Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

BurakCey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni sürüme root var mı peki nasıl yapacağım bunu sileyim mi

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bu yeni gelen güncellemeyi ne kadar denediysem olmadı bilgisayara bağladım güncelleme indi ama son aşamada devam etmiyor anlamadım gitti ... her basamağıda gerekli şekilde yerine getirdim... yine olmadı ...

bu güncellemeyi yükleyen biri varrsa yardım eder mi? güncellemeden memnun mu? illa gğncelleyelim mi?

güncelleme devamlı bildirim kısmında canımı sıkıyor :D :D

archh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu yeni gelen güncellemeyi ne kadar denediysem olmadı bilgisayara bağladım güncelleme indi ama son aşamada devam etmiyor anlamadım gitti ... her basamağıda gerekli şekilde yerine getirdim... yine olmadı ...

bu güncellemeyi yükleyen biri varrsa yardım eder mi? güncellemeden memnun mu? illa gğncelleyelim mi?

güncelleme devamlı bildirim kısmında canımı sıkıyor :D :D
Güncellemeyi telefondan indir :)

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bana hala güncelleme gelmedi... Hey gidi günler. Önceki telefonlarıma aylık rom yüklerdim. Bunda hala root bile yok :)

Pars18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende yaklaşık 1 hafta önce aldım ve aldığım günden itibaren çok belirgin bir ısınma problemi var

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bende yaklaşık 1 hafta önce aldım ve aldığım günden itibaren çok belirgin bir ısınma problemi var

Kardeş belki de arkada bir uygulama çalışıyordur ve bu ısıtıyordur. Veya cleanmaster da sorun vardır :) " mesela bugün gsam battery monitör pro adlı uygulama %25 şarja 74930774920274273 gün bekleme süresi yazdı :D "

Pars18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş belki de arkada bir uygulama çalışıyordur ve bu ısıtıyordur. Veya cleanmaster da sorun vardır :) " mesela bugün gsam battery monitör pro adlı uygulama %25 şarja 74930774920274273 gün bekleme süresi yazdı :D "

51 dereceyide gördüm
Oyun oynarken çok fazla ısınıyor malesef
Ama gülü seven dikenine katlanacak :)

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
51 dereceyide gördüm
Oyun oynarken çok fazla ısınıyor malesef
Ama gülü seven dikenine katlanacak :)
Valla ilk defa sende duydum kardeş bu kadar ısındığını.
Ben ısı testi yaptım bi keresinde gta san andreası full detay ayarda açtım ve üstüne ekran video kaydetmesini açtım. Telefon hissedilir derecede ısındı " yaklaşık yarım saat oynadıktan sonra" fakat clean master, cpu z gibi bi sürü programdan ölçtüm ve ne kadar uğraştıysam 46 derece üstüne çıkaramadım " aynı şeyi rr3, gt racing 2 gibi oyunlarda da denedim ve sonuç aynı.max 45-46 ".

Pars18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
51 dereceyide gördüm Oyun oynarken çok fazla ısınıyor malesef Ama gülü seven dikenine katlanacak :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Valla ilk defa sende duydum kardeş bu kadar ısındığını.
Ben ısı testi yaptım bi keresinde gta san andreası full detay ayarda açtım ve üstüne ekran video kaydetmesini açtım. Telefon hissedilir derecede ısındı " yaklaşık yarım saat oynadıktan sonra" fakat clean master, cpu z gibi bi sürü programdan ölçtüm ve ne kadar uğraştıysam 46 derece üstüne çıkaramadım " aynı şeyi rr3, gt racing 2 gibi oyunlarda da denedim ve sonuç aynı.max 45-46 ".

Ben o zaman en iyisi telefona bir abdest aldırayım belki düzelir :)

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
[MENTION=403077]archh[/MENTION] kafamı yapıyon sen biz nereden indirdik sence ....

o kadar da teknoloji özürlü değiliz be yaa ...

Bu akşam yine deneyecem bakalım olacak mı ? :D

archh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=403077]archh[/MENTION] kafamı yapıyon sen biz nereden indirdik sence ....

o kadar da teknoloji özürlü değiliz be yaa ...

Bu akşam yine deneyecem bakalım olacak mı ? :D
İnsanlarla adam gibi konuş ben sana yardım etmek istedim senin yaptığına bak.

