Soyarken içtiği sigara ele verdi

Bu konuyu okuyanlar

temjelis

Asistan
Katılım
24 Mayıs 2010
Mesajlar
263
Reaksiyon puanı
5
Puanları
0
Duvarları delerek girdikleri kuyumcu ve işyerlerini soyan iki çeteye ait 15 kişi yakalandı.

Operasyon, çete lideri Ahmet Ş.’nin, soygun yerinde bıraktığı izmaritin DNA incelemesi sonucu kimliğinin belirlenmesiyle başlatıldı.
İSTANBUL ‘da polis, kuyumcu ve işyeri soyan bir çeteyi yakalamak için soruşturma başlattı. Çete liderlerinden Ahmet Ş.’nin Küçükçekmece’de 400 bin liralık altın çalınma olayı sırasında bıraktığı sigara izmaritinin DNA incelemesinden kimliği tespit edildi. Yaklaşık iki ay süren telefon dinlemesinin ardından, önceki gün Balıkesir, Kocaeli, Tekirdağ, Çorum, Antalya ve İstanbul’da eşzamanlı operasyon yapıldı. 150 polisin katıldığı baskınlarda iki ayrı çete üyesi 15 kişi gözaltına alındı. Çete üyelerinin toplam 213 kez polise geliş kayıtları bulunduğu ortaya çıktı.

Soygunu planlayıp dükkân kiraladılar

Liderliklerini Ahmet Ş. (52) ile 2008’de Sentez Döviz Bürosu’nda meydana gelen 350 bin dolar, 180 bin Euro ve 300 bin lira ile 80 liralık altının çalındığı soygunun faillerinden Recep Ç.’nin (33) yaptığı çete üyelerinin sorguları yapıldı. Şüphelilerin 20 Ağustos’da Bahçelievler’de Osman Kayıkçı’ya ait bir kuyumcudan 7 kg altın çaldıkları belirlendi. Soyguncuların, kuyumcu Osman Kayıkçı’nın işyerine, kiraladıkları yan dükkândan duvarı yıkarak girdikleri belirlendi.

Cepleri kapatıp telsiz kullandılar
Şüphelilerin Büyükçekmece’de 14 Ocak’ta duvarını delerek girdikleri kuyumcudan 400 bin lira değerinde altın çaldıkları da anlaşıldı. İki şebekenin ayrıca Sakarya, Balıkesir, Dursunbey, Kocaeli ve Gebze’de birçok işyerinden hırsızlık yaptıkları da ortaya çıktı. Polis, şüphelilerin, soygun yapacakları zaman cep telefonlarını kapatarak, halk bandı telsizle haberleştiklerini belirledi.
Kaynak
 

fthtsdmr

Profesör
Katılım
5 Ocak 2009
Mesajlar
2,548
Reaksiyon puanı
44
Puanları
48
Sigara sağlığa zararlıdır.:)
 

turancen

Profesör
Katılım
14 Mayıs 2008
Mesajlar
2,570
Reaksiyon puanı
78
Puanları
48
Yaş
38
EE ne yaparsın, Allah ın adaleti budur, sonunda yakayı ele vereceksiniz zaten, bakalım Allah karışısında nasıl olacaksınız. En iyisini Allah bilir, Allah islah etsin ne diyeyim,
 

soner23

Profesör
Katılım
20 Mart 2008
Mesajlar
1,543
Reaksiyon puanı
55
Puanları
48
Tebrikler İstanbul Polisine:clap:
 

Son mesajlar

Üst