Snapdragon 820 ile orta segment telefon çıkacak mı?

Bu konuyu okuyanlar

berkayztr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Snapdragon 820 ile yakın zamanda orta segmentli bir telefon çıkacağını zannetmiyorum ki hiç çıkacağını bile düşünmüyorum gelecek yıllarda Snapdragon 1200 kullanılırsa o zaman orta segmentli 820 olanı çıkar diye düşünüyorum. Genelde amiral gemiler ve yüksek segmentli telefonlarda kullanılacak ve kullanılıyor. Yakın zamanda böyle birşeyin söz konusu olduğunu düşünmüyorum kendi kişisel fikrim budur bilmiyorum belki bazı firmalar bizi şaşırtabilir :)

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Bir cihaz in orta segment olmasi neye gore belirliyorsunuz? O anki fiyatina gore mi ? Eger boyle birsey yapiyorsaniz yaniliyorsaniz. Islemci cihazin segmentine gore belirleyici unsurlardan birdir. Qualcomm firmasinin temel olarak suan 3 seri islemcisi var. Bunlardan ilki giris segment urunlerde kullanilan snapdragon 4xx serisi. Ikincisi orta segment urunlerde kullanilan snapdragon 6xx serisi. Ucuncusude ust segment cihazlarda kullanilan snapdragon 8xx serisi.

Simdi bu mantiga gore snapdragon 820 kullanan bir cihaz orta segment olmaz. Fiyatta uygunluga gidebilirler ama bu o cihazi orta segment yapmaz. Donanim cihazin segmentini belirtir. Bu mantiga gore ornegin 1500 tl lik lg g4 ust segment, 1500 tl lik huawei g8 modeli orta segmenttir. Bir cihaz hem snapdragon 820 li hemde orta segment olmaz. Tanim yanlis olur. O nedenle 820 li orta segment cihaz gelmez.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Ust segment bir islemci orta seviye bir telefona uzun sure konmaz ki
Bazen uzun sure gecsede koymuyorlar:)
Çünkü Snapdragon giris orta ust islemcileri ayriliyor aralarinda

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Şuan ki en iyi işlemcilerden zor gibi duruyor :)

murdax105nc

Asistan
Reaksiyon puanı
33
imkansız.

işlemciler telefon fiyatına direkt etki eder. mesela snapdragon 820 kamerada 25 mp, ekranda 2k (hatta 4k), grafik işlemci biriminde adreno 530 destekler. bunları destekleyen bir cihaza bu özellikleri koyduğun anda zaten telefonun fiyatı orta segmentin çok üstüne çıkıyor.