayfonumsu
:D Ahahahasahah fanboya bak.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
676
Çin Virüs'ü SIKTI artık :) yeter be hayat durdu resmen

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Sen bir çocuk gülen yerinde durmayan...

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Çok özledim...Koca bir şehri,tek başıma yürüyüşlerimi,şikayet ettiğim dersleri,zorla uyandığım günleri, mutlu olmadığımı düşündüğüm ama aslında ne kadae mutlu günlermiş dediğim o günleri,arkama baktığımda gülen yüzler gördüğüm önümde karanlık bir yol olmayan o günleri...Hiç aramayan sormayan koca bir şehri,dost bildiklerimn, ağlayıp güldüklerimin seslerini.. Belki dünya gözüyle tekrar göremeyeceğim doyduğum doğduğum o evi,merdivenleri,bahçeyi,olmayan yatağımın yerine yattığım kanepemi,kaybettiğimiz insanları,düşündükçe şimdiki gibi hala ağlamama neden olan her şeyi çok özledim... İnsan bazen sadece özlüyor.

Reaksiyon puanı
2,554
Çok özledim...Koca bir şehri,tek başıma yürüyüşlerimi,şikayet ettiğim dersleri,zorla uyandığım günleri, mutlu olmadığımı düşündüğüm ama aslında ne kadae mutlu günlermiş dediğim o günleri,arkama baktığımda gülen yüzler gördüğüm önümde karanlık bir yol olmayan o günleri...Hiç aramayan sormayan koca bir şehri,dost bildiklerimn, ağlayıp güldüklerimin seslerini.. Belki dünya gözüyle tekrar göremeyeceğim doyduğum doğduğum o evi,merdivenleri,bahçeyi,olmayan yatağımın yerine yattığım kanepemi,kaybettiğimiz insanları,düşündükçe şimdiki gibi hala ağlamama neden olan her şeyi çok özledim... İnsan bazen sadece özlüyor.
Özlenecek bir şeylerin olması da güzel tabi benim özlediğim bir şey de yok maalesef.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Bende degisen bisey yok pazar gunku isten kurtulmam disinda odamdan cikmam gerekmiyor gm5p tv+ acik viasat histori acik...

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
"Çok bekledim yoktunuz.. Usulca okşayıp akşamlarınızı sesimi bırakıp gidiyordum, duymuyordunuz..."

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
Bu içinde bulunduğumuz zamanda hepinize geçmiş olsun ,ALLAH c.c. yardımcınız olsun,İnşallah sağ salimen atlatırız demekten ,yazmaktan başka imkanım elvermiyor.
Aslında her ne kadar eşeği sağlam kazığa bağlasakta,bizler için yazılı olan kaderin önüne geçemeyiz.
Her yıl Beraat kandilini kutlarız,çoğumuz kandil kutlar ,detayına inmeyiz,oda şudur ki,çok önemlidir aslında

Hazret-i Âişe validemiz, (Ya Resulallah, Allahü teâlâ seni günah işlemekten muhafaza buyurduğu hâlde, neden Berat Gecesi'nde çok ibadet ettin?) diye sordu. Cevabında buyurdu ki:

(Şükreden kul olmayayım mı? Bu yıl içinde doğacak her çocuk, bu gece deftere geçirilir. Bu yıl içinde öleceklerin isimleri, bu gece özel deftere yazılır. Bu gece herkesin rızkı tertip olunur. Bu gece herkesin amelleri Allahü teâlâya arz olunur.) [Gunye]

Bunu bilerek olmuş olana,olacak olana da sabır göstermemiz lazım gelir.Düşünceniz,ameliniz farklı olabilir ama bu gerçek hiç değişmez,Japonlarda,hintliler de karma düşüncesi vardır,kaderi olanı kabullenmedir,sukut ederler.
Bizde beraat kandilinde ,bize yazılan çizginin dışına çıkamayız,ne yaparsak ,yapalım,ALLAH c.c. dilemedikçe,bizler zaman içinde o ray hattına gene geliriz.

