Sony Xperia Z5 Kullananlar Kulübü

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Z5 kullanıpta nougat güncellemesinden sonra hafiften kasma hisseden yokmu

keremtunaa

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar telefonlarınızda ekran süresi olarak kaç saat alıyorsunuz? Benim telefonum 2.5 saat ile 3.5 saat arası bir ekran süresi veriyor ve saat 2 oldu mu %50 şarjı kalıyor.(Sabah 7 de çekiyorum) Ben hayatımda bu kadar hızlı bir şekilde pil tüketen telefon görmedim. Sizde durum nedir? Bu sorun 6.0'da da vardı, 7.0'da da var.

ykpknl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonlarınızda ekran süresi olarak kaç saat alıyorsunuz? Benim telefonum 2.5 saat ile 3.5 saat arası bir ekran süresi veriyor ve saat 2 oldu mu %50 şarjı kalıyor.(Sabah 7 de çekiyorum) Ben hayatımda bu kadar hızlı bir şekilde pil tüketen telefon görmedim. Sizde durum nedir? Bu sorun 6.0'da da vardı, 7.0'da da var.
Ben 6.0 da 5 saat alıyodum ama şimdi güncellemeyle bi 4-4.30 oldu

sdt2495

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu cihazdan şikayetçiyim.

buradaki 300 yorumu tek tek okudum ve güvenerek gittim z5 aldım : Sony Xperia Z5 Yorum ve Tavsiyeleri | YorumBudur.com - tek site, tüm yorumlar

telefon bir kaç ay sonra bozuldu kvk servise yolladım 20 iş günü içinde yapılması gerekirken 33 iş günü bekledim bu sürede sony xperia ile iletişime geçip şikayet kaydı açtım ama nafile.

3 gün önce tüketici hakları mahkemesine dava açtım, sonucu bekliyorum.

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
4.5 saat 5.5 saat arası ekran süresi alıyorum ben 3g sürekli açık Z5 compactta

ykpknl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu cihazdan şikayetçiyim.

buradaki 300 yorumu tek tek okudum ve güvenerek gittim z5 aldım : Sony Xperia Z5 Yorum ve Tavsiyeleri | YorumBudur.com - tek site, tüm yorumlar

telefon bir kaç ay sonra bozuldu kvk servise yolladım 20 iş günü içinde yapılması gerekirken 33 iş günü bekledim bu sürede sony xperia ile iletişime geçip şikayet kaydı açtım ama nafile.

3 gün önce tüketici hakları mahkemesine dava açtım, sonucu bekliyorum.
Ne gibi şikayetin var ?

sdt2495

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne gibi şikayetin var ?

5ay sonra anakart yandı. şimdi cihazı sorgulayınca sony z5 dual ile değişim yapılmış. tam 35gün sonra değişime karar vermişler. dual telefon ihtiyacım yok o yüzden almam telefonu zaten mahkeme başlatıldı bu saatten sonra beklicem mecbur.

sony'i aradım durumu anlattım tek hatlı telefonu çift hatlı telefonla değişiyolar bari parasını verim çift hat yerine üst model tek hat alayım dedim olmuyormuş, servis elinde ne varsa onu verebilirmiş :)

MTKaraaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Ben nougat güncellemesini yaptım iki gün öce telefon 3g de parlaklık %70-80 civarında 1 saat diziyi izlerken %8 azaldı tabi netten değil hafızadakini izledim ve genel olarak günü normal kullanımdan biraz daha fazla kullanıyorum günü ucu ucuna çıkarıyo

hakan aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar ben hepsiburadadan z5p almak istiyorum. bu telefonu kullanan arkadaşlar telefonun artı ve eksilerini söyleyebilirmi ?

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bugun yeni z5 güncellemesi geldi sanırım?

zeromaniak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yorumları okuduğumda çoğu kişi memnun değilmiş gibi gözüküyor acaba 7 ye güncelleyim mi telefonu yoksa 6 da kalsın mı ?

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yükseltme çünkü sarj erken bitiyor bazen performans düşüyor güncellemenin hatalarını düzeltmek için yeni güncelleme geldi ama telefona gelmedi deneyince belirteceğim şuanlık elleme

zeromaniak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
acaba güncelleyenler kesin bilgi verebilirler mi bildirim yukarda druyor sinir ediyor beni güncelliyim mi çok fark yaratıyor mu pişman olmak istemiyorum

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ufsk tefek değişikler geldi çok şey götürdü daysnsbiliyotsan dayan Nisan güncellemesi nasıl onu denemedim ama oda hatalar getirmiş diyorlar birde telefon yağmur suyunu geçirdi mic hoparlör kafayı yedi şuan düzeldi ama sonuçta su geçiriyor garanti ye versem telefonu ddğişirlermi

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Merhaba z5 telefonuma güncelleme yapmadım sorunlardan dolayı hala 6 dayım bu sorunun onla alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü öncedende arada oluyodu.biriyle konuştuktan sonra telefonun ekranı açılmıyot konuşmayı sonlandıramıyorum ancak karşı taraf kapatınca açılıyor ekran. Hele sabit hatları arıyorsam tamamen tepkisiz kalıyor açılmıyor ekran zorlayarak telefonu kapatıp açıyorum.aynı sorunu yaşayanlar var mı acaba nasl çözebilirm arkadaşlar konu açtım ama bilgisi olan varsa burdanda yardım isteyeyim

Fatih175

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony xperia Z5 telefonumda 5-6 adet ölü pixel var beyaz ekranda daha belirgin haldeler. Beyaz ekran üzerinde daha açık renk beyaz olarak gözüküyorlar. Telefonum sony eurasia garantili. Kvk ve teleservice bakıyormuş. Sony nin ölü pixel için garanti şartı nasıldır ? Servise vermeli miyim sizce ? Kullanıcı hatası olarak lanse edebilirler mi ?

