Sony xperia z kamera hatası

lilana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar birkaç aydır sony xperia z kullanıcısıyım, hiç sorun yaşamamıştım, kısa süreli havuzda çekim de yaptım ve sorun olmadı ama bugün tekrar çekim yaptıktan sonra kamera çalışmıyor bu nasıl mümkün olabilir ki ? su geçirmez denen reklamlarda suya sokulan bir çok da sualtı fotoğrafı gördüğüm sony gibi bir firmanın telefonu bu hale nasıl gelir, düzelir mi yoksa servise mi gidecek, suya sokmasaydın demesin kimse, sokarım çünkü su geçirmez deniyor. tüm kapakları kapalı idi kaç kere kontrol ettim, çekimi aqua z ile yapıyorum zaten...derdi ne acaba çok sinirliyim böyle bişey yaşayan var mı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Türkler neden böyle hiç anlamam...

Ya su gecırmez telefon dıye sana al suya sok mu dıyo adamlar ? Su altı cekımı yapmısın profesyonel kamarelara ozel kılıflar veya dırek kameranın yapısını oyle tasarlayıp su altımı cekıp yapanlar ın aklı yok 1 xperia z alsınlar kamera derdinden kurtulsunlar ozaman...

Neyse sorununa gelırsek su lenslerden ıcerı gırmıs olabılır veya daha ılerı gıdıp sensore gıtmıs ola bılır teknıkservisten baska caren yok...

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
forumda başka [MENTION=316940]kadir ion[/MENTION] arkaşımızda aynen dertten muzdaripdi telefonunu yıkarken ön ve arka kamerası su almıştı o görürse mutlaka bişiler yazar ayrıntılı olarak.

lilana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler,
çok sevinirim kime nasıl ulaşabilirim ne yapmam lazım bilmiyorum, arkadaş görürse iletişim kurmak isterim, şimdi okudum da bazı şeyler, hiç içaçıcı gelmedi durum,genelde servise gittikten sonra kullanıcı hatası deniyormuş, tüm kapakların kapalı olduğuna eminim sığ suda 10 dakika bile kullanmamışımdır neyse sorun o değil zaten, hadi içine su aldı fakat reklamları malum suda duşta telefonun, garanti kapsamında servise mi götürmeli, kimle irtibata geçmeli en hızlı yoldan ?

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
biri yazmıştı burdan eğer imkan varsa telefonu suya koyarken kanıt olsun diye videoya çekin demişti haklıda bence bende çok suya sokmak istedim ama kıyamadım hiç bişi olursa servisle uğraşmak istemiyorum.

lilana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de kıyamadım ama netten baktım millet videolar çekiyor sony reklamlarda suya sokuyor e aldık su geçirme dedik 1 mt ye kadar 30 dakika...insan istiyor, şimdi cepkask da var, bilmiyorum servisle uuğraşmak istemezdim aynen

lilana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu an sonuç : sony xperia z su geçiriyormuş, bunun için uğraşacağım, garanti kapsamında değiştireceğim.

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Xperia z gibi su geçirmeyen telefonlar suda kunlanmak için değildir.

lilana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olabilir de o zaman neden aqua z diye bir application var ? sualtında çekim yapsın diye ? ve neden tanıtımlarında duşa giriyorlar ? ne olursa olsun ben isytersem duşa girerim o telefonla, suya girmeyen su geçirmez telefon mu olurmuş ? ne alaka anlayamadım, beni bağlamıyor sonuna dek gideceğim yenisiyle değişecek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben iki kere xperia z ile denizde 2 kere video çektim ama telefonda hiçbir sorun yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende cok cektım..hemde denizin diplerinde..hıc bısey olmadı, gayette saglıklı calısıyor... bızım arkadasta almıstı, kapagı acık unutup sokmus suya.. su aldı. kuruttu falan tekrar calıstı ama kapagın ıcındekı (kulaklık kapagı) beyaz şerıt kırmızıya donmüş. yanı anladımkı kapakların ıcındekı o beyaz şerıtler, suyun hangı kapaktan gırdıgını gosterıyo...dolayısıyla, o şerıtlere bak, eger bı kırmızılaşma yoksa başka bı yerden gırmıstır...ve burdan anlıyolar kullanıcı hatası oldugunu ;)

enesyildiz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bende havuzda bayağı bi çekim yaptım sıkıntı olmadı çok şükür. ama artık denemem risk almaya gerek yok. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Türkler neden böyle hiç anlamam...

