Sony Xperia Z5 ailesi tanıtıldı

Ferhat

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 13019

Sony, üç yeni Xperia Z5 modelini, IFA 2015'de tanıttı! İşte Sony'nin yeni amiral gemileri...

Sony, bugünkü etkinlikte beklendiği gibi yeni Xperia Z5 ailesini, yani Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium'u tanıttı. Tanıtılan üç telefon arasında dünyanın ilk 4K ekranlı telefonu da var. Sony'nin üç amiral gemisi telefonu aynı anda tanıtması da bir ilk niteliğinde.
Dünyanın ilk 4K ekranlı telefonu

Xperia Z5 Premium, 5.5 inç'lik 4K (3840x2160) ekranıyla, derin renkleri ve siyahlarıyla etkileyici bir telefon. Android 5.1'le çalışan Xperia Z5 Premium, gücünü Snapdragon 810 işlemci ve Adreno 430 GPU'dan alıyor.
2013'te tanıtılan Xperia Z1'den bu yana kamera modülünü ilk kez değiştiren firma, üç yeni modelinde de geniş 1/2.3 Exmor RS 23 megapiksel sensör kullanıyor. F2.0 G Lens'e sahip kamera modülü, 0.03 saniyeyle çok hızlı bir otomatik odaklanmaya sahip.
Her üç modelde de 25mm geniş açılı lense sahip 5MP ön kamera bulunuyor.

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Snapdragon 810 ile zaten cayır cayır yanacak.
Eğer iyi bir bataryaya sahip değilse, 4K ekran ile hiç iyi bir kullanım süresi beklemeyin.
Bunu ben pek sevmedim sanki.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ön kamera 8 mp değil mi. Ki tasarım ve özellik mükemmel. Acaba 3 gb yerine 4 gb ram ve pil biraz daha iyi olabilirdi. Fiyat olarak 3000 tl civarında olmasini bekliyorum. Z4 cikmadan direk z5 çıkmasida iyi olmuş.

Stig

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ee yani 4K olunca ne olmuş sadece pili daha hızlı bitirecek ve daha çok ısınacak. Bence Sony böyle gereksiz işlerle uğraşacağına kamera yazılımını düzeltsin daha iyi olur.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Arkadaş Full HD koyarlar memnun olmazsınız, 4K koyarlar memnun olmazsınız. Ah bu tüketicileri memnun etmek çok zor :hammer: :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
adam 4k ekran koyup da bataryayı da ona orantılı yapmayacak kadar mal değildir herhalde :) sony bu. experia 6 dan bahsetmiyoruz. bir dünya testten geçiyor bu cihazlar.

Anti-Code

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben 294ppi(720p/5") telefonda pikselleri göremiyorum full hd ile quad hdyi karşılaştıranlar neyin kafasındalar biri güzelce açıklasın lütfen.

Anti-Code

Asistan
Reaksiyon puanı
2
piksel görmezsin ama 2 cihazı yanyana koyunca farkı anlarsın
Çözüzürlükten ziyade renk, parlaklık, kontrast gibi değerler ekranlarda asıl farkı oluşturmuyor mu? Mağazalarda televizyonlara bakınca aynı çözünürlükte olsa bile acayip kalite farkı oluyor. Yüksek çözünürlüğün note 5 deki gibi çizimlerde avantajı olabilir.

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Çözüzürlükten ziyade renk, parlaklık, kontrast gibi değerler ekranlarda asıl farkı oluşturmuyor mu? Mağazalarda televizyonlara bakınca aynı çözünürlükte olsa bile acayip kalite farkı oluyor. Yüksek çözünürlüğün note 5 deki gibi çizimlerde avantajı olabilir.
Zaten Sony nin esas önde olduğu konular bunlar
Parlaklık konusunda Z3 bile 800nit in üstünü görerek en parlak panel kullanılıyordu tabi bu panelin üretiminde JDI ın yönetici şirketi olmasının payı da var ayrıca LCD/OLED üretiminde Sony çok tecrübeli bi şirket
Kontrast - Renk Skalası konusunda şuan 2012den bu yana quantum dot teknolojisini Triliminous adıyla ilk kez kullanan ve en gelişmiş halini kullanmaya devam eden yine Sony
Tvlerdeki görüntü işlemcilerini zaten en iyisi sony üretiyor bunun sayesinde netlik keskinlik vs unsurlarda hep önde
Tvdeki tecrübelerini mobile yansıttıklarını söylüyorlar bu model için dolayısıyla bence en iyi ekran şuan z5 premiumda
Ayrıca Doygun ve abartılı renkler yerine bende doğal renkler kullanılması taraftarıyım bu yüzden Samsung - Lg ekranlarını pek beğenmiyorum çünkü renkleri ve kontrastı doğallıktan uzaklar

