Sony Xperia Z

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Xperia Z kullanıyorum ve sansasyon yaratıldığı gibi sorunlu bir telefon değil. Verilen paranın da karşılığını kuruşu kuruşuna verir. Sesi rezil çıkıyor vs diyenler olmuş, iPhone bangır bangır ses verir ama Sony'nin kalite anlamındaki ses kalitesi ile kıyaslanamaz ki iPod da kullandım evimde 2 iPod'um var 1 Shuffle 1 Touch yine de Sony MP3 Stick kullanıyorum ses kalitesi ve detaylandırması ile çok çok önde. Ayrıca önerdiğiniz herhangi bir telefonu suya düşürün sonra bi' çıkarıp bakın hala "telefon" mu :) Çalma listesinde sorun yaşayan arkadaşlar da walkman açıkken ayar listesinde çalma sırası kısmı var orayı kontrol edin. Bir de telefon alıyorsunuz arkadaşlar. Oyun oynayacaksanız tablet alın çünkü siz aldığınız aygıtı işlevinden çıkardıkça performansı doğal olarak düşer. iPhone ile iPad arasında bu fark açık görülür eğer elinizin altında varsa. Pad'de oyun oynarken akarsınız ama iPhone bazen ısınır. Ya da uygulama açıkları iPad'den çok iPhone kullanıcıları tarafından farkedilir çünkü hataları daha çok ortaya çıkarır. Biri sadece uygulamalar için üretilmiş tablet biri ise mobil anlamda ekstralar sunsun diye eklentilerle üretilmiş "telefon". Ha bi' de güncelleme sorunu yok Sony'nin. Samsung o kadar güncellemesine rağmen performansta yarışamaz. Ve iPhone'u sürekli öven tayfa bilmelidir ki çiplerini Samsung üretiyor ama lafa geldi mi Samsung'a sümüğünüzü bile atmıyorsunuz :)

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ballandıra, ballandıra Iphone'u anlatıyor. Hiç kullandın mı Xperia Z'yi? 3-5 Çapulcunun demesiyle telefon kötü olmaz. Hem Sony Kadar güncelleme desteği veren firma yok. + Iphone 5'in ekranı büyük değil. :) Bu kadar.
sony ve güncelleme desteği mi, güldürme allah aşkına. geçen sene aldığım xperia p cihaza JB güncellemesi daha yeni geldi, hemde son sürüm bile değil. ben sony kadar sattığı ürünün arkasında durmayan bir firma görmedim..

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
sony ve güncelleme desteği mi, güldürme allah aşkına. geçen sene aldığım xperia p cihaza JB güncellemesi daha yeni geldi, hemde son sürüm bile değil. ben sony kadar sattığı ürünün arkasında durmayan bir firma görmedim..

Yat kalk şükret hiç güncelleme vermeyen samsung'a bak bi. Bu arada Xperia Z`yi kullandın mı kullanmadın mı? Sırf Xperia P'ye geç güncelleme geldi diye firmayı suçlamana gerek yok.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Yat kalk şükret hiç güncelleme vermeyen samsung'a bak bi. Bu arada Xperia Z`yi kullandın mı kullanmadın mı? Sırf Xperia P'ye geç güncelleme geldi diye firmayı suçlamana gerek yok.
hayır kullanmadım sadece bir saat kadar kurcalama fırsatım oldu. menü geçişlerinde bile tıkanıyor bazen. açıkçası sony arayüz yazmayı hiç beceremedi.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
hayır kullanmadım sadece bir saat kadar kurcalama fırsatım oldu. menü geçişlerinde bile tıkanıyor bazen. açıkçası sony arayüz yazmayı hiç beceremedi.

Atıyosun, telefonu tam 3 saat inceledim. Isınma var ama menü geçişlerinde takılma yok.

