Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,335
@Ufuk bak ben neye takıldım çok enteresan bir şey dikkatimi çekti?
Nedir o hocam?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Internet üzerinde bir dolaplar dönüyor ama dur bakalım altından ne çıkacak. Adam Türknet'ten şikayetçi bende Türksat'tan.. Whatsapp ve Instagram sıkıntılı vs.. daha bir çok şey var sanırım sayılacak.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bazı arkadaşların nicklerinin altında yazan sdn rütbe sisteminde modifikasyonlar var, eski moderatör veya moderatör adayları yapmış. Ama şuan moderatör veya adayı değiller. O yazıları da normale çevirirsin yada biz de yapalım ?

The Bisküvi

Asistan
Reaksiyon puanı
132
mausenin pilinin kapagı kayboldu pil hep mauseden düşüyor ve ben de pili mauseye bantladım

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,335
Bazı arkadaşların nicklerinin altında yazan sdn rütbe sisteminde modifikasyonlar var, eski moderatör veya moderatör adayları yapmış. Ama şuan moderatör veya adayı değiller. O yazıları da normale çevirirsin yada biz de yapalım ?
Kimde varmış ki gözümüzden kaçmış olabilir. Düzenleme yaparız. :)

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,071
74291

Şundan alayım diyorum. Telefonum destekler mi acaba?

Reaksiyon puanı
5,171
Komik... Amerikada güvenlikten sorumlu üst düzey bir yetkili olamadığın müddetçe gmail de en az proton kadar güvenlidir.

Oturup mantıklı süşünmek bu kadar zor olmamalı. Proton maik almak gnail açmaya göre çok çok kolay. Ve bu yüzden bot multi hesap gibi hesaplarla birlikte sıklıkla kullanılıyor.

detanaoq

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Komik... Amerikada güvenlikten sorumlu üst düzey bir yetkili olamadığın müddetçe gmail de en az proton kadar güvenlidir.

Oturup mantıklı süşünmek bu kadar zor olmamalı. Proton maik almak gnail açmaya göre çok çok kolay. Ve bu yüzden bot multi hesap gibi hesaplarla birlikte sıklıkla kullanılıyor.
kolay değil sadece telefon istemiyor seni 7/24 izlemeye çalışmıyor... reklamsız...

Reaksiyon puanı
16,118
akıllı telefon ve e-posta kullanamaz olmak olmamak ince bir çizgi takılmayın deşifre edilince utanıcağın şeyler paylaşma utanma...

Reaksiyon puanı
5,171
Gmail i her türlü savunabilirim. Kimse çıkıpta şu mail sağlayıcısı bilgilerimi paylaşmıyor diyemez. Tüm mail sağlayıcıları aynı. Bu durumda en kullanışlı olan en iyisi oluyor ki bu konuda gmail bir numara.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
(#152,185) nolu mesaj bir önceki mesajımdan hemen sonra yazılmış, ben oysa ki lafı ortaya yazdım. Bana bir cevap mıydı, anlamadım. Google ve hizmetlerinin kullanıcıların gizliliğini ve mahremiyetini ihlal eden ve (hakkında yalanlanamayan) pek çok haber arşivi buradan paylaşabilirim ama Google düşmanı gibi atfedilebilirim. Konu zaten utanılacak bir şey yapmış olmak ya da olmamak değil. Hiç bir şirket ve marka körü körüne savunulacak derecede olamaz, tabii işin içine çıkarlar girmiyorsa.

detanaoq

Asistan
Reaksiyon puanı
71
(#152,185) nolu mesaj bir önceki mesajımdan hemen sonra yazılmış, ben oysa ki lafı ortaya yazdım. Bana bir cevap mıydı, anlamadım. Google ve hizmetlerinin kullanıcıların gizliliğini ve mahremiyetini ihlal eden ve (hakkında yalanlanamayan) pek çok haber arşivi buradan paylaşabilirim ama Google düşmanı gibi atfedilebilirim. Konu zaten utanılacak bir şey yapmış olmak ya da olmamak değil. Hiç bir şirket ve marka körü körüne savunulacak derecede olamaz, tabii işin içine çıkarlar girmiyorsa.
hem o detay var hemde telefonsuz gmail hesabı açmamakta diretiyorlar...

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
hem o detay var hemde telefonsuz gmail hesabı açmamakta diretiyorlar...

Neyi tartıştığımızın açıklığa kavuşmuş olması, neyin tarafı olduğumuzu ya da neyi savunduğumuzu netleştirir.
Bu konu sanırım aşağıdaki mesajın ile gündeme gelmiş.

bu forumda niye protonmail yasak gizlice e-postalara bakamadığınızdan mı?

Bu mesajına katılmadığımı öncelikle belirteyim. Çünkü yöneticileri zan altında bırakıyorsun, eğer böyle bir suçlamada bulunulacaksa kişinin elinde kanıtı olması lazım. Muhtemelen o anlık bir davranışındı ama bu ifade şeklin doğru değil!

Ayrıca, bu forumda illa ki Gmail kullanılacak diye de bir diretme yok belki pek çok mesajlaşma servisi kabul gömüyor olabilir ama (yakın zamanda değiştirdiğimden biliyorum) yahoo e-posta var mesela kabul gören.

Gmail hesabı oluşturmak için doğrulamada telefon numarası istemesi zaten farklı bir konu. (Bir ara davetiye olayı vardı, kurtarma e-postası kabul görüyordu, daha sonra doğrulamayı seçimli yatılar, telefon numarası doğrulamasını getirdiler, bir ara bu doğrulamayı da kaldırdılar, şimdi ise tekrar numara doğrulaması var.)

Reaksiyon puanı
16,118
telefon doğrulama hesabının çalınmasını zorlaştırır güvenlik için e-postalarını sadece sen okursun başka kimse göremez görsede şifreli olur onuda kırmaları yıllar sürer...

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Her kul, eline bir fırsat geçtiğinde bunu değerlendirme arzusuna kapılır. "Proton Mail" ilahi bir Mail mi acaba??????

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Üyelerin ilk mesajlarını nasıl bulabiliriz ?

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Eğer forumda ProtonMail engellenmişse bunu doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. Ek olarak ProtonMail'in nasıl tasarlandığını bilmiyorum ancak web istemcisi sanırım özgür yazılım: ProtonMail/WebClient

Buna bakarak yine de gizlilik için iyi olduğu belki söylenemeyebilir ancak bazı konularda sağduyulu oldukları söylenebilir.

Tam araştırmadım. Bu yüzden geçmişte kötü olaylar olmuşsa belki bu engelleme kararı doğru olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...