Anti-Code

Asistan
Reaksiyon puanı
2
@TheFame Benim sony'e lafım yok. Telefonlardaki ekran çözünürlüğünün sidik yarışına dönüşmesine biraz tepkiliyim. Çözünürlüğün bu kadar abartılması saçma geliyor. İlk yorumda da dedim zaten artık pixeller algılanmıyor canlılık, kontrast gibi değerler daha öne çıkartılmalı. Bu arada "sidik yarışı" argo bir kelime değil TDK'dan bakabilirsiniz ban yemeden söyleyeyim :D

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
z5 compact Türkiye'ye kesin geliyor demi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:hammer:sony size tek seçenek sunmuyoki kızıyorsunuz adamlar her türlü seçeneği sunmuş size kimsenin laf söylemeye hakkı yok tam tersi çıtayı bi tık yukarı çıkarmıs 4 k telefonla istmeiyorsanız compak veya z5 alın premium zaten teklonojide sınır tanımayanlar için

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4K ekran koymuşmuşmuşlar bataryan yavan olduktan sonra foss istersen 10K ekran koy

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
S810 un 20nmlik olan ısınanı değil 16nmlik ısınmayan yeni versiyonunu kullanıyor şuan sony
11dk 4k video çekmişler videoda bıraksalar daha da çekecek gördüğünüz gibi ısınmıyor
[video=youtube;1BfBakhs8To]https://www.youtube.com/watch?v=1BfBakhs8To[/video]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adamlar 2 gün pil ömrü diyo 3340 mah bataryası var(yaklaşık) siz rahat olun

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
810 yeni mimari ile geldi kimseyi pişman etmez.. yukarıdaki video resmen kanıtı...
Sadece kamera testiyle olmuyor. Uzun bir süre yüksek grafikte oyun oynandığı zaman ısınıyor. İşlemcinin frekansı düşük. Snapdragon 820 gibi yüksek frekanslarda çalışan işlemci beklerdim.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Sadece kamera testiyle olmuyor. Uzun bir süre yüksek grafikte oyun oynandığı zaman ısınıyor. İşlemcinin frekansı düşük. Snapdragon 820 gibi yüksek frekanslarda çalışan işlemci beklerdim.

uzun süre oyun oynasan zaten her işlemci ısınır.. şu telefonlardan bilgisayar performansı beklemeyin artık.. uzun süre oyun oynamak isteyen gitsin bilgisayarına yatırsın parayı, ayrıca zaten 820 daha yeni tanıtıldı ne zaman koysun adam?

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
uzun süre oyun oynasan zaten her işlemci ısınır.. şu telefonlardan bilgisayar performansı beklemeyin artık.. uzun süre oyun oynamak isteyen gitsin bilgisayarına yatırsın parayı, ayrıca zaten 820 daha yeni tanıtıldı ne zaman koysun adam?
Az daha bekleyip 820 kullanabilirdin herkes aynı görüşte değil. İnsanların son çıkan telefonlardan yüksek beklentileri var.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Az daha bekleyip 820 kullanabilirdin herkes aynı görüşte değil. İnsanların son çıkan telefonlardan yüksek beklentileri var.

Sony 6 aya kalmaz 820'lileri sunar piyasaya kimse merak etmesin.. ama bence çoğu insan test manyağı! ayrıca 810'u bekleyin diyen Qualcom şimdi 820 leri sundu piyasaya bakalım neler olacak.. vaat ettiklerini verebileceği ne malum?

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Sony 6 aya kalmaz 820'lileri sunar piyasaya kimse merak etmesin.. ama bence çoğu insan test manyağı! ayrıca 810'u bekleyin diyen Qualcom şimdi 820 leri sundu piyasaya bakalım neler olacak.. vaat ettiklerini verebileceği ne malum?
Bir çok model piyasaya sunuluyor dolarda yüksek son cihazlar daha da pahalı geliyor olan bize oluyor...

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Bir çok model piyasaya sunuluyor dolarda yüksek son cihazlar daha da pahalı geliyor olan bize oluyor...

azıcık yavaş gideceğiz, kendimizi frenleyeceğiz abi! ne gerek var son çıkanı almaya? ihtiyaçsa da ihtiyacı olan kişinin en iyi ihtimalle işinden dolayı ihtiyacı vardır işi iyi olan birine dolar filan dokunmaz fazla..