Sony Xperia Z5 Rehberde Kişi Yok Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

KısıkGöz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba,

Telefonu ilk aldığımda rehber yedekleme işlemini, ayarları kurcalayarak telefon üzerinden yapmak yerine Apowersoft sitesinden indirmiş olduğum ApowerManager adlı program ile yaptım. Aylar sonra yanlışlıkla önemli bir telefonu silince bu programın oluşturduğu vcf dosyasından telefonuma aktarım yaptım. Fakat bu aktarım sonunda kişi isimlerinde bulunan Türkçe karakterlerin hepsi soru işaretine döndü. Pek vaktim olmadığı için sık kullandığım isimleri düzelterek bu şekilde devam ettim. Daha sonra birkaç düzeltme denemesinde bulundum fakat bu sefer aynı kişilerden birkaç tane kayıt oluştu. Bir süre sonra rehberde kasılma donma gibi sorunlar oluşmaya başladı. Ben de tamamen rehberi silerek sıfırdan kayıt etmek istedim. Rehberi sildim fakat yeni bir numara kaydetmek istediğimde eskiden kalma bazı kayıtların hala var olduğunu gördüm. Herhangi birine tıkladığımda ise kişi yok iletisi geliyor ekrana. Uygulamalar kısmından kişilerin ön belleğini ve verilerini temizledim. Birkaç tane rehber silme programı denedim. Daha önce vcf dosyası oluşturmuş olduğum Apowersoft programını yeniden kurdum. Fakat hiçbiri rehberde kayıt görmüyor. Senkronize edilen hesaplar da boş. Aşağıda ekran görüntülerini görebilirsiniz. Gerçekten kafayı yeme aşamasına geldim. Format atmadan bu problemi çözmek istiyorum.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Screenshot_20180220-213654.png Screenshot_20180220-213710.png Screenshot_20180220-214231.png

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Ayarlar > Uygulamalar > Telefon > Depolama içerisine girip Verileri Temizle ve Önbelleği Temizle butonlarına tıkladım.
Sorun çözüldü olarak işaretlenebilir, konu kapatılabilir.

Teşekkürler.

Son düzenleme:

Son mesajlar