Sony Xperia Z1 Compact mı & . İphone 5S mi ?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Xperia z1 ve 5s var z1 sadece gece çekimlerinde saha iyi gündüz çekimleri ön kamera çekiminde 5s daha üstün.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Z2
vYVRMv.jpg

5s
5pX2ZL.jpg

Z2'nin verdiği renklerde özellikle kırmızıya bakarsanız pembe ve diğer renklerde soluk. Pozlamayla falan alakası yok şu aşşağıdaki ki renk tablosu olan fotoğraflarada bakarsanız görürsünüz kırmızıyı pembe verişini. :(

Z2 Gece çekimi
Sony-Xperia-Z2.jpg

5s Gece çekimi
Apple-iPhone-5s.jpg

Z2 yüksek ışık
Sony-Xperia-Z2---Strong-light.jpg

5S yüksek ışık
Apple-iPhone-5s---Strong-light.jpg

Z2 orta ışık
Sony-Xperia-Z2---Medium-light.jpg

5S orta ışık
Apple-iPhone-5s---Medium-light.jpg

Z2 düşük ışık
Sony-Xperia-Z2---Low-light.jpg

5S yüksek ışık
Apple-iPhone-5s---Low-light.jpg

Z2 karanlıkta
Sony-Xperia-Z2---Darkness.jpg

5S karanlıkta
Apple-iPhone-5s---Darkness.jpg

Şunlarıda söylemek istiyorum video çekimlerinde,HDR,Panoroma çekimlerde 5s daha üstün Z2'den. 5s'in geçen sene çıktığınıda düşünürsek Z2'nin vasat olduğunu söylemek hata olmaz. Bariz hatalı Sony. Kendi aynı dönemde çıkan G3,S5 Z2'yi solluyor kamera konusunda ne kötü. :(

HDR skorları
5-HDR.jpg

Panoroma skorları
4-Panorama.jpg

Gece çekim skorları
6-Night.jpg

Video çekim skorları
7-Video.jpg

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Z2
vYVRMv.jpg

5s
5pX2ZL.jpg

Z2'nin verdiği renklerde özellikle kırmızıya bakarsanız pembe ve diğer renklerde soluk. Pozlamayla falan alakası yok şu aşşağıdaki ki renk tablosu olan fotoğraflarada bakarsanız görürsünüz kırmızıyı pembe verişini. :(

Z2 Gece çekimi
Sony-Xperia-Z2.jpg

5s Gece çekimi
Apple-iPhone-5s.jpg

Z2 yüksek ışık
Sony-Xperia-Z2---Strong-light.jpg

5S yüksek ışık
Apple-iPhone-5s---Strong-light.jpg

Z2 orta ışık
Sony-Xperia-Z2---Medium-light.jpg

5S orta ışık
Apple-iPhone-5s---Medium-light.jpg

Z2 düşük ışık
Sony-Xperia-Z2---Low-light.jpg

5S yüksek ışık
Apple-iPhone-5s---Low-light.jpg

Z2 karanlıkta
Sony-Xperia-Z2---Darkness.jpg

5S karanlıkta
Apple-iPhone-5s---Darkness.jpg

Şunlarıda söylemek istiyorum video çekimlerinde,HDR,Panoroma çekimlerde 5s daha üstün Z2'den. 5s'in geçen sene çıktığınıda düşünürsek Z2'nin vasat olduğunu söylemek hata olmaz. Bariz hatalı Sony. Kendi aynı dönemde çıkan G3,S5 Z2'yi solluyor kamera konusunda ne kötü. :(

HDR skorları
5-HDR.jpg

Panoroma skorları
4-Panorama.jpg

Gece çekim skorları
6-Night.jpg

Video çekim skorları
7-Video.jpg

Hahaha :D Artık anlaşılan 4K haricinde fotoraf olarak 5s ezip geçiyor kimsede inkaar etmesin kanıtlar ortada :)

Bu arada 4K zaten gereksiz hem fazla yer kaplıyor hemde aşırı ısındırtıyor cihazı, Z2 ve İphone 5s'in 1080P video karşılaştırılma videosu varsa paylaşmanı bekliyorum 5s yine kazanıcak diye düşünüyorum.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
z2 ile 4k video çekerken telefonun arkasına 1 dilim ekmek koy kızarmış ekmek olur :D

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Z1 Compact kullanıyorum, aydınlık ortamlarda çok güzel fotoğraf çekiyor 5s kullanan arkadaşlarım cihazın çok iyi çekiyor diyor, abim de Xperia Z1 var onla karşılaştırdığımız da bariz üstündü Z1C. Z2 de yazılım konusunda Z1 gibi başarısız sanırsam.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Hahaha :D Artık anlaşılan 4K haricinde fotoraf olarak 5s ezip geçiyor kimsede inkaar etmesin kanıtlar ortada :)

Bu arada 4K zaten gereksiz hem fazla yer kaplıyor hemde aşırı ısındırtıyor cihazı, Z2 ve İphone 5s'in 1080P video karşılaştırılma videosu varsa paylaşmanı bekliyorum 5s yine kazanıcak diye düşünüyorum.

