Sony Xperia Z5 Kullananlar Kulübü

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Selam arkadaşlar, z5 compact aldım 4 gün oldu; deneyimlerimi yazayım benim gibi forum forum gezip insanların yorumlarını düşüncelerini merak eden kimselerin olduğu farkettim biraz.. İlk sony deneyimim daha önce ki telefonum casper via v8di. Rezaletti konuşmaya gerek yok.
z5 c ye gelirsek, ben böyle bir şey görmedim.. Gerçekten inanılmaz güzel bir telefon olmuş. Performans canavarı neredeyse. Ne bir donma ne bir kasma.
Arada ufak tefek ısınmalar oluyor ama dert edilecek türden değil. Her telefonda olduğu kadar.
Camerasına gelince, daha çözemediğim bir kaç şey var ama gerçekten oldukça başarılı bir kamera olmuş.
s6 edge ile karşılaştırma yaptığım fotoğraflar var, açık ara önde baya solluyor edge yi. Bütün detayları yakalıyor resmen.
Sony yöneticileri yeni güncelleme için duyuru yapmışlar , kullanıcılara en iyi şekilde hizmet vermek için üzerinde çalışılıyormuş.
Gelen marsmellow güncellemesi ile, çok daha iyi bir cihaz olacağı kesin.
Çok fazla oyunlarla aram yok. Aktif olarak whatsap ve neredeyse 7-24 müzik dinleyen fotoğraf çeken kitap okuyan birisiyim. Şarjı fulken bu gün 3. gün yüzde 10lara düştü. Stamina modunu açtım hala çalışıyor. Bitmek üzere ama . 2 günü çok rahat görüyorum. Beni bu konuda şaşırtmadı.
Tasarım olarak gören bütün arkadaşlarım bayıldılar telefona. Kalın falan da değil oldukça şık ve güzel duruyor. Beyazını aldım, kırılmaz cam falan taktırmadım. Ekran koruyucu yeterli benim için.
Onun dışında ne söyleyebilirim bilmiyorum. snapdragon 810; gelen marsmellow ile sorunsuz ve pürüzsüz bir hala gelecektir eminim.
kafanıza takmayın alacaksanız işlemciyi. Ekran oldukça net ve canlı. Bir çok iphone kullanıcısıyla yanyana getirip bir çok şeyini karşılaştırdım açık ara önde.
Dediğim gibi mükemmel bir cihaz yapmışlar. Hızlı, stabil, sorunsuz ve şık. Uzun yıllar kullanacağıma eminim nazar değmesin :)
Şimdilik düşüncelerim bunlar, z5 compact ile alakalı benimde yorum yazacağım aklıma gelmezdi. Bi mutlu oldum lan :D
İyi telefon iyi. baya iyi. Düşünmeden alın.
Haydi sağlıcakla.
Hepsi iyi güzelde aksesuar bulamıyozki telefona :)

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Dün cihazımı Marshmallow'a güncelledim. 1-2 hafta sonra tam olarak ne gibi değişiklikler olmuş yazarım.

ugur_79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gelen güncellemeyle en sevdiğim stamina mod gitmişşşş :mad: ama nisan ayında tekrer geleceği söyleniyor, bakalım inşallah...

mstfarich

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Gelen güncellemeyle en sevdiğim stamina mod gitmişşşş :mad: ama nisan ayında tekrer geleceği söyleniyor, bakalım inşallah...
Bir çok insan zaten stamina modu sevdiği için alıyor. Kamerada nasıl hala aynı mı

aeskcrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar güncellemeden sonra arka plan bölümündeki küçük uygulamalara tıklayamılorum ya geri gidiyor ya da ana ekrana dönüyor bu tarz bir sıkıntısı olan var mı

ugur_79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar güncellemeden sonra arka plan bölümündeki küçük uygulamalara tıklayamılorum ya geri gidiyor ya da ana ekrana dönüyor bu tarz bir sıkıntısı olan var mı
Küçük uygulamadan kasıt hesap makinası, sayaç gibi uygulamalarsa bir sıkıntı yok tam üzerini tıklayınca açılıyorlar. Yeni özelliklerden biri arka plan uygulamasını aşağı sürükleyince küçük uygulamalar gizleniyor, yukarı çekildiğinde geri geliyor.

