Sokağa Çıkma Yasağı

Bu konuyu okuyanlar

blmdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
18 yaş altına sokağa çıkma yasağı varken Arabanın içinde maskeyle polis çevirirse ceza yazar mı????

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
"Sokağa çıkma" mecazi bir kavram. Gerçek anlamı evden dışarı çıkmak yasak. Yok ben sokakta değil, kaldırımdaydım dersen yersin cezayı. Aynı kural araba içinde geçerli.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Ha birde 18 yaş altı arabada isen ehliyetsiz diye de ikinci cezayı da yiyebilir.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Araç kullanmak da yasak zaten teknik olarak :)

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
O zaman buna giriyorsunuz.

Gençler velileri nezaretinde izinsiz seyahat yapabilecek

Daha önce yayımlanan genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması tabi olan çocuklar ve gençler, ihtiyaca göre bakıcı ve aile büyükleri ile kreş veya gündüz bakım evlerine gidebilecek, veli/vasilerinin nezaretinde şehir içi ve şehirler arası yolculuk yapabilecek.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
O zaman buna giriyorsunuz.

Gençler velileri nezaretinde izinsiz seyahat yapabilecek

Daha önce yayımlanan genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması tabi olan çocuklar ve gençler, ihtiyaca göre bakıcı ve aile büyükleri ile kreş veya gündüz bakım evlerine gidebilecek, veli/vasilerinin nezaretinde şehir içi ve şehirler arası yolculuk yapabilecek.
Evet haberlerde bu şekilde söylendi, yanında velileri olduktan sonra sorun yok şeklinde.

blmdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Son düzenleme:

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bravo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende şimdi biraz araştırdım fakat kreş veya gündüz bakım evleriyle kısıtlanıyor mu acaba yoksa şehrin içindeki herhangi bir bölge bu izine dahil midir
Genelgede 31/12/2002 tarihinden önce doğanlar (18-20 yaş arasındaki gençler) için sokağa çıkma yasağının kaldırılması, sokağa çıkma yasağına tabi olan çocuklarımız ve gençlerimiz ihtiyaca göre bakıcı, aile büyüklerine, kreş veya gündüz bakım evlerine gidebilmesi veli/vasilerinin nezaretinde yolculuk yapabilmesi şeklinde yazıyor.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Yolculuk şehirler arası değilse sorun yapacaklarını sanmıyorum yanında velisi varken.

Bence halkı çok sıkmak istemiyorlar. Ceza yazacak olsalar sokaklar çocuk kaynıyor zaten.