Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
16,118
Parayla saadet olmaz Saadet hanim anne,baba'dan oldu vede doğdu...

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Ne para, ne mülk mutlu etmez. Huzur mutlu eder. Paran varsa, paran'ın peşinde olanlar da olacak. Adamın biri şakacıktan Milli Piyangonun büyük ikramiyesinin kendine çıktığını söylemiş. Dayı oğulları onu boğmuş ve elindeki bileti alıp Ankaraya gitmişler. Orada biletin boş olduğunu öğrenmişler ve şüphe üzerine yakalanmışlar. Bu haberi yaklaşık 20-25 sene önce okumuştum. Paraya tapan insandan korkulur.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne para, ne mülk mutlu etmez. Huzur mutlu eder. Paran varsa, paran'ın peşinde olanlar da olacak. Adamın biri şakacıktan Milli Piyangonun büyük ikramiyesinin kendine çıktığını söylemiş. Dayı oğulları onu boğmuş ve elindeki bileti alıp Ankaraya gitmişler. Orada biletin boş olduğunu öğrenmişler ve şüphe üzerine yakalanmışlar. Bu haberi yaklaşık 20-25 sene önce okumuştum. Paraya tapan insandan korkulur.
Haram paradan hayır mı bekliyorsun?
Helal para olduğu sürece sorun olmaz. Bu kadar basit.

En büyük sorun paradır. Huzur da gelir diğerleri de gelir. Sağlık da gelir gelmezse tedavi ile gelir gelmeyecekse takdiri ilahidir bu da her zaman olacak bir ley değil.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
İyi kazandırn bir meslek öğrenmelisin. Para kendinden gelmez.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Az önce donanımhaber de gördüm ve aldı beni bir gülme :D
1570818133853.png

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,797
Bir gün gerçekten güzel olacak her şey senli yada sensiz...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Superbox deneyimi anlatayım dedim. Üstten girdik alttan çıktık. 32 dakika ne anlattım la ben.
Screenshot_20191012-133006.jpg

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
16,118
Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
YouTube'dan o Superbox'un 1 aylık faturasının parasını alasıya kadar yola devam. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

AOD için o kadar pil harcamak israf bence :p Bir sıkıntısı olmalı.
Bu gidişle 10-15 ay var daha. Bilmiyorum bu işin standartı mı bu ben mi beceriksizim. :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bitrate değerini 4-5 bin yap.
Telefonda bitrate ayarı yok. 40000 bit rate ile çekiyor.
Resolveda işleyince bitrate 10000'e düşüyor.
Videonun sonunda abone olmayı unutmayın falan deseniz 1.5b izlendiyse 30u dikkate alsa böyle böyle bin abone gelir diye düşünüyorum. 4000 saat izlenme için ne kadar kaldı ki? Videoların kaçar dakikası izleniyor?
Ortalama izlenme süresi 2,5 dakika falan. Normali de buymuş sanırım çok iyi iş yapmıyorsan tabi.

Atsız3006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Beyler elimde ip7 32 gb %76 batarya var
2000₺ ye arkadaşım istiyor parada lazım fiyat iyimi sizce

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,131
Kulağımda vızıldayan sivri sineği bir yakalasam odama girdiğine pişman edeceğim.

Öldü

Ulan bir tane daha geldi
Uykular haram oldu

O da arkadaşının yanına gitti.

Son düzenleme:

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bu kızların ne yapmaya çalıştığını hala tam kestiremedim. İnstagram'ı açıyorsun keşfete bi basıyorsun her 10 gönderiden 1 tanesinde bi kız orasını burasını açmış hareketler yapıyor. Yahu ne kadar striptiz meraklısı bir kız topluluğu oluşmuş. Striptiz kulübü açsak dansçı bulmakta zorlanmayız herhalde.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Link atarsan bakabilirim. :D

Efenim Instagram çok başarılı bulduğum bir algoritmaya sahip. Youtube nasıl ki cookies ile bizimle ilgili olduğunu düşündüğü videoları karşımıza çıkarıyorsa bunun kat be kat daha iyi bulduğum bir algoritmayla Instagram da yapıyor.

