Sony Xperia S JellyBean 4.1.2 Yükleme - Detaylı Anlatım

Bu konuyu okuyanlar

requiemm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonum gitti :( jb dosyasını sd card yerine telefon hafızasına atmışım heralde herşeyi yaptım ama telefonda o dosyayı bulamadım şimdi kapattım açtım baştan yaparım diye ama sony yazısı geliyo başka bişey yok lütfen biri yardımcı olsun nasıl eski haline getircem ayrıntılı anlatın lütfen

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
S

SDN Okuru

SDN Okuru
sonunda yükleyebildim paylaşımı yapan ve açıklamasını en iyi şekilde yapan arkadaşa teşekkür ediyorum. allah razı olsun ......

ekindeco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güncellemeyi sitedeki adımlara göre yükledim..bugün telefonu pc ye bağladığımda 6.2.b.0.200 derleme numaralı güncelleştirmeyi otomatik olarak yüklemeye çalıştığımda hata verdi bendeki numara 6.2.b.0.197.. bu sorunu nasıl aşabiliriz? şimdiden teşekkürler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

güncellemeyi sitedeki adımlara göre yükledim..bugün telefonu pc ye bağladığımda 6.2.b.0.200 derleme numaralı güncelleştirmeyi otomatik olarak yüklemeye çalıştığımda hata verdi bendeki numara 6.2.b.0.197.. bu sorunu nasıl aşabiliriz? şimdiden teşekkürler
uP23rxU.png
[/IMG] hata da bu şekilde arkadaşlar

bekirinbabasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acil Yardım Lütfen
sorunumu nasıl anlatayım bilemiyorum
Telefona Root yaptım,root programı kapandı ve telefonda kapandı ama bi daha açılmadı
telefonu açmaya uğraşırken nasıl olduyda ekrana o sizin bahsettiğiniz yazılar geldi.
ben daha CWM recovery yüklememiştim ama nasıl olduysa JellBean yükleme ekranı geldi
bende sırasıyla sizin yazdıklarınızı aynen uyguladım , ancak problem şu ki ,ben JellBean 4.1.2 yi indirmemiştim.daha doğrusu indirememiştim,çünkü link açılmıyor.
Yani telefonun içinde JellBean 4.1.2 yok ve ben JellBean 4.1.2 yükleme ekranında 14.adıma 'Install zip from Sdcard ' kadar herşeyi yaptım.işte burdan itibaren hiç bişey yapamıyorum. Telefonum normale de dönmüyor
ne yapmam gerekiyor ? Lütfen yardımcı olur musunuz

bekirinbabasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar , bilgi eklemeliyim
telefonumda var olan rom manager programının CWM recovery olduğunu bilmiyordum.
telefonde CWM recovery programı varmış.
telefona hala bi çözüm bulamadım

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Acil Yardım Lütfen
sorunumu nasıl anlatayım bilemiyorum
Telefona Root yaptım,root programı kapandı ve telefonda kapandı ama bi daha açılmadı
telefonu açmaya uğraşırken nasıl olduyda ekrana o sizin bahsettiğiniz yazılar geldi.
ben daha CWM recovery yüklememiştim ama nasıl olduysa JellBean yükleme ekranı geldi
bende sırasıyla sizin yazdıklarınızı aynen uyguladım , ancak problem şu ki ,ben JellBean 4.1.2 yi indirmemiştim.daha doğrusu indirememiştim,çünkü link açılmıyor.
Yani telefonun içinde JellBean 4.1.2 yok ve ben JellBean 4.1.2 yükleme ekranında 14.adıma 'Install zip from Sdcard ' kadar herşeyi yaptım.işte burdan itibaren hiç bişey yapamıyorum. Telefonum normale de dönmüyor
ne yapmam gerekiyor ? Lütfen yardımcı olur musunuz

telefonu kapat flashtool ile stock yazılımı yükle :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
rica ederim, geçmiş olsun :)

hakankaygu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğin herşeyi yükledim yaptım başırı ile güncelledim faket telefonu usb kablosu ile pc ye bağladığımda hafıza kartına ulaşamıyorum geri 4.0 ı yükledim hala usb bağladığımda görmüyor acil yardım lütfen

samettamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya hocam bişey sorucam. Ben 4.1.2 yi flashtool ile yükledim.. Benim telefonda root, botloader kilidi açıkmı hiç bilmiyorum. Bir yardımcı olurmusunuz bana bu konularda lütfen. nereden kontrol ediyoruz bunları. Bootloader kilidini açmayı denedim fakat "Unlock BL" tuşuna bastığımda kitleniyor program.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Dediğin herşeyi yükledim yaptım başırı ile güncelledim faket telefonu usb kablosu ile pc ye bağladığımda hafıza kartına ulaşamıyorum geri 4.0 ı yükledim hala usb bağladığımda görmüyor acil yardım lütfen

Ayarlar/Xperia/Bağlantı kısmından bağlantı türünü değiştirip deneyin.

ya hocam bişey sorucam. Ben 4.1.2 yi flashtool ile yükledim.. Benim telefonda root, botloader kilidi açıkmı hiç bilmiyorum. Bir yardımcı olurmusunuz bana bu konularda lütfen. nereden kontrol ediyoruz bunları. Bootloader kilidini açmayı denedim fakat "Unlock BL" tuşuna bastığımda kitleniyor program.

Telefondan arama kısmına *#*#7378423#*#* yazın servis menüsü açılacak.
Service info -> Configuration -> Rooting Status kısmında "Bootloader unlock allowed: Yes" yazıyorsa bl kilidi kapalıdır.

"Bootloader unlocked: Yes" yazıyorsa bl kilidi açıktır :)

Root için ise menü de SuperSU yada Superuser uygulaması olması gerekiyor.

ogunduz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar, harika bir rehber olmuş ellerinize sağlık öncelikle. Şimdi benim bir sorum var. Bunu yükledikten sonra 6.2.B.0.200 güncellemesi var diyor telefon fakat bildiğimiz gibi yüklenemiyor, Companion hata veriyor. Bunu nasıl yükleyebiliriz? Aynı burda yaptığımız gibi 6.2.B.0.200 stok romunu buradaki adımlarla yükleyebilir miyiz? Ben bu güncellemeyi yüklemek istiyorum ne yapabilirim?

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Selamlar, harika bir rehber olmuş ellerinize sağlık öncelikle. Şimdi benim bir sorum var. Bunu yükledikten sonra 6.2.B.0.200 güncellemesi var diyor telefon fakat bildiğimiz gibi yüklenemiyor, Companion hata veriyor. Bunu nasıl yükleyebiliriz? Aynı burda yaptığımız gibi 6.2.B.0.200 stok romunu buradaki adımlarla yükleyebilir miyiz? Ben bu güncellemeyi yüklemek istiyorum ne yapabilirim?

flashtool üzerinden direk 4.1.2 romunu yükleyebilirsin.
buradan indirebilirsin romu

veya bootloader kilidini kapatıp Pc Companion yada Update service programı ile sorunsuz güncelleme yapabilirsin :)
http://forum.shiftdelete.net/sony/2...kapatma-orjinal-android-4-0-romu-yukleme.html

könig

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi bu kilit açma rom atma 6.2.b.0.200 sürümü yüklü telefonda sorun çıkartmaz değilmi?

ogunduz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim abi. ROM'u indiriyorum. Flashtool kullanımı ile ilgili bir rehber var mı acaba forumda? Yoksa düz mantık mı kullanılıyor?

ogunduz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi telefonu brick yaptım galiba. Bilmiyorum bişeyler yaptım vaziyet kötü. Yardım edebilir misin lütfen? Çöpe mi gidecek telefon abi elim ayağıma dolaştı....

duncan_fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia Neo için de Bootloader, Root ve CWM Recovery yapma aynı şekilde mi?

abidos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:hammer: Xperia ARC S için jelly been gelmeyecek mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya hepsi tamamda linkteki 4.1.2 sürümü inmiyor bi türlü ? Ne yapabilirimm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
CWM Recovery yükledim tl acılıyor sony yazısından sonra gene kapanıp acılıyor ne yapmam gerek tl acılmıyor

serinumara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

Bir hevesle bende bunu yapayım dedim ama telefonu root ederken kapandı ve bir daha açılmadı.
Pc companion üzerinden onarım denedim, orada da aldığım uyarı "güncelleştirilemeyen, değiştirilmiş yazılım içeriyor" şeklinde.

Yardım edebilecek birisi çıkar mı acaba? Telefon garanti kapsamından da çıktı. Moralim de yerinden çıktı buna mukabil.

Umarım biri çıkar da şu sorunu çözeriz. Teşekkürler şimdiden...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cok tesekkür ederim usta dedigin herseyi harfiyen yaptim ve sonunda basardim... cok sagol..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar bende yüklicemde şuan telefonun garantisi var garantide soru oluyor garanti iptal oluryomu bir bilginiz varmı...söylerseniz sevinirim....

mrburakakkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony Xperia S rootlamaya çalışırken sanırım bir hata oluştu.Güç+Ses tuşlarını kullanmama rahmet cihazda mavi ışık sony yazısıyla sönüp sönüp yanıyor.Bu durumla ilgili bilgisi olan var mıdır acaba ne yapılabilir..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Xperia u st25i kullanıyorum da aynı işlemi bunun içinde yapabilir miyiz