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dün cihazım kendini uyku moduna aldı, zar zor kapattım. Açtığımda da 6.0 güncellemesini yükleyip kurdum. Google Play Hizmetleri arkada çalışırken kafayı yiyor ve telefonun kendi kendini uyku moduna almasına sebep okuyor. 2 kez oldu. İkincisi de SwiftKey açılırken. Onun dışında stamina mod gitti. Ben yoğun kullandığım için pek bir fark göremedim. Gözüme çarpan bazı değişiklikler sublar:
-Cok daha az ısınma. (Şok oldum, kemara çevresi yanarken şimdi gayet normal.)
-Kilit ekranı değişti, parmak izinin algılamadığı zaman sinir bozucu şekilde titretiyor.
-Ekrana görev çubuğu dışında yukarıdan aşağı parmağınızı hareket ettirirseniz hızlı uygulama arama kısmı açılıyor.
-Yazı fontu kalınlaștı.
-Kişisel düzenleme menüsünde değişiklikler var.
-Gameloft uygulaması ve yanında bir adet ücretsiz oyun.
-İzinleri soran uyarı ekranları. (Uygulama silerken veya yeni yüklenen uygulamalar için.)
-Ses düzeyi ayarlama arasında yeni ikon ve kullanışlı arayüz.
-Sık kullanılanlar çubuğunda yeni iyileştirmeler.
Gözüme çarpan şeyler bunlar oldu. Ama kendini uykuya alması biraz sinir bozucu. Bunun çaresi 3 günde bir cihazı kapatıp açmak. Maksat rahatlamasını sağlamak.

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Dün cihazım kendini uyku moduna aldı, zar zor kapattım. Açtığımda da 6.0 güncellemesini yükleyip kurdum. Google Play Hizmetleri arkada çalışırken kafayı yiyor ve telefonun kendi kendini uyku moduna almasına sebep okuyor. 2 kez oldu. İkincisi de SwiftKey açılırken. Onun dışında stamina mod gitti. Ben yoğun kullandığım için pek bir fark göremedim. Gözüme çarpan bazı değişiklikler sublar:
-Cok daha az ısınma. (Şok oldum, kemara çevresi yanarken şimdi gayet normal.)
-Kilit ekranı değişti, parmak izinin algılamadığı zaman sinir bozucu şekilde titretiyor.
-Ekrana görev çubuğu dışında yukarıdan aşağı parmağınızı hareket ettirirseniz hızlı uygulama arama kısmı açılıyor.
-Yazı fontu kalınlaștı.
-Kişisel düzenleme menüsünde değişiklikler var.
-Gameloft uygulaması ve yanında bir adet ücretsiz oyun.
-İzinleri soran uyarı ekranları. (Uygulama silerken veya yeni yüklenen uygulamalar için.)
-Ses düzeyi ayarlama arasında yeni ikon ve kullanışlı arayüz.
-Sık kullanılanlar çubuğunda yeni iyileştirmeler.
Gözüme çarpan şeyler bunlar oldu. Ama kendini uykuya alması biraz sinir bozucu. Bunun çaresi 3 günde bir cihazı kapatıp açmak. Maksat rahatlamasını sağlamak.
Uyku modu problemi bende yok. Ben bir sorunla karşılaşmadım. Z5 compact

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Z5 serisinin fiyatları nasıl düşmüş ya. Pişman değilim ama koyuyur insana...

