Soruyorum size ben iyileşebilir miyim ?

passkeys

Asistan
Reaksiyon puanı
2
2012 temmuz ayına kadar gayet güzel bi hayatım vardı. kalbimde çoçukluktan beri ritim bozukluğu vardı (durduk yere 180 lere varıyordu) ama önemsemiyordum. 2012 haziran ayında kalbim bi garip oldu doktora gittim her şey normal dedi .tam 5 doktor gezdim sonuncu ritim bozukluğu teşhisini koydu ! ve efç ile tamamen ortadan kalkacak dedi bende kabul ettim. neyse temmuz ayında gittim hastaneye efç yapılmaya başlandı (anjio gibi) operasyon sırasında elektrikler gitti , jenaratör 5 dk geç açıldı
frown.png
, ortam çok sıcak oldu , tansiyonum yükseldi , içten bir şekilde öksürdüm ve ölüm korkusu geldi , yapılan şeyi hissetmeye başladım ve o anda yatıştırıcı yaptılar . operasyon bitti ve doktor yanıma geldi dediki ;

- operasyon başarılı geçti bir daha böyle ritim bozukluğu olmayacak ( 1 senedir olmadı )

- bende dedim ki eee doktor kalp düzeldi ama bu seferde psikolojim bozuldu :mrgreen:

neyse son 1 senedir heyecanlanınca öksürüyorum :mrgreen:, sürekli bir şey olacak korkusu var üzerimde ( ama olmuyor :laugh:
ne yapacağımı bilmiyorum çok komik ve rahatsız edici bir durum. Soruyorum size ben iyileşebilir miyim ? yani öksürme ve korkularım geçer mi ?

zertuna

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evvela aynı tarihte hasta olmuşuz ve aynı tarihte kapalı kalp ameliyatı geçirmişiz kader arkadaşım ve aynı sorunları şuan yine bende yaşıyorum....

bazı eksik yazdıklarını düzeltelim..

1 - efç değil EPS dir...
2- anjio değil ABLASYONDUR.. yani rf sinyalleri gönderilerek elektrikle kalp sinüsü ve sünüs sinirleri yakılmıştır...

sonuç olarak sende ileri seviye taşikardi olmuşsun ama benim gibi taşikardin, atrial fibrilasyona soktumu bilmiyorum seni... elektro şokla düzeltiyorlardı beni..

sende o hastalıktan sonra panik atak ve anksiyete gelişmiş... atlanman için, yalnız kalmaman ve sosyalleşmen lazım.. sosyalleşmek derken bilgisayar internet değil.

bide şu var yediklerin içtiklerin kalp ritmini yani taşikardini hızlandırabiir.. mesela ben makarna pirinç patates beyaz peynir yediğim zaman ablasyon ameliyatı geçirmeme rağmen ataklarım düzelmesine rağman ritmim hızlanıyor ve rahatsız ediyor..

sende bu sıkıntıları hissetmende yediğin yiyecekerden kaynaklı olabilir...

neyse konu uzun anlattıkça canım sıkılıyor zaten ALLAH CC hepimize şifa versin kardeşim...

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Hocam kolay değil kalp ameliyatı geçirmişsin. Elbette insanda belli bir süre tedirginlik olur. Ama bu duygu uzun sürerse bir sıkıntı var demektir. İstersen bir psikologa filan git. Durumunu anlat. Profesyonel yardım iyi olacaktır. :)

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Zaten iyileşmişsin sıkıntı etme problem kalmamış :)

zertuna

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu arada senin ameliyatında elektrik kesilmiş ama benimki daha kötü birinci ameliyatım başarısız geçti doç.dr yapamıyorum dedi başka kalp hastahanesine gönderdide öyle ikinci ameliyatta başarılı geçti çok şükür....

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Rahat ol hocam. Yüce Allah derdide vermiş şifayıda :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet. bu tip durumlarda hissediklerini çoğunlukla diğer bu durumu yaşayan insanlarda da oluyor. doktor kontrolünü aksatma yeter. :)

merterden19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir uzmandan yardım alman en doğrusu. Bence alanında iyi bir psikoloğa git.

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Evet kesinlikle "panik atak" var.İlgili branştaki doktorlar yardımcı olacaktır kardeşim. Allah hepimize şifa versin. :)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
öncelikle geçmiş olsun.psikolojik bir kalıntı olmuş sende ki.
tahminim uzman bir psikiyatristten destek alman atlatmana yardımcı olur büyük ihtimal. :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Geçmiş olsun kaptan arkadaslarin dediği gibi profesyonel yardım alın

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
geçmiş olsun istersen bir daha doktora görün sonra o sana iyi olduğunu söylediği takdirde bir psikologa danış

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
İnşallah iyileşirsin, ben de hâlâ rüyamda okulda görüyorum kendimi, sınav var ve hiç bir şey bilmiyorum... Az sayılmayacak sıklıkta görüyorum. Uyanınca; okulunun da, sınavının da, zamanında sanki ucunda ölüm varmış gibi psikolojik baskı yapan öğretmenin de... diyorum. Öldükten sonraki hesap sanki.....