Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MuslumFidell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Bu konu açıldığında 2 yaşında idim . Vay be :). Bu arada burada ne geziyon veled diyebilirsiniz ama ıq'um sizinkinin 9567567 katı :)

Reaksiyon puanı
5,171
Bu konu açıldığında 2 yaşında idim . Vay be :). Bu arada burada ne geziyon veled diyebilirsiniz ama ıq'um sizinkinin 9567567 katı :)

Açıkçası yapılan testlerde hep benimde ıq seviyem 130 üstü çıkardı ama ben hiçbir zaman ıq denen şeye inanmadım. ıq denen şey bence sadece 14 yaşa kadar çocuklarda kendini belli eden bir şey. Bundan sonrası kendini geliştirmekle alakalı. Bu tezime örnek olarak Einstein ı örnek göstereceğim. Einstein in ölümünün ardından zamanın bilim adamları Einstein ın beynini incelediler ve normal insan beyninden farklı hiçbir şey bulamadılar.Ardından bikaç yıl sonra beyin tekrar incelendiğinde beynin bazı loblarında aşırırı derecede glial hücreleri bulundu. Bu glial hücrelerinin sayısını ise fareler üzerinde yapılan bir deneyde sonradan analitik düşünce ile ortaya çıkdığı anlaşıldı. Yani uzun lafın kısası ıq denen şey 14 yaşına kadar iş görsede 14 yaşından sonra senden daha çok matematik sorusu çözen biri senden daha zeki olacaktırr:)

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,385
Bazı şehirlerde o kadar işsiz belediye yönetim sistemi varki...
Neleri bozalım diye yerlerinde duramıyorlar.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,071
Yıllardır bir şey yapmayan buranın belediyesi 2 yıldır her ne olduysa 0'dan 3. alt geçidi yapıyorlar. Çokta ihtiyacı olmayan yerlere. 1 yıl yol kapatıyorlar onun için. Yaptıklarıda düzgün bir şey olsa bari. Açısında problem varmış kışın arabalar drift yaparak alt geçide giriyor.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,385
Yıllardır bir şey yapmayan buranın belediyesi 2 yıldır her ne olduysa 0'dan 3. alt geçidi yapıyorlar. Çokta ihtiyacı olmayan yerlere. 1 yıl yol kapatıyorlar onun için. Yaptıklarıda düzgün bir şey olsa bari. Açısında problem varmış kışın arabalar drift yaparak alt geçide giriyor.
Yahu benim anlayamadığım şey şu. Belediye binası vardı şehrin tam merkezinde. Eskiydi diye yıktılar tamam. Aynı yere yapacaklarına gittiler şehir dışına inşaatlar başladı hadi onuda geçtim. O boş araziye niye 2-3 katlı paralı otopark yapılmıyor anlayamıyorum ki.
O pislik yerde beleş diye herkes park etmeye çalışıyorda insan yıktığın yere başka bir şey inşa eder ya.

Reaksiyon puanı
5,171
Yok hocam o devir geçti artık yolları bozmakla yetinmiyorlar. Geçenlerde evimizin arkasına okul yaptılar. İlk olarak belediye yolu asfaltladı ardından ilimizin su kurumu geldi su hattı geçirdi. Sıfır yolun ortasında boydan boya kocaman bir yama yapıldı. Ardından 2 hafta sonra doğalgaz geldi oda başka yerden kazdı. Sonra niye kazdıklarını bilmiyorum ama bir daha kazdılar. Yav mubarek insanlar şu boruları yolu yapmadan geçirsenize sonra her taraf yama oluyor. Bide ayrı ayrı kazıyorsunuz su için kazdığınızda doğalgazıda geçirsenize. Sanki devlet baba para basıyor...

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,761
Belediye dediniz bak şimdi hatırıma geldi. Evin önünde mis gibi olan oturaklı durağı söktüler, yerine aynı durağı geri diktiler. Parayı nereye harcasak diyorlar bildiğin. Ha fark var tabi üstü demirdi onu plastik oluklu ile değiştirmişler. Ki durağı olmayan önce yer varken.

// Devlet baba para basmıyor, halk basıyor o parayı da.