ALLAH c.c. Sizlere sevdiklerinizle beraber sağlıklı ,huzurlu yaşam nasip etsin,İnşallah bu günlerde geçecek.ALLAH c.c. emanet olun

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
Allah rahmet eylesin, kendisi Denizli'lidir.
ALLAH c.c. rahmet etsin,evet ege şivesi,ninesinin meşhur hicivli mektubu,şimdi dinlerkende eski günler aklıma geldi,1975 90 lı yıllar,eski 302 otobüslerde yolculuk yaparken,TRT1 radyolarında çok çalardı,Neşat Ertaştan sonra, Özay Gönlümde çok çalardı.
Galın gafalı amerikalılar,chinliler her p..ku içat etmek için uğraşıyorlar,ulen zaman makinesinide bulu verseler ya geçmişe dönmek isterdim.şimdi dinlerken içim tutuluyor,çok sevdiklerim ,akrabalar yaşı gelen ,vadesi dolan göçüp gidiyor,bu Türkülerde çalınca o günler aklıma geliyor.
Bu eski günleri,arayan tek ben değilim,belli yaşa gelen genelde 40 45 den sonra eskiye özlem duymaya başlıyor,artık kafa duruldukça gerçekleri görmeye başlıyor.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
ALLAH c.c. rahmet etsin,evet ege şivesi,ninesinin meşhur hicivli mektubu,şimdi dinlerkende eski günler aklıma geldi,1975 90 lı yıllar,eski 302 otobüslerde yolculuk yaparken,TRT1 radyolarında çok çalardı,Neşat Ertaştan sonra, Özay Gönlümde çok çalardı.
Galın gafalı amerikalılar,chinliler her p..ku içat etmek için uğraşıyorlar,ulen zaman makinesinide bulu verseler ya geçmişe dönmek isterdim.şimdi dinlerken içim tutuluyor,çok sevdiklerim ,akrabalar yaşı gelen ,vadesi dolan göçüp gidiyor,bu Türkülerde çalınca o günler aklıma geliyor.
Bu eski günleri,arayan tek ben değilim,belli yaşa gelen genelde 40 45 den sonra eskiye özlem duymaya başlıyor,artık kafa duruldukça gerçekleri görmeye başlıyor.
Bende aynı eskiye büyük bir özlem var. 1992 - 2003 yılları arasına gitmek isterdim. Bir zaman makinesi icat olsa da o yıllara gitsek. Şimdi ki dönemden ve yaşantıdan zerre haz almıyorum.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
Bende aynı eskiye büyük bir özlem var. 1992 - 2003 yılları arasına gitmek isterdim. Bir zaman makinesi icat olsa da o yıllara gitsek. Şimdi ki dönemden ve yaşantıdan zerre haz almıyorum.
demekki seninde anılarında iz kalan yıllar bu yıllar.herkesin sevdiği aralık vardır.
1990 lı yıllar en hoşuma giden şarkıların çıktığı zamanlardan bazıları

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
demekki seninde anılarında iz kalan yıllar bu yıllar.herkesin sevdiği aralık vardır.
1990 lı yıllar en hoşuma giden şarkıların çıktığı zamanlardan bazıları
Aynen öyle ben arabeskçiydim, Ferdi, Orhan, Müslüm, İbo gibi sanatçıları dinlerdim. Şimdi mesajında paylaştığın pop müzik sanatçılarını o yıllara atfen dinliyorum. Eskiye özlem had safhada bende de tıpkı sende olduğu gibi.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
Aynen öyle ben arabeskçiydim, Ferdi, Orhan, Müslüm, İbo gibi sanatçıları dinlerdim. Şimdi mesajında paylaştığın pop müzik sanatçılarını o yıllara atfen dinliyorum. Eskiye özlem had safhada bende de tıpkı sende olduğu gibi.
Bakma sen çok dertli insan var bizim gibi,herkes anlatmıyor,yada anlatmak istemiyor,galesizler var,onlarda zaten hafıza bankası yok,beyinleri kayıt yapmadığı için üst üste $$$$ bunu yazıyor,başka şey anılarında

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bakma sen çok dertli insan var bizim gibi,herkes anlatmıyor,yada anlatmak istemiyor,galesizler var,onlarda zaten hafıza bankası yok,beyinleri kayıt yapmadığı için üst üste $$$$ bunu yazıyor,başka şey anılarında
Aynen öyle her şeyi para olarak gören kişilerden olmadım hiç bir zaman zaten eskiden de yoktu şimdi de yok denilebilir ama o zamanlar mutluyduk onu arıyoruz biz yani sen ve ben kardeşim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...