Sony xperia z5 alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

yardimlütfn96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun aleyküm ben sony xperia z5 almak istiyorum 2 aydır kısmetse 1-2 güne alıcam ama çevremdeki insanların bazıları telefona o kadar para verilmez yazık parana falan diyor bazılarıda hevesliysen al diyor telefonu 3-4 yıl kullanıcam.
cogunluk al 1500 tl ye 2 sene sonra bidaha alırsın aynı telefon çok sıkar bi yerden sonra diyor
Size sorum şu sizce ne yapmalıyım ? Ve telefon cidden beni sıkar mı kendinden soğutur mu ?

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Selamun aleyküm ben sony xperia z5 almak istiyorum 2 aydır kısmetse 1-2 güne alıcam ama çevremdeki insanların bazıları telefona o kadar para verilmez yazık parana falan diyor bazılarıda hevesliysen al diyor telefonu 3-4 yıl kullanıcam.
cogunluk al 1500 tl ye 2 sene sonra bidaha alırsın aynı telefon çok sıkar bi yerden sonra diyor
Size sorum şu sizce ne yapmalıyım ? Ve telefon cidden beni sıkar mı kendinden soğutur mu ?
Aleyküm selam. Xperia Z5' de işlemciden kaynaklı -her ne kadar ısınmaması için uğraşsalar da(ısı boruları, hız düşürmeler)- telefon ısınıyor ve performans kayıpları yaşanıyor. Sony, Xperia Z serisine son verdiğinden dolayı yakındır güncelleme desteğini çeker tahminimce. Bütçen dahilinde Xiaomi Mi5 ve Reeder P10s fiyat/performans cihazlarıdır. Amiral gemilerine kafa tutan telefonlar 2' si de. SDN' de diğer telefonlarla karşılaştırmaları, incelemeleri ve Uzun Kullanım Tesleri(UKT) var. Bir gözat derim.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Ya bir insanın 10 iyiliğini görürsün 1 kötü şey yaptığı zaman adı çıkar ya ve sonra ne kadar düzelse de güvenemezsin artık z5te hatta tüm snapdragon 810 işlemci kullanan cihazları ben gönül rahatlığı ile öneremiyorum.Z5te öyle maalesef ısınıyor diyen var sorun çözüldü diyen var falan o yüzden bilemezsin ben olsam almazdım.Mesela z3 modeli z3 plustan daha çok tutuldu neden plus modelde s810 işlemci var kimse yanaşmıyor.O yüzden bende önermiyorum.

İbrahimyall

Asistan
Reaksiyon puanı
4
pek önermem ısındığı için onun yerine alternatifler var bulabilirsen note 4 al

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
sonynin ısınma sve kötü kamera çekimleri var, her yeni amiral gemisi çıktığında düzelir dedim ama düzelmedi.

bthndmrc

Asistan
Reaksiyon puanı
111
aslında sony güzel bir marka soğuma derken telefondan nasıl soğuyacan orayı tam anlamadım ama bence uzun kullanım için şık ve kaliteli bir telefon.
bir telefona o kadar para verilir mi derken piyasada ne telefonlar var misal note 7 3600 o yüzden al hayırlı olsun :D

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Sana farklı bir alternatif önereyim Htc One A9 ve Samsung Galaxy A5. Tasarımı çok güzel. Donanım olarak 1500 ytl eder.( diğer telefon fiyatlarıyla karşılaştırılınca) Git bir gör eline al bak sonra karar ver derim. Normalde donanım olarak bende Xiaomi Mi 5 derdim ama 2 yönüyle önermiyorum. 1) ithalatçı garantili 2) yüksek sar değeri (sağlık açısından)

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
aslında sony güzel bir marka soğuma derken telefondan nasıl soğuyacan orayı tam anlamadım ama bence uzun kullanım için şık ve kaliteli bir telefon.
bir telefona o kadar para verilir mi derken piyasada ne telefonlar var misal note 7 3600 o yüzden al hayırlı olsun :D

Xperia ION, Xperia Z, Xperia Z2, Xperia Z3 ve en son Z5 Premium kullanıyorum, beklentilerim hep bir model sonra düzelecek şeklinde oldu, şimdi tövbe diyorum. Şarjının 2 gün gitmesinin dışında bir artısı yok diyorum.

8 aydır kullanıyorum ısınmıyor

Yukarıda kullandığım modelleri yazdım, ısınmayanı denk gelmedi. Dün sıfırlayıp güncelleme ile kurulum yaptım, güncelleme yaparken ısındı durduğu yerde ısınmaması diye bir şey yok ısındığını elinle hissediyorsun.

bthndmrc

Asistan
Reaksiyon puanı
111
Kardeşim beklentilerinin gerisinde kalmış diyosun anladım da çoğu marka sony lensi kullanır sony mobil dünyada en iyi kamera üreticilerinden biri benimde kısa süre z5 compact kullandım ve oyunlar falan çok akıcıydı hiç fps düşmesi hatırlamıyorum belki de ekranı full hd olmasından performansı yüksek şuan kullandığın cihaz ilk 4k ekran olduğu için ısınma ve fps düşme sorunu yaşanması normal

webaslann

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim telefonu 6 aydır filan kullanıyorum, telefon ısınmıyor değil ısınıyor ancak performanstan hiç ödün vermiyor diyebilirim. İstediğin uygulamayı veya oyunu çalıştır ısınma var ama hiç kasmadığını söyleyebilirim. Arka kamerada rakip tanımazken ön kamerada seviyesinin altında kalıyor malesef.Isınma sorununu kafaya takmazsan (ısınmayan telefonda yok zaten) almanı tavsiye ederim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aleyküm selam. Xperia Z5' de işlemciden kaynaklı -her ne kadar ısınmaması için uğraşsalar da(ısı boruları, hız düşürmeler)- telefon ısınıyor ve performans kayıpları yaşanıyor. Sony, Xperia Z serisine son verdiğinden dolayı yakındır güncelleme desteğini çeker tahminimce. Bütçen dahilinde Xiaomi Mi5 ve Reeder P10s fiyat/performans cihazlarıdır. Amiral gemilerine kafa tutan telefonlar 2' si de. SDN' de diğer telefonlarla karşılaştırmaları, incelemeleri ve Uzun Kullanım Tesleri(UKT) var. Bir gözat derim.
Güncellemeyi çekermi z3 andorid 7.0 beta testine girdi z3 bakın
Ayrıca sorunları çözüldü o telefonun

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bekleyip göreceğiz. O telefonun ömrü ve güncelleme desteği en fazla 2 sene bana kalırsa.
Düşünsenize saygı duyarım tabiki ama z2nin 6.0.1 aldığını düşünün x serisinin çıkacağı belliydi z3 android 7.0 beta testine girdiğinde Sony'nin sicili temiz o konuda