Sosyal medya, THY çalışanlarını da vurdu!

Bu konuyu okuyanlar

busekement

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Türk Hava Yolları (THY), 268 çalışanının işlerine son verdi. Sebebi ise sosyal medya paylaşımları.

turkish-airlines-star-alliance-logo-04.jpg

THY, sosyal medya paylaşımlarından dolayı öncesinde savunmalarını istediği 268 çalışanını "verimsizlik" iddiası ile işten attı.

Kokpit.aero'nun haberine göre bu çalışanlar daha önce uyarılmıştı fakat paylaşımlarına devam eden ve önceki paylaşımları kaldırmayan personelleriyle ilgili işlem başlatan THY yönetimi ve tüm kabin memurlarına yazı gönderen Türk Hava Yolları Kabin Hizmetleri Başkanlığı şöyle demişti:

"Kabin ekiplerimize ait sosyal medya hesaplarından marka değerimiz ve kabin ekiplerimizin meslek itibarını olumsuz yönde etkileyebilecek görsel ve içeriğin paylaşılmamasını önem arz etmektedir. Toplumun erişimine açık olan bu paylaşımlar, yapılan işe ve şirketimiz yerleşkelerine ilişkin bilgilerin ifşa edilmesi nedeniyle güvenlik zaafına da sebebiyet vermektedir. Kabin ekiplerimizin konuya gereken hassasiyeti göstermesi beklenmekte olup belirtilen hususlara uymayan kabin ekipleri hakkında idare tedbir uygulanacaktır."

18378.jpg

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Yazık olmuş ve kendilerine yazık etmişler. Sen git süper bir firmada işe gir Sosyal medya yüzünden :D Gerçi hosteslerin snaplerine bakınca bende işten atardım.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Yazık olmuş ve kendilerine yazık etmişler. Sen git süper bir firmada işe gir Sosyal medya yüzünden :D Gerçi hosteslerin snaplerine bakınca bende işten atardım.

Snaplerini nereden buldun ?

antalyarentalcars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu konuda silahlı kuvvetlerde bir ara böyle bir uyarı yapmıştı. Bence haklılık payı da var yani. Konumun ağırlığını birazcık taşımak gerek diye düşünüyorum.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
ya zaten bu sosyal medya da heranı paylaşma deliliği nedir ya Allah bilir ne tarz paylaşımlar yaptılar sen koskoca THY de işe girmek için önce ağla sonra da resim paylaştığın için seni ağlatsınlar yazık

Son mesajlar