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
[MENTION=403077]archh[/MENTION] tamam da sen neye atarlanıyon şimdi....

sakin ol seninle adam gibi konuştuk zaten küfretmedk dalga geçmedik sakin sakin ....

berat54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese merhaba bu xperia z2 nin sadece aynı kaydırma kilit ekranı var bunu değiştirmiyormuyuz bazı telefonlarda 5-6 tane seçenek vardı eski kullandıgım telefonda
bundada öyle bişey yok mu ? hep aynı kaydırma seçeneği

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
herkese merhaba bu xperia z2 nin sadece aynı kaydırma kilit ekranı var bunu değiştirmiyormuyuz bazı telefonlarda 5-6 tane seçenek vardı eski kullandıgım telefonda
bundada öyle bişey yok mu ? hep aynı kaydırma seçeneği
Kilit falan koymadığın sürece parıltılı kilit animasyonu dışında seçenek yok maalesef :)

Xperia s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kilit falan koymadığın sürece parıltılı kilit animasyonu dışında seçenek yok maalesef :)
Tüketici haklarna gitmek için önce telefonun servise gitmesi gerekiyor değil mi? Kamera cami ilk aldigim günden beri çizik. Bugulu çekiyor az önce aynı telefonla karşılartrdm. . Canımı sıktı.

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Tüketici haklarna gitmek için önce telefonun servise gitmesi gerekiyor değil mi? Kamera cami ilk aldigim günden beri çizik. Bugulu çekiyor az önce aynı telefonla karşılartrdm. . Canımı sıktı.
Bildiğim kadarıyla önce servise göndermen ve tamir vb gibi bir işlem görmez ise kullanıcı hatası diye geri gönderirlerse o zaman tüketici haklarına başvurmak için elinde bir neden oluyor

Xperia s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Peki para iadesini hesabına mi yatırıyorlar ( sony mi yapıyor bu işi ) yoksa aldığın mağaza mi? Bir de kesinti oluyo mu yoksa fatura üzerinde ki fiyat mi iade ediliyor?

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Peki para iadesini hesabına mi yatırıyorlar ( sony mi yapıyor bu işi ) yoksa aldığın mağaza mi? Bir de kesinti oluyo mu yoksa fatura üzerinde ki fiyat mi iade ediliyor?
Nerden aldığına bağlı
Mesela teknosa cihazda senden kaynaklanmayan arıza varsa değerinde çek veriyor.
Teleservis para iadesi çıkan olsa bile 4-5 ay bekletiyormuş
Kvk ve telpa dan bi bilgim yok
Sanırsam hesaba yatıyor teknoloji mağazasından almadıysan

Xperia s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Nerden aldığına bağlı
Mesela teknosa cihazda senden kaynaklanmayan arıza varsa değerinde çek veriyor.
Teleservis para iadesi çıkan olsa bile 4-5 ay bekletiyormuş
Kvk ve telpa dan bi bilgim yok
Sanırsam hesaba yatıyor teknoloji mağazasından almadıysan
Eyw çok sağol. Tüketici haklarına gitsem adamın ilgilenmeme gibi bi durumu söz konusu olabilir mi? Sonuçta sadaka istemiyorum. Hakkım olan şeyin pesndym?

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Eyw çok sağol. Tüketici haklarına gitsem adamın ilgilenmeme gibi bi durumu söz konusu olabilir mi? Sonuçta sadaka istemiyorum. Hakkım olan şeyin pesndym?
Valla benim şu ana kadar tüketici haklarına füşecek kadar büyük bir sorunum olmadı. Ama gerekli adımlaeı uygularsan seninle ilgilenmeme gibi bir seçenekleri olamaz diye düşünüyorum

berat54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi xperia temalarından bi tane tema yükledim gayetde hoş oldu da o parıltı renkini seçemiyormuyuz? bari hep değişiyor
kilit ekran renkine uymuyor

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
abi xperia temalarından bi tane tema yükledim gayetde hoş oldu da o parıltı renkini seçemiyormuyuz? bari hep değişiyor
kilit ekran renkine uymuyor
Yok kardeşim yaw bende çok aradım ama bi türlü bulamadım tema ne renk tabanlı olursa olsun sarı parıltıyla başlıo 4.4.4 te.

berat54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4.4.4 ten münkün değil ama, 4.4.2 ye geri geçemiyoruz dimi :S