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Z5 için kılıf koruyucu kullanan varmı önerebileceğiniz kılıf varmı

snowdrop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sony xperia Z5 telefonumda 5-6 adet ölü pixel var beyaz ekranda daha belirgin haldeler. Beyaz ekran üzerinde daha açık renk beyaz olarak gözüküyorlar. Telefonum sony eurasia garantili. Kvk ve teleservice bakıyormuş. Sony nin ölü pixel için garanti şartı nasıldır ? Servise vermeli miyim sizce ? Kullanıcı hatası olarak lanse edebilirler mi ?

Git servistekilerin kafasına at [emoji4]

MTKaraaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar nougat güncellemesiyle alakalı soru soranlara şöyle bi tecrübemi paylaşayım dedim,
android 6 yı pek kullanmadım bir kaç gün kullandım detaylara pek giremedim ama güncellemeyi yapınca biraz da olsa telefon farklılaşıyor. Android 7 yi kurduğum anda reset attım telefona ve kurulumu pc den yaptım çok akıcı hatasız bi şekilde kulladım batarya süresi de çok iyiydi lakin son yaptığım güncellemeye kadar.
Nisan ayı güncellemesiyle beraber bazı yerlerin İngilizce olması mesela sistem bildirimleri, batarya performansında düşüşler bikaç uygulamada ufak tefek sorunlar oluşmaya başladı.
Telefondan hala çok memnunum ama son güncellemeden öncesi daha iyi olduğu için insanın canını sıkıyor. Belki yine resetlesem telefonu sıkıntılar ortadan kalkar ama her güncellemede de bunu yapamam, ben bidahaki güncellemeyle düzeleceğini umut ediyorum, bakalım hayırlısı

zeromaniak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar nougat güncellemesiyle alakalı soru soranlara şöyle bi tecrübemi paylaşayım dedim,
android 6 yı pek kullanmadım bir kaç gün kullandım detaylara pek giremedim ama güncellemeyi yapınca biraz da olsa telefon farklılaşıyor. Android 7 yi kurduğum anda reset attım telefona ve kurulumu pc den yaptım çok akıcı hatasız bi şekilde kulladım batarya süresi de çok iyiydi lakin son yaptığım güncellemeye kadar.
Nisan ayı güncellemesiyle beraber bazı yerlerin İngilizce olması mesela sistem bildirimleri, batarya performansında düşüşler bikaç uygulamada ufak tefek sorunlar oluşmaya başladı.
Telefondan hala çok memnunum ama son güncellemeden öncesi daha iyi olduğu için insanın canını sıkıyor. Belki yine resetlesem telefonu sıkıntılar ortadan kalkar ama her güncellemede de bunu yapamam, ben bidahaki güncellemeyle düzeleceğini umut ediyorum, bakalım hayırlısı

Resetlemek güncelleme sonraları rahatlatıyorda işte insanların yorumlarını gördükçe şarj problemleri vs. yapasım gelmiyor aslında tek şikayetim şu albümün değiştirilmesi olurdu herhalde

Eren Çelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar benim z5 te performans sıkıntısı ve pil sıkıntısı var mesela arayüzde oyle telefon jilet gibi kaymıyor kasma hissini veriyor ayrıca pil inanılmaz hızlı şarj olup çok hızlıda bitiyor ben yazılım onarımı yapıcaktım sony companiondan ama talimatlarda dediği gibi ses kısma tuşuna basık tutarken telefona kabloyu baglıyorum ama bir sonraki adıma geçmiyor ne yapmalıyım ?

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Arkadaşlar benim z5 te performans sıkıntısı ve pil sıkıntısı var mesela arayüzde oyle telefon jilet gibi kaymıyor kasma hissini veriyor ayrıca pil inanılmaz hızlı şarj olup çok hızlıda bitiyor ben yazılım onarımı yapıcaktım sony companiondan ama talimatlarda dediği gibi ses kısma tuşuna basık tutarken telefona kabloyu baglıyorum ama bir sonraki adıma geçmiyor ne yapmalıyım ?
Bunlar 7 ye geçince mi olmaya başladı acaba? Dediğiniz konuda çok fikrim yok ancak bende android 6 dayım güncelleme yapmadım şarjım hızlı bitmeye başladı ve arada kendi kendine kapanıyor güç tuşu ve ses açmayla açıyorum tekrar güncellemeyi düşünüyorum ancak böyle sıkıntılar yaşar mıyım 7 ye geçmesem daha mı iyi acaba

Eren Çelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bunlar 7 ye geçince mi olmaya başladı acaba? Dediğiniz konuda çok fikrim yok ancak bende android 6 dayım güncelleme yapmadım şarjım hızlı bitmeye başladı ve arada kendi kendine kapanıyor güç tuşu ve ses açmayla açıyorum tekrar güncellemeyi düşünüyorum ancak böyle sıkıntılar yaşar mıyım 7 ye geçmesem daha mı iyi acaba
yok 5.0 ken bi sıkıntı yoktu sonra artarda 6.0a güncelemeler yaptım 6 7 tane falan sonra boyle oldu fabrika ayarlarına döndürüyorum oda olmuyo