Sony Xperia Z5 Tanıtıldı!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

mutahhar

Profesör
Reaksiyon puanı
15
2k ekran ile 1080p ekran arasındaki farkı o boyutta bir ekranda göz algılayamaz diye biliyorum 2k ekran fazla güç tüketimi ve daha fazla ısıdan başka bir şey getirmeyecektir

arkadaş noktayı koymuş. 4k cep telefonlarında bataryayı tüketmekten başka bir şey getirmez. 1080p bence ideal. 810 riskli bir seçim olmuş. 810'un güncellenmiş hali olduğu söyleniyor, umarım öyledir ve ısınmaya bir çözüm bulmuşlardır. z5 sanki = z3++

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
arkadaş noktayı koymuş. 4k cep telefonlarında bataryayı tüketmekten başka bir şey getirmez. 1080p bence ideal. 810 riskli bir seçim olmuş. 810'un güncellenmiş hali olduğu söyleniyor, umarım öyledir ve ısınmaya bir çözüm bulmuşlardır. z5 sanki = z3++

Bırak 1080 720 bile yeterdi

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Bazen insan ekranda çözünürlük arıyor. Bakıp vay be deme sebebi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çözünürlüğe bu kadar takılmayın önemli olan parlak ve doğru görüntü vermesi ve sony bunu ekran teknolojileriyle süper bir şekild sunuyor.
ve Sony'nin bataryasına kötü diyen arkadaş şu anda en iyi bataryaya sahip telefonlar sony bu neyin kafası 4.6 inç ve 720p ile 2700 mah batarya koyuyorlar samsung hala 2k 5.1 ekrana rağmen 2600 koymuşken iphone 6 aynı boyutlarda olmasına rağmen hala 1800ken böyle demen tuhaf şu anki bütün üst seviye telefonlar aşırı ısınıyor sony ısınma sorununu çözmüşmü bilmem ama diğer telefonlarla aynı seviyede olacak ve sony bu sefer kamerada başarmış gibi gözüküyor ekrana gelirsek z5 premiumda abartmış biraz ama z5 ce z5 compactın mükkemmel olduğunu düşünüyorum.

elm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar elbette ben de eleştiriyorum Sony'nin yeni kraker üretir gibi telefon güncellemesini ama "Z3+ alan pişman olacak" tarzı yorumlamaları biraz garip buluyorum, zira bu telefonları alacak insan hem Sony tarafında çok çabuk telefon çıktığını bilir hem de iki-üç yeniliğin getirilerek yine aynı fiyattan sunulacağını bilir. Örneğin ben, elimde S3 ile bir yıldır bekliyorum hem batarya hem kamera konusunda beni tatmin edecek ve doğal renkli ekran sahibi bir telefonun çıkmasını. Bu üçünden ikisinin bir arada olduğu bir dünya telefon çıktı ama üçünün de bir arada olmasını dileyerek bir sonraki jenerasyonları bekliyorum sürekli. Ha, üçü de aynı telefonda olmazsa ne yapalım bir yerde "beklemek yetti" deyip bana en mantıklı geleni alırım. Z5 şu an mantıklı geliyor, ısınma problemi halloldu diyor firma bu modelde ama onu da elimize aldığımızda bileceğiz. Fakat hala kırmızıları tam kırmızı vermemekte diretiyor gibi duruyor Sony. Yine o yumuşamış kırmızı, pembe hatları var fotoğraflarda ama yazılımı tamamlanmamış bir telefon olduğunu da hesaba katmak gerek.

Fiyata ne desek boş. Zamanında 2000 lira telefon olduğunda "yok artık devesinin gözü" diyorduk, şimdi 2200'e bir telefon çıkarsa LG'ye "helal olsun" diyebiliyoruz. İki sene sonra 3000'e normal gözüyle bakacağımızdan şüphem yok. :)

Bir de, Note 5 ile Z5'i çok fazla karşılaştıran kişiye rastladım. Ben bir Samsung kullanıcısı olarak -her ne kadar eski arayüz ve eski telefon- Samsung'dan sıkıldım, incelerken de hiçbirine sempati beslemiyorum oldukça itici geliyorlar bana köşe hatlarıyla. Fiziksel tuş da sevmiyorum ben, ekrandan kısmaya razıyım, yeter ki ekran net ve doğal versin şu renkleri. Kocaman ekrana ihtiyacım yok, yolda veya başka bir yerde film/dizi izlemek yerine bir şeyler okuyorum telefonda. Z5 fiyonk, Note 5 çubuk makarna gibi bir şey. Hangisi daha güzel diyebilir miyiz, donanımı geç senin telefonu kullanırken alacağın hissiyat önemli. Gerek gözünden, gerek elinden.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Z5c'nin performans testlerini merakla bekliyorum.

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Snapdragon 810 eğer bundada ısınma gibi bir problem çıkartmayacaksa bence çok güzel bir telefon. Sony nin devamlı yeni telefon çıkartması eleştiliyor ama şunuda düşünmek lazım z3+ da sorunlar biraz gölge düşürünce amiral gemi olarak eleştirilmeyecek bir telefon olmalı idi başta. Ama şu dezavantajıda unutmayalım z3+ alcam diyen biri bunu bekliyim derse sony de zarara uğrayacaktır. Geçmişte sık yeni model tanıtıp sonrasında onu pazara ulaştırana kadar pazar kaybı yaşayıp batan firmaları unutmamak lazım. Ben 5.2 inc ekranı olan bir telefonda FULL HD'yi yeterli gördüğümden Z5 premium bence gereksiz ama tabiki sevenler vardır. Z2 kullaniyorum ama bu Z5'i almak isterdim açık ve net....

S

SDN Okuruu

SDN Okuru
Z5 premium sürekli 4k ekran yansıtmayacak sadece 4k video oynatırken 4k ya geçecek diğer durumlarda 1080 pixel olacak zaten sürekli 4k çalışması saçmalık olurdu. Böyle bir durumda da 3400 ma gayet yeterli gibi duruyor.

SonySafe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Isınmayan telefon ben pek rastlamadım. Xperia Z5 Premium'da 4K olayı zaten 7/24 çalışmıyor. Xperia SP kullananlar bilir Bravia Engine ne zaman devreye giriyor ne zaman devreden çıkıyor. Aynı bu sistem olarak kullanılacak. Normal kullanımda tahminimce 1080p'yi yazılımla 4X yapacak.

bykursad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yanında Mini buzluk vereceklerse alalım :)

Son mesajlar