Sol Göğüste Büyük,Ağrılı Şişlik (Erkeğim)

Tekno Çocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sol göğüste büyük ve ağrılı bir şişlik var.Henüz 12 yaşındayım,meme kanseri olmasından korkuyorum.Jinekomasti diyecekseniz deyim,jinekomasti her iki göğüste de aynı orantıda olur,oysa bende sadece sol göğüste.Nohut tanesinden büyük mü tam anlayamıyorum,ama tam yuvarlak değil o yüzden anlatamıyorum.Dokunduğumda şiddetli olmayan hafif bir ağrı geliyor.Sert bir şey.Lütfen yardım edin çok korkuyorum,bu yaşta kanser olmak istemiyorum.Başka bir şey olabilir mi?

Not: Şişliği 1,5 hafta önce farkettim.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Doktora git ona sor bence.

Tekno Çocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gitmeyi de düşünüyorum ama utanıyorum.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Biz buradan bir teşhis koyamayız,
Ciddi bir sorun varsa ve ilerde büyürse sizin için kötü olabilir.

Tıpta utanma yoktur.

Cmylmz.

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Abicim buradan konulacak bir ifade yok. Kist olabilir,kanser olabilir,gelişime bağlı olarak bir lokal değişim olur,herhangi bir zedelenmeye bağlı olarak iltihaplanma olabilir. En iyisi gerekli testleri yaptırıp işi uzmanlarına bırakman. Buradan tarifle tanı konulmaz. Konulsaydı hastanelerin ne anlamı vardı?

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
ergenlik dönemine yakın olsaydın sertleşmeye başlıyor derdim ancak, zaman geçirmeden doktora git kardeşim. :)

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Utanmana gerek yok, annene göster. "Bak burada böyle bir şey olmuş, bir doktora gösterelim" de.

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Kardeşim, binlerce kişinin ziyaret ettiği bir sitede sorununu yazmaktan utanmıyorsun da, doktordan mı utanıyorsun :)
Yapma böyle, sağlık ciddi bir iştir, utanılacak bir şey yok. Bir an önce aileni haberdar et ve doktora görün.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
büyük ihtimalle jinekomasti, geçen yaz aysını tarif ettiğin gibi bişey bende fark ettim sol gögüsümde ilk bende meme kanseri diye düşündüm ve zaman kaybetmeden doktora gitti ve jinekomasti olduğunu söyledi, ama yaş olarak çok küçüksün ben 19 yaşındayım doktor bu yaşa çoğu erkekte olabilir demişti. Eğer rahatsız edicek kadar büyürse amaliyat ile alırız demişti ilaç falan vermedi ve şuan herhangi bi sıkıntım yok o şişlikte indi ağrıda yok şuan şükürler olsun.

Abi tavsiyesi bi an önce bi gögüs uzmanına git, utanma kısmına gelirsek beni muayene eden doktor kadındı bende utanıyodum ama sağlık bu utanmaya gelmez ve gerekte yok utanmaya.

Şimdiden geçmiş olsun kardeşim...

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Benzer bir durumu arkadaşım yaşamıştı, sadece birisinde şişme vardı.
jinekomasti teşhisi koydular ve ufak bir operasyonla aldılar. Yani ikisinde de aynı şekilde olmak zorunda değilmiş...

Doktor en doğru tanıyı koyacaktır...

Tekno Çocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Cevap yazanlara teşekkürler doktordan randevu alacağım :)

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
[MENTION=284905]Tekno Çocuk[/MENTION] bu gibi durumlarda hemen ailene haber vermelisin. Doktora kendi başına mı gideceksin?

Brainmarvel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende 12 yaşındayım bende de oluyor ama benimki sağ göğüste, aynı anlattığın gibi biraz şişkin dokununca azcık acıyor ve tam dairede değil. Yakın zamanda doktora gideceğiz.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bu konular şakaya veya boşvermişliğe gelmez git doktora zaten uzmanı o gereken neyse söyler bende sadece ağrı oluyordu fakat kas ağrısı seninkisi farklı

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Ergenlik çagındasınız memede şişkinlik ağrı olur sert bir kitle görülebilir önemsenecek bir şey degil Bir süre sonra geçer

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ergenlik döneminde olduğun için ağrıyor olabilir göğsün