Ya su gecırmez telefon dıye sana al suya sok mu dıyo adamlar ? Su altı cekımı yapmısın profesyonel kamarelara ozel kılıflar veya dırek kameranın yapısını oyle tasarlayıp su altımı cekıp yapanlar ın aklı yok 1 xperia z alsınlar kamera derdinden kurtulsunlar ozaman...

Arkadaşım eğer telefon su geçirmez deniyorsa deneriz yani. Şahsen ben kullanıyorum. Çekimde yaptım. Çokda net bir şekilde çekim yapıyor ve hiç bir sıkıntım olmadı şimdiye kadar.

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
olabilir de o zaman neden aqua z diye bir application var ? sualtında çekim yapsın diye ? ve neden tanıtımlarında duşa giriyorlar ? ne olursa olsun ben isytersem duşa girerim o telefonla, suya girmeyen su geçirmez telefon mu olurmuş ? ne alaka anlayamadım, beni bağlamıyor sonuna dek gideceğim yenisiyle değişecek.
çok saçma bi yorum olmuş o zaman galaxy s4 e de aqua z uygulamasını yükle su geçirmez oluyomu bi gör bakalım :D bende fanatik bir Xperia Z kullanıcısıyım ama senin gibi bi problemle karşılaşmadım. üstelik telefon tanıtımlarda suya sokarlar reklam yapıyolar sonuçta sende git suyun altına sok diye değil. telefon su geçirmez değil suya dayanıklı anlayacağınız...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynisi bende de oldu servise gönderdim baklim ne olacak birde flaş çalişmadi halledemezler işallah sifirini gönderirler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar mehaba,
Ben yaklaşık 6 7 aydır sony xperia z kullanıyorum. Fotoğraflarım çok iyiydi fakat son bir aydır çekilen fotoğraflarda kumlanma ve pixelleşme var. Neden kaynaklanıyor olabilir ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sony xperia x kullanıcısıyım arka kemarayı değişip z2 kamerası takmak istiyorum bçyle birşey mümkün mü

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
sony xperia x kullanıcısıyım arka kemarayı değişip z2 kamerası takmak istiyorum bçyle birşey mümkün mü

Ben de Z3'deki işlemciyi söküp Z'ye takmak istiyorum. :D

Öyle bir şey mümkün olsaydı herkes yeni telefon alma derdine düşer miydi, sence?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamlar, ben sony xperia z1 kulanıcısıyim, fotoğraf çekimleri çok kötü buldum ayarlarına bakmak istedim, orada da hiç birşey bulamadım, anlayacağınız ayar yapamadım, ayarları fotoğraflı anlatabilecek varmı, saygılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende 7-8 aydır sony z2 kullanıyorum bugun bunduz fotograf çektım bişi yoktu aksam arkadaşlarla çekılelım dedık fotograf iconuna gırınce fatograf durduruldu hatası verıp durdu ben suda fılan da çekım yapmadım neden boyle oldu acaba

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
arkadaşlar bende 7-8 aydır sony z2 kullanıyorum bugun bunduz fotograf çektım bişi yoktu aksam arkadaşlarla çekılelım dedık fotograf iconuna gırınce fatograf durduruldu hatası verıp durdu ben suda fılan da çekım yapmadım neden boyle oldu acaba

Yazılımsal bir problem, ayarlardan kamera uygulamasının verilerini temizlersen sorun çözülecektir.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bende Z2'de "Hata Kayıt işlemi başka bir uygulamada devam ediyor. Kaydedilemiyor." diye bir uyarı alıyorum. Arkada herhangi bir uygulama açık olmamasına rağmen... Daha önceden yoktu böyle bir sorun ilk defa karşılaştım ve duydum. Arkada çalışan bir uygulamanın hatası olduğunu düşünüyorum siz ne diyorsunuz?