Sosyal Ağlara Üye Olma Nedenleri

filtrekahve

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
0
İnternete bağlandığımızda mutlaka bir göz attığımız, belki de saatlerimizi geçirdiğimiz sosyal ağların neden tercih edildiğiyle ilgili bir araştırma geçti elimize. Sonuçlar ilgi çekici...

Hiç düşündünüz mü sosyal ağlara neden üye oluyorsunuz? Ya da üye olduktan sonra en çok nelerle ilgileniyorsunuz. Sizin kişisel tercihlerinizi bilemeyiz ama JPMorgan, ABD'de 18 yaş üstündeki sosyal ağ siteleri üyelerinin neler yaptığını merak edip ciddi bir araştırma yapmış. İşte o araştırmanın sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı.

sosyalag_grafik1235397132.jpg

Herkesin sebebi farklı olsa da çoğu arkadaş bulma derdinde.

Araştırmaya göre üyelerin yüzde 78'i mevcut arkadaşlarıyla sürekli bağlantıda olmak istediğini belirtiyor, her iki kişiden biri ise eski arkadaşlarını yeniden bulma derdinde. Yüzde 36'lık bir kesim işi gücü bırakmış çektiği, bulduğu fotoğrafları paylaşma çabasında; yüzde 29 yeni insanlarla tanışmak için bu yöntemi tercih ederken, yüzde 17'si toplantı/etkinlik düzenleme, takip etme ya da katılma için sosyal ağ sitelerini kullandığını belirtiyor. Yüzde 14 oyun oynasam benim için yeter derken 18 yaş üstündeki kullanıcıların sadece yüzde 11'i iş amaçlı kullandığını belirtiyor.

:: Sizin Facebook ya da benzeri bir siteye üye olma sebeplerinizi neler?

Yazan
: Melih Çelik
SDN - http://shiftdelete.net

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Arkadaşımın teşvikiyle facebook a üye oldum..
Sadece bir hafta kalabildim (tahammül edebildim), yol yakınken kapattım hesabı :D
170 milyon üyesi var deniyor. Kişisel görüşüm gereksiz.;)
Facebook yokken de hayat devam ediyor..

Charles Smith

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Facebookun amacı eski arkadaşları bulmak fakat bazı boş insanlar sayesinde b...ku çıktı.Messenger yanı facebook açıp bütün gün başında duran insanlar oluşmaya başladı.

U

uye741984

SDN Okuru
Facebook da kişisel bilgilerinizi herkesle paylaşmayın. Dikkat edin.

hakimebu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
facebookta ameleler ve cocuklar coklasti,cekilmez bir hal aldi artik...

lepiska

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üye olan herkes sürekli mail attıgı için üye olalım bakalım seklinde baslayıp ilkokuldan sonra elde olmayan sebeplerle baglarımızın koptugu samimi arkadasları bulup haberleşme ve sonunda facebook iptali :) ama biçogunun arkadaslık sitesi olarak gördügünü ve kullandıgını savunuyorum..

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Sadece myspace da üyeliğim var.Oda makara ve eğlence için :D