İstersen görmek istemediğin gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayıp "Bunun gibi daha az gönderi gör" seçeneğini kullanabilirsin.
Algoritmasında sorun var o vakit. Benim 1 defa o tarz videolara tıklamışlığım izlemişliğim yok. 3 nokta olayını deneyeceğim.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Algoritmasında sorun var o vakit. Benim 1 defa o tarz videolara tıklamışlığım izlemişliğim yok. 3 nokta olayını deneyeceğim.
Algoritmada sorun yok. Şöyle söyleyeyim takip ettigin kişilerin ilgilendigi gönderiler sana da gösteriliyor. Yani burası sıkıntı bence.

Tavsiyem istemedigin gönderilerin hiç çıkmaması için birkaç kez benzer içerikli olan gönderiyi dedigim gibi üç noktaya tıklayıp "Bunun gibi daha az gönderi gör" seçeneğini kullanarak tamamen kapatabilirsin. Ben bu şekilde yapıyorum, kafam rahat. :)

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,434
Bu kızların ne yapmaya çalıştığını hala tam kestiremedim. İnstagram'ı açıyorsun keşfete bi basıyorsun her 10 gönderiden 1 tanesinde bi kız orasını burasını açmış hareketler yapıyor. Yahu ne kadar striptiz meraklısı bir kız topluluğu oluşmuş. Striptiz kulübü açsak dansçı bulmakta zorlanmayız herhalde.
Akıl ve mantık yok onlarda. Fenomenlik için her haltı yapmaya çalışıyorlar.
Algoritmada sorun yok. Şöyle söyleyeyim takip ettigin kişilerin ilgilendigi gönderiler sana da gösteriliyor. Yani burası sıkıntı bence.

Tavsiyem istemedigin gönderilerin hiç çıkmaması için birkaç kez benzer içerikli olan gönderiyi dedigim gibi üç noktaya tıklayıp "Bunun gibi daha az gönderi gör" seçeneğini kullanarak tamamen kapatabilirsin. Ben bu şekilde yapıyorum, kafam rahat. :)
İstemediğimiz gönderi türlerini her ne kadar engelleyebilsek bile reklam içerikleri maalesef ki engellenemiyor. Misal ben sürekli teknoloji firmalarını ve oyun sayfalarını takip eden bir kullanıcı olarak bana genellikle sağlık bakım malzemelerini ve ürüm tanıtımları gibi saçma reklamlar çıkıyor. Reklam algoritması maalesefki değişmiyor. İnstagram ne ister o. :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Okuyun.

Âişe radıyallahu anhâ şöyle dedi:
Benî Mahzûm kabilesinden hırsızlık yapan bir kadının durumu Kureyşlileri çok üzmüştü. Onlar:
– Bu konuyu Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem ile kim konuşabilir, diye kendi aralarında müzakere ettiler. Bazıları:
Buna Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’in sevgilisi Üsâme İbni Zeyd’den başka kimse cesaret edemez, dediler. Üsâme, onların istekleri doğrultusunda Resûlullah ile konuştu. Bunun üzerine Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem Üsâme’ye:
– “Allah’ın koyduğu cezalardan birinin uygulanmaması için aracılık mı yapıyorsun?” diye sordu; sonra ayağa kalktı ve halka şöyle hitap etti:
“Sizden önceki milletler şu sebeple yok olup gittiler: Aralarından soylu, mevki ve makam sahibi biri hırsızlık yapınca onu bırakıverirler, zayıf ve kimsesiz biri hırsızlık yapınca da onu hemen cezalandırırlardı. Allah’a yemin ederim ki, Muhammed’in kızı Fâtıma hırsızlık yapsaydı, elbette onun da elini keserdim. “
Buhârî, Enbiyâ 54, Megâzî 53, Hudûd 11, 12; Müslim, Hudûd 8, 9. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Hudûd 4; Tirmizî, Hudûd 6; Nesâî, Sârik 6; İbni Mâce, Hudûd 6

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,131
Baharda kışı, kışın da baharı özler insan.
Kavuşmak şart mı?
Boşver…
Bazı şeyler yokken güzel.

Özdemir Asaf
Bir iki haftadır şiirlere sardım. ?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Okulunu bitirirse murat'tan borç isteyeceğim. O iyi kazanacak nasılsa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...