Sorun Modem mi?

Bu konuyu okuyanlar

Epicoza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar Tp link td-w8910g (v3) modem var elimde. İnternet hız testinde 11 Mbps civarı bir değere ulaşıyorum. Ev dubleks ve aynı anda 2 laptop genelde aktif şekilde çalışıyor. Birinde online oyun diğerinde ise 480p film izleniyor.
Gelelim şimdi problemimize. Yukarı katta dizi izlenirken online oyun oynamak mümkün olmuyor. Ya da ikinci bir 480p dizi/film izlemek biraz sıkıntı yaratıyor. Modemle aramda 2 metre var yok hemen odanın dışında konumlandırılmış pozisyonda. Ayrıca yukarıdaki laptopta da 3 diş çekiyor. Halbuki sinyali o kadar kesecek birşey yok arada. Neyse modemi değiştirmeyi düşünüyorum da sıkıntı modemden midir onu bilemedim. Sizlerin yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
480 p film dedigin nerdeyse 1 gb lık bir dosyanın downloaduna eşit aynı andaizlemek ve oynamak zordur. film dizi yüklemesi bitince oyun oynayabilirsin ama şöyle bir çözüm var aynı evde pc lere hakim oldugundan pc lere download limiti koyacak programlar var http://www.netlimiter.com

internetten kullanımına bakabilirsin, her pc ye eşit yada kendine fazla download miktarı aktarmış olursun her pc ye kur bu programı

Epicoza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle teşekkür ederim. Netlimiter programını öğrenci evinde çaktırmadan kullanmıştım üniversitedeyken :) tabi akk'ya takıldığımız zaman sadece. Akk'ya takılmadığımız zamanlarda 3 öğrenciden 2si film izlerken ben rahat rahat ping derdi yaşamadan skype ve online oyunda vakit geçirebiliyordum. Buradan yola çıkarak netlimiter'ın belirttiğim internet hızında yaşanan probleme çözüm değil sadece kaba bir tabirle "yama" olduğunu düşünüyorum.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
farklı modem birinden ödünç alarak dene. gidip paranı harcama. belki de hattında sorun vardır ve birde dns adreslerini otomatik yap dns den fark eder biraz

Epicoza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
DNS ayarlarını otomatik yaptığım zaman sıkıntı büyüyor. Şuan kullandığım google dns. Modem konusuna gelirsek de ttnet'in vermiş olduğu huawei modem takılıydı ve ping 1000'di tp link'i taktığımda 150'lere düştü. Haliyle ben de acaba daha iyi bir modem mi almalıyım diye düşünmeden edemedim. Baktığım modemler ise yine tp link'in TD-W8980 , W8970 ve W8968

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
airties modem bak daha kaliteli ama öncelikle telefon kablolarında ek olmasın arada başka bir parça varsa onu kontrol et kablo ile modem arasındaki splinter arıza olabilir tel hattınındirek modeme tak fark edebilir
bide yandex dns kullan 77.88.8.88