5s'in lensi mensi,merceği diyaframı Z2'ye göre küçük ve az olduğunuda göz önünde bulunduralım. Resmen skandal Sony veriyor lensi falan bunlara Sony'i solluyorlar. Sony'nin az satmasının sebeplerinden biride bu. :(
5s'in rakibi Z1 falan olmalıydı ama bu gidişle Z3 anca rakip olur. :dirol:

Videoları 1080p olarak açın.

Z2

[video=youtube;QYwvnfRTVfg]https://www.youtube.com/watch?v=QYwvnfRTVfg[/video]

5s

[video=youtube;B5iMOVrEZHY]https://www.youtube.com/watch?v=B5iMOVrEZHY[/video]

Z2

[video=youtube;RIgrWL2y4uw]https://www.youtube.com/watch?v=RIgrWL2y4uw[/video]

5s

[video=youtube;loiCKIftSqM]https://www.youtube.com/watch?v=loiCKIftSqM[/video]

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Ben daha kendi kişisel yorumumu bile yapmadım henüz :)
Teknik detaylar üzerinden konuşuyorum
Sensör sağdan gelen ışığı alınca doğal olarak rengi kırmızının rengi 1 ton açılmış sizde bence bi coca cola alıp bir ışıkta birde daha karanlık bir ortamda renk tonlarının ışığa bağlı olarak göze nasıl yansıdığını test edebilirsiniz
5s de bariz bir şekilde yandan gelen ışığı bile algılamamış demek mümkün ışığın görüntü kalitesini artırmasına rağmen doğru rengi verememiş
Benim anlamadığım teknik birşey üzerinden konuşurken konuyu neden saptırdığınız :)
bu sorunun teknik detaylarla alakası yok dostum :) aynı koşullarda iphone 5C ile de çekim yaptım.
Z1 ile iphone 5C yi yanyana alıp birçok kez fotoğraf çekmişliğim var. bu renk sorunu Xperia Z, Z1, Z2, Z1 Compact cihazlarında var malesef.

ulan ben alınca mı bozuyor kendini firma anlamadım ki :D
ama neyse ben memnunun, mıçarım kamerasına çekmiyorum bile banane :D

anlaşılan senin gusül abdesti kabul olmamış üstat :mrgreen:

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Vallahi şaştım doğrusu, LG düzeltmiş kamerayı G3'le.

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
paran yetiyorsa 5s al bence. çekimleri daha doğal, çok teknik detaya inmemek gerek diye düşünüyorum ben.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Phonearenanın sonuçlarına göre yorum yapacaksak işimiz var :lol:
Daha geçen yıl Samsung ile HTC nin reklamını yapıyordu o site :dirol:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION]
atma be iPhone 5s çöp gibi çekiyor... SONY XPERIA Z2 ile kıyaslanamaz... açık ara önde olan belli...

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION]
atma be iPhone 5s çöp gibi çekiyor... SONY XPERIA Z2 ile kıyaslanamaz... açık ara önde olan belli...

Bu SDN Okuru olarak yorum yapan bence LittleMonster. Dikkat ederseniz bu 3 nokta ... olayına her konuda Sony'i öven diğer firmaları kötülüyen şeyler yazıyor. En son tablet konusunda gene vikingsde bir şeyler yazmıştı. Bu littlemonster G2 klubunede aynı şekilde sdn okuru olarak yorum yapıp kötülüyordu cihazı.

bykl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi bütçen sağlamsa ve yazılım olarak sağlam dayanıklı ve büyük boyutlarda telefon istemiyorsan iphone 5s bütün ihtiyaçlarını karşılar tabi xperia gibi aşırı göz boyamaya çalışmıyorlar (sonuçta 1 senede 2 amiral gemisi cıkardı) o yüzden 5s bütün ihtiyaçlarını karşılar ama benim önerim bekle z3 iphone 6 eylül ayında lansmana girer o zaman bakarsın artık dediklerine göre iphone ram ve kamera'da yükselime cıkacakmış yerinde olsam onu beklerim ne kalmışki burda

bmw m3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
z1 compact z1 den daha iyi çekiyor sebebi ise sony tercihen yapmış buyuk ihtimal canlı yani vivid çekiyor oyuzden 5s e denk kamerası hangisini alırsanız uzmez diyebilirim