Sony'nin bu TV'sine 80 bin TL verir misiniz?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Özellikle neden 2017 dediniz?
4K Televizyonlar hızlı bir biçim de ucuzluyor, Sony 4K konusunda çok ciddi adımlar attı. Asus da üreteceği 4K monitörleri daha ucuza satacağnı söylemişti. Bu çözünürlük standart hale gelirse fiyatlarda çok ciddi düşüşler olur ama fiyatların ülkemize hemen yansıyacağını düşünmüyorum. Özellikle kısmını ülkemiz için kullandım 2017 için değil :p Şu an ülkemizde ki en ucuz 4K TV samsungun bu modeli. Kur fiyatları yükselmeden önce daha ucuzdu. 4K şu an için çok gereksiz.

http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?&uid=129324
 

karacaerc

Profesör
Gözün seçemeyeceği çözünürlükler gereksiz bence. Yani 2k tv , 55inçte yeterli , FullHD 40inçte yeterli. Tabiki bilimsel açıklaması vardır ancak benim gözlemim bu. TV boyutları ciddi manada büyümedikçe 16K gibi bir görsele hiç gerek yok. Oyun sektörü içinse tam bir işkence olur :D Full HD de kıvranıyoruz!
 

LittleMonster

Profesör
Hala şu gözün göremediği algılayamadığı detay muhabbeti dönüyor bazen teknolojiyle ilgili bir forum mu yoksa öylesine açılmış bir yerde insanlar mı doluşuyor şaşırıyorum.
İnsan gözü algılamıyor diye insanlar panel içine daha fazla pixel sıkıştırmasın mı kardeşim her konuda illa birisi şu lafları yazıyor iyi o zaman teknoloji dursun HD çözünürlüğün üstüde kimse panel üretmesin piksel yoğunluğu sınırıda 300 olsun nasılsa algılamıyor gözünüz(!)
 

Lazzz

Rektör
Arkadaş ona o kadar vereceğime üzerine az daha kor ev alırım be :D:D:D ver kiraya ye gelirini :D Olmadı bir servis minibüsü alır sokarım bir yere temizinden gelir :D
 

ConfickerBelasi

Guru
Yasaklı
o kadar para verip *tok kapı sesli bir araba alınır...
*vw...
[video=youtube;R55e-uHQna0]http://www.youtube.com/watch?v=R55e-uHQna0[/video]
konuyla ilgisi yok ama komik.
 

topalsolucan

Rektör
İzleme mesafesi tüm bu teknolojiyi boşa çıkarıyor. 2 metre mesafeden sonrasında 1080p ile 480p bile zar zor ayırt edilebiliyor. Teknosa da 4 k televizyona yarım metre mesafeden baktım, futbol maçı yayını vardı, tribündeki seyircinin neredeyse göz rengi dahi görülebiliyor. Ama oturup telvizyonu 30 santim mesafeden izleyecek değiliz. Uzaklaşınca da 1920 piksel bir televizyonla aynı görüntü söz konusu. 100 k televisyon dahi üretilse televizyon keyfi için hiç bir anlamı olmayacak. Başka alanlarda kullansınlar bu teknolojiyi. Mesela sinemada.
 

ConfickerBelasi

Guru
Yasaklı
milyon milyon üretilince çerez fiyatına gelecek o günde çok yakında enbüyük erdem sabır kardeşim notebook için 10 yıl bekledi ucuz olması için...
 

Son mesajlar

Üst