Reaksiyon puanı
1
Z5 Compact ve GM 5 Plus arasına kaldım. Z5 Compactın arka kamerası ve tek elle kullanımı cezbediyor. GM 5 Plus ın da Android One olup güncellemeleri 1 hafta içinde alması ve ön kamerası cezbediyor. Kararsız kaldım
z5 compactın arka kamerası kağıt üstünde iyi ama kullanırken onu hissedemiyorsun. GM 5 Plus la aralarındaki fiyat farkına değmez .Ben olsam GM 5 Plus alırdım

Reaksiyon puanı
1
Ekran için koruyucu cam falan kulanan var mı?Kutudan çıkan jelatin zedelendi boş kullansam bi sıkıntı çıkar mı?

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ekran çizilebilir. Muhafaza etmekte fayda var. Ben ön arka kırılmaz kullanıyorum.

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
6.0 güncellemesinden sonra olan en büyük saçmalık stamina modunun bitmesi. Ayrıca WiFi bağlantısını sürekli kesilmesi ve zor bağlanması adamı deli ediyor. Eğer güncelleme yapmadıysanız kesinlikle yapmayın. Nisan ayını bekleyin..

Reaksiyon puanı
26
6.0 güncellemesinden sonra olan en büyük saçmalık stamina modunun bitmesi. Ayrıca WiFi bağlantısını sürekli kesilmesi ve zor bağlanması adamı deli ediyor. Eğer güncelleme yapmadıysanız kesinlikle yapmayın. Nisan ayını bekleyin..
Nisan ayında ne olacak hocam? Stamina mod o zaman mı gelecek?

tolgablc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
6.0 dan sonra kı sorun sadece kucuk uygulamalar tıklayınca acılmıyor artık.onun dısında cok ıyı

yusuf616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bence kayda değer bir yenilik yok yapılan değişiklikler de çok önemli değil bence. stamina yok ama ben kullanmıorum kullandığımdada bi etkisini görememiştim nedense. yani 6 ya geçmeyin diyebileceğim kadar kötü falanda olmadı tel. ilk gelen güncelleme ile lg g4 ile kıyasladığımızda mesela gayet başarılı bence. onlara 6 geldiğinde tellerini kullanamıolardı resmen baya iyileştirme çıkarıldı sonra

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben sözümün arkasındayım KESİNLİKLE 6.0a geçmeyin. Henüz şimdilik.. Uygulama hataları konusundaki sorun az ama WiFi adamı deli ediyor. Kafasına göre bağlantı kopuyor. İlla kapatıp açmanız gerek, açıncada çok zor bağlanıyo.

tolgablc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kucuk uygulamalar calısmıyor 6.0 da cozumu hakkında fıkrınız varmı arkadaslar

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
x performance çok genç işi gibi geldi birde z serisi gibi ağırlığı yok yaza kadar ne fiyatı düşer z5'in 1800 olur mu acaba performance olarak z5 alınır mı cat sınıfı olarak hangisini destekliyor cevaplarsanız sevinirim

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Bendeki sorunlar :

- Pil tasarruf modu açılmıyor, aç yaptığınızda direk kapalıya alıyor.
- Cihaz daha yavaş şarj oluyor.

Gözüme çarpan iyileştirmeler :

- Cihaz kesinlikle daha az ısınıyor.
- Pil süresi arttı.
- Yeni gelen kulaklık optimizasyonu, işe yarıyor.

Bunların dışında yenilikler de yeni kamera arayüzü deniyor, bende 5.1 de iken vardı. (Gerçi Z2'de de var.)
Performansa gelirsek bildiğimiz Xperia arayüzü, her zamanki gibi sıkıntı vermiyor.

hattoriy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
z5 kullanan arkadaşlar bu telefonu tasarımsal anlmada z3+ ile kıyasladığımda sizcede geri gitmemiş mi ne bileyim ben elime alıp baktığımda sanki elimde kazulet gibi durdu ve arkada çok parmak izi bırakyor.Telefonun performansı beklentilerinize cevap verebiliyor mu en önemliside kamera denildiği kadar en iyisi mi sizcede

tolgablc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
6.0 dan sonra Küçük uygulamalar açılmadı bende.çözdüm ama 6.0 dan sonra cihazı gabrika ayarlarına sıfırlayınca düzeldi bende artık küçük uygulamalar açılıyor