ocak.1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia z kullanıyorum ve telimden gayet memnunum. 1 saatin üzerinde DVD film attım izledim ne donma ne kasma bana mısın demedi ha bu arada ekran kalitesi olayına girmeye gerek bile duymuyorum. gece fotoğraf çekimleri en düşük çözünürlükte bile bence bir telefona göre gayet iyi. uygulama vs oyuna gelince yaklaşık çok uzun bir aralıksız oyun oynadığımda telin ısındağı bir gerçek sonuçta bir telefon bu ona göre düşünmek gerek. bu olay en basiti note iki de bile var her telefonda vardır diye düşünüyorum.ses kalitesi hoparlör seviyesinde düşük olabilir ama ben böyle ortamlarda yükses sesle müzik dinleyen kimseyi görmedim. kulaklıkları taktığında basların ince ayrıntısını bile hissedebilirsin. telefon bir görüş meselesidir. bana göre s4 kurcaladığım kadarıyla hiç hoş değil. herkesin tarzı farklıdır. menü geçişlerinde kasılma, donma vs bişey yaşamadım. batarya konusuna gelince akıllı telefon diye ürettikleri hiç bir cihazın ortalam ömrü 1 günü geçmedi. internet vs kullanırsan 1 günü çıkarır ama kullanmazsan 1,5-2 gün sürebilir.bence gayet akıllı telefon. Naçizane şahsi görüşlerimdir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben xperia z kullanıcısıyım telefon gayet hızlı ve akıcı son gülcelleme ile ekran renk sorununu tamamen ortadan kaldırdı ve renkler süper evet hoparlörlerden ses biraz değişik geliyor ama net geliyor abarttıkları kadar kötü değil oyunlarda asla kasma yok kamerası gayet iyi resim paylaşabilseydim ispatlardım stamina mod da bir ayar çektiler düşük pil modu ile bile şarj 100 de 30 a düştüğünde otomatikman devreye giri yor yaşlaşım 4 5 saat telefonla görüşme imkanı sağlıyor tele fonu hiç elimden düşürmememe rağmen sürek li fotoraf çekmeme rağmen rahat sabah 8 den akşam 9 10 a kadar gidiyor şarzı 5 saat 6 saat telefonu hiç kapatmadan full hd film izleye biliyorsun ben z yi tavsiye ederim kullanıcı olrak ama htc dersen son çıkanı bekle derim telefonu övmek değil s3 al eline birde z yi hatta s4 dü samsungun telefonları plastik hissi veriyor insana telefonu alırım satarım diye düşünüyosan z yi alma sony nin piyasası düşük olur ama ömürlük isterim dersen tavsiyem htc ve z dir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:mellow:Arkadaşım sana tek bişiy sölicem su geçirmez bi telefon daha piyasada yok xperia z cırarmış. işte ders alın manyak bi telefon alcam araştırdım harika ötesi bişiy

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar xperia z ve android işletim sistemi kullanan arkadaşlara bir sorum olacaktı. Ben lumia 920' mi sattım şimdi xperia z almayı düşünüyorum .Xperia z de dahili hafıza dışına yani hafıza kartına 4 gb dan büyük dosya atilamıyor deniliyor. Tek bir 4 gb dan büyük dosyayı mı kabul etmiyor yoksa attığın dosyaların toplam boyutu 4 gbı geçtiğinde mi kabul etmiyor?

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bende Xperia z kullanıyorum kardeşim dahili hafızası 16 gb kullanılabilir 13 gb 32 gb a kadar hafıza kartı destekliyor 4 gb dan büyük veya küçük dosyayı kabul etmiyor diyen yalan söyler ben dün 7 gb film attım bilgisayardan tek seferde bişey olmadı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bilip bileden konuşmayın her telefonun ikinci eli o fiyatına göredir kafadan atmayın 2 sony kadar günceleme yollayan yok şu 1 senedir kullanıyorum xperya go xperya z güncelemeler geldi sony arkasında duran firmaların en başında gelir kötülemeyin boşuna milletin aklını karıştırmayın htc ye gelince günceleme çok beklersin samsung ilk aldığında hızlı ama sonra performans ve mazeme kalitesi berbat olacaktır 3 apple gelince sadece çoluk cocuğun elindeki oyuncak bi telefon oldu hepsini kullanmış biri olarak xperyazzzz derim hepinize hele bide son günceleşmeden sonra telefon süper bi hale geldi gerek siyah tonları gerek camera konusunda çoğu parçaları sensörleri sony den alırlar ve sony şu an panaconick ve saap la çalışıyor en kaliteli firmalarla piyasada samsung tarafından karalamalarda varmış aldanmayınnnnn

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
arkadaşlar bilip bileden konuşmayın her telefonun ikinci eli o fiyatına göredir kafadan atmayın 2 sony kadar günceleme yollayan yok şu 1 senedir kullanıyorum xperya go xperya z güncelemeler geldi sony arkasında duran firmaların en başında gelir kötülemeyin boşuna milletin aklını karıştırmayın htc ye gelince günceleme çok beklersin samsung ilk aldığında hızlı ama sonra performans ve mazeme kalitesi berbat olacaktır 3 apple gelince sadece çoluk cocuğun elindeki oyuncak bi telefon oldu hepsini kullanmış biri olarak xperyazzzz derim hepinize hele bide son günceleşmeden sonra telefon süper bi hale geldi gerek siyah tonları gerek camera konusunda çoğu parçaları sensörleri sony den alırlar ve sony şu an panaconick ve saap la çalışıyor en kaliteli firmalarla piyasada samsung tarafından karalamalarda varmış aldanmayınnnnn

walery35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bak arkadaşım.Ben senın gibi bu uc telefon arasında kalsam Xperia Z yi secerdım,kısa ve net .Zaten kesınlıkle ıclerınde en ıyısı o.AMA yurtdışı imkanın varsa HTC one derim :D
z kesinlikle çok çekici bi telefon fakat..güncellemeler kıyaslanacak olursa samsung daha aktif bu konuda...ve bir diğer konu jak girişleri..çok şık bir görüntüsü var telefonun fakat eğer ki şarj yuvasının kısmında olası bir kopma telefona cok iğrenc bir görüntü katar..en büyük eksisi bu..kaldı ki sürekli şarj veya kulaklık kullanan bilir.girişlerin çok çabuk gevşediğini.eğerki koparsa o kısım kötü bi hal alıyor telefon