1.5 Trilyon para harcayıp birde hastanenin önündeki caddeye alt geçit yaptılar. İçinde 3 tane dükkan var 500 TL kira ile açık arttırma ihalesi koydular 8 ay oldu 1 dükkana talip çıkan olmadığı gibi oradan kimse geçmiyor çünkü üst yol in cin top oynuyor. Adamlar zeki. Mühendis kolay yetişmiyor.

Reaksiyon puanı
5,171
Belediye dediniz bak şimdi hatırıma geldi. Evin önünde mis gibi olan oturaklı durağı söktüler, yerine aynı durağı geri diktiler. Parayı nereye harcasak diyorlar bildiğin. Ha fark var tabi üstü demirdi onu plastik oluklu ile değiştirmişler. Ki durağı olmayan önce yer varken.

// Devlet baba para basmıyor, halk basıyor o parayı da.

1.5 Trilyon para harcayıp birde hastanenin önündeki caddeye alt geçit yaptılar. İçinde 3 tane dükkan var 500 TL kira ile açık arttırma ihalesi koydular 8 ay oldu 1 dükkana talip çıkan olmadığı gibi oradan kimse geçmiyor çünkü üst yol in cin top oynuyor. Adamlar zeki. Mühendis kolay yetişmiyor.
Kardeş Türkiye burası:)

---- Mesajlar birleştirildi ----

@Dealth Mark ben bu boş söz konularından çok sıkıldım. Durmadan spam görevi görüyor. Yeter mi acaba artık:/

Son düzenleme:

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,071
Yahu benim anlayamadığım şey şu. Belediye binası vardı şehrin tam merkezinde. Eskiydi diye yıktılar tamam. Aynı yere yapacaklarına gittiler şehir dışına inşaatlar başladı hadi onuda geçtim. O boş araziye niye 2-3 katlı paralı otopark yapılmıyor anlayamıyorum ki.
O pislik yerde beleş diye herkes park etmeye çalışıyorda insan yıktığın yere başka bir şey inşa eder ya.
Tanıdıkları mütahitlere iş yaptırıyorlar.

Reaksiyon puanı
5,171
Tanıdıkları mütahitlere iş yaptırıyorlar.
Bence tanıdık müteahhitler belediyeye iş yaptırıyor. Geçenlerde ilimizin tarihi sokaklarından birine yeni ev projesi yapıldı. Neyse belediye sokağın orijinalini bozmamak için ilk başta izin vermedi. Sonra iki gün sonra bi baktık ki arnavut taşlarının sol tarafını (inşaat olan tarafı) kazıyorlar. Sonra o kazdıkları yere belediye bisiklet yolu yaptı. Ardından bisiklet yolu üzerindende müteahhit doğal gaz borusu geçirtti. Şuan doğalgaz geçirilen yere tekrardan bisiklet yolu yapıyorlar. Eğer dışarı cıkarsam fotoğrafını atayım.

Reaksiyon puanı
16,118
abuk sabuk yerlerde obruklar oluşabilir ağaçları kesin kesin şehir kalmıcak.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,073
Acemi acemi rb6 oynayalım dedik girdiğimde 0-2 yeniliyorlardı 1-2 yaptım ama yine yenildik

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Yine geldiler, davranın! :)

lZQ7pl.jpg

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Acemi acemi rb6 oynayalım dedik girdiğimde 0-2 yeniliyorlardı 1-2 yaptım ama yine yenildik
Pc oynamamakla kaybediyorsunuz hocam. Pcde diayım gelin beraber oynayalım yav.

---- Mesajlar birleştirildi ----

12 saat otobüs yolculuğunu nasıl çekicem ya üfff...

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kendi konumuzu ne zaman düzenleyebileceğiz.
Belirli bir mesaj ve üstü olan üyelerin konu/mesaj düzenleme yetkisi olsa güzel olurdu, mesela 500 mesaj veya 1000 mesaj. Ve ek olarak, bu yetki istek üzerine (bir incelemeye tabi tutularak) de verilebilir. Çünkü bazı konuların gerçekten güncellenmesi gerekebilir, sonuçta forumu takip eden herkes faydalanacak.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar