"Son kullanma tarihi" tarih oluyor!

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
660149_detay.jpg

Besinler onlarca yıl boyunca bozulmadan saklanabilecek!

Bilim adamları, et, tavuk, balık, yumurta gibi besinlerin bile onlarca yıl bozulmadan kalmasını sağlayacak bir koruyucu madde keşfetti.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, Minnesota Üniversitesi bilim adamlarının buldukları koruyucu madde ''Bisin'', salmonella, e-coli ve listeria gibi bakterileri öldürüyor.

Uzmanlar, teorik olarak bu madde sayesinde artık gıdaların buzdolabına bile konulmasına gerek kalmayacağını, hava almayan bir ambalajın yeterli olacağını belirtti.

Uzmanlar, zaten insanlarda bağırsakta mevcut bir bakteri olan ''Bisin''in gıda maddelerinde kullanılabilmesi için ayrıca farmakolojik deneylere ihtiyaç bulunmadığını kaydetti.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Başlık çok abartılı olmuş eminim koruyucu maddenin bile belli bir son kullanma tarihi vardır. Ama iyi bir gelişme

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
"O zamana kadar da tüketin canım, abartmayın" diye düşünmüşlerdir muhtemelen :)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
son kullanma tarihine de son kullanma tarihi koymuslar :D

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arkadaşlar isterseniz deneyin balı yıllarca bekletin asla bozulmaz

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Güzel haber bakalım daha neler bulacaklar..:D

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bir besini üretim tarihinden en fazla 6 ay içinde tüketmek gerekir,10 yıl bekletipte turşusunu mu kurucaz

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
gerçekten güzel haber, bi kerede evi depoya çevirip sora bi daha alışverişe çıkmamak, erkekler çok sevinir :D

WolfeXtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
1
koruyucu katkı maddeleri sağlığa zararlıdır. damarların tıkanmasına sebep olabilir. en kötüsü kalp krizi riskini artırır. bence hiç iyi bir gelişme değil.

KadirAtes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sadece satıcılara fayda sağlayacaktır, tüketicilerin aleyhine olacağını düşünüyorum. Tüketici ürünü alıp neden uzun bir zaman bekletsin ki. Ama Satıcı eldeki stoku tüketmeden, taze ürünü rafa koymayacaktır. Bu durumda tüketicinin taze ürünle buluşma ihtimali çok düşecektir. Yani taze ürüne hasret kalacağımız kanaatindeyim.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bu haberde çoğu haber gibi bulunduyla kalacak gibi kalmasa bile sağlık bakanlığı eminim hangi gıdalarda kullanılacağı ile ilgili bi çalışma yapar ve bunun et ürünlerini kapsayacağını zannetmiyorum

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyi iş buna svindim en yakın zamanda uygalamaya girer inş.