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 1 mayıstan beri xperia z kullanıyorum,herhangi bir sıkıntım yok,Allah'a şükür çok memnunum,çok düşündüm,çok inceledim ve kararımı xperia z den yana verdim,aslada pişman değilim,şiddetle tavsiye ederim,abartılan şişirilen sorunların hiçbiriyle karşılaşmadım,su testinide yaptım hiçbir sorun yok,ömürlük telefon,özellikleri kalitesi bana uzun yıllar yeterli,xperia z deki zevki htc one da bulamadım,sadece yüzeysel kurcaladım ama beni mutlu etmedi,neye göre mutlu etmedi derseniz xperia z yi ilk elime aldığımda ilk kullandığımda yaşadığım hissi,mutluluğu htc one da göremedim,herkes illaki z alacak diyede bişey yok,herkes beğenmeyedebilir,bu artık bu noktadan sonra bence tamamen zevk meselesi..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

eklemek istediğim son bişey daha var,kimsenin sözüyle hareket etmeyiniz,gidip elinize alın,kaliteyi verdiği güveni görün daha sonra karar verin,sonuçta bi dünya para veriyoruz yazık günah,sony amiral gemisinin doğru dürüst reklamını yapmazken heryerde s4 ve en çokta htc one reklamı var,dizilerde oyunculara bile htc one tedarik edilmiş,bilinçaltına işliyorlar,heves edilmesini sağlıyorlar,çokta mantıklı bir yöntem,takdire şahen,düşünün polat alemdarın elinde xperia z görsek veya başbakan iphone la değilde xperia z ile görünse düşünün nasıl bi satış yapar,bunlarda çok büyük etken,şampiyonlar ligi final maçında sahanın yanındaki o panolarda(veya adı herneyse) o atmosferde htc one htc one diye görüp durursan gider onu alırsın,sonuç reklam çok önemli ama sony benim kalitemde müşterimde belli diyor,yoluna bakıyor..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
XPeria z , htc one ve galaxy s4 arasında kaldım karar vermemde yardımcı olabilir misimiz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sadece sorun şarj z de yoksa mukemmel alet benden demesıı sevıyorum sonyz yiii

salih60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim sony garanti şartlarında su sızmasına garanti vermiyor z de. Ben media martk de calısıyorum ve bu bilgilere sahibim sony kasa yapısı olarak harika tasarlanmıs işletimsel olarakta cok iyi ama bu görünen yüzü telefonlar bir zamandan sonra arıza veriyo ve Türkiyedeki en dandk servis sony nin adamlar hiç bir ürünü yapmadan geri gönderiyo su kadar masrafı var diyip yani tam üç kagıtcılık dönüyo o yzden sony marka bir tel bie kere servise giderse işiniz zor arkadasım..

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=350394]salih60[/MENTION] haklısın dediklerin çok doğru sony sinema sistemim vardı servise gönderdim daha beter bi halde geldi 4 kere gitti geldi sistem bir türlü düzen almadı

salih60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony hala benm servisim bu diyor bu kadar büyük ve kaliteli bi firmaya bu servis yakısmıyor sony nin tek kötü yanı bu.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
burda sonynin ürünlerini kötülemiyoruz asla sony bu işte gelmiş geçmiş köklü bir firma fakat yalnız şu teknik servis olayı sıkıntılı ürünün servise gittimiydi takkeni alıp önüne düşün dur

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
sevmeyen almasın dostum SONY BÜYÜK BİR MARKADIR BEN 4 yıl yetkili servisinde çalıştım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
önce servis hakkında şunu söylitim ankaradaki servis çok iyi yapmıyor direk değişim falan. telefon hakkında ise telfon inanılmaz yaklaşamazlar bie heleki fotoğraf çekimi . fotoğraf makinemi artık kullanmıyorum okadar. walkman kısmında sırayla çalısıyor müzikleri ayarlamak lazım. telefonu yıkadım sorun olmadı. ayrıca telfon ekranının üstüne direk olarak sert bir biçimde düştü ama sıkıntı olmadı. aynı olay olan arkdaşımın s4 ünün ekranı 550 tlye değişti

Son mesajlar