Smile Adsl 1 Yaşında

chimera

Dekan
Onursal Üye


Smile Adsl bundan tam 1 sene önce aramıza katıldı. 1 sene ne kadarda çabuk geçti. Smile Adsl nedir, bu bir senelik süreç içersinde Smile Adsl' i kimler tercih etti ve kullanmaya başladı.

Smile ADSL
ADSL ( Asimetrik Sayısal Abone Hattı ) Asymmetric Digital Subscriber Line sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ADSL, mevcut telefonlar için kullanılan bakır teller üzerinden yüksek hızlı veri, ses ve görüntü iletişimini aynı anda sağlayabilen bir modem teknolojisidir.

Kimler Kullanıyor
Abone profil bilgileri, smile adsl kullanıcılarının %85'inin 45 yaş ve altında olduğunu gösteriyor. Yaşları 26 ila 35 arasında değişen abone oranı %42. Bunu %25 ile 36-45 yaş aralığındaki kullanıcılar izliyor. Üçüncü sırada ise %18 ile 16-25 yaş arası aboneler geliyor. Kısacası smile adsl'i gençler tercih ediyor. Cinsiyete göre abone profili ise Türk İnternet kullanıcılarıyla aynı. Abonelerin %75'i erkeklerden oluşuyor. smile adsl abonelerinin eğitim düzeyi ise üniversite. %43'lük üniversite eğitimli aboneyi, %33 ile lise dengi eğitim alanlar izliyor. smile adsl aboneleri içindeki en büyük grubu % 34,5 oranıyla serbest meslek sahipleri oluşturuyor. Bunu %30,6 ile ile profesyoneller ve %21,8 ile devlet çalışanları takip ediyor. Dördüncü ve son sırada ise %13,1'lik oranla öğrenci ve akademisyenler geliyor.

Alıntı
 

crazyfrog

Üyecik
Ttnet'ten sıkıldım.Smile Adsl'e geçmeyi düşünüyorum.Kampanyaları inanılmaz,günümüz şartlarına göre.Smile Adsl kullanan arkadaşlardan bilgi istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
 

turoksin0

Profesör
Benim gördüğüm kadarıyla inanılmaz kampanyaları yok tabi tam bilmiyorum.Ttnetten pek farklı değil kampanyalardaki kullanıcının toplam kazancı.Bence ttnin karşısında durabilmek için indirimleri onlardan önce yapmalılar.Onlar kadar yatırımda yapamazlar zaten.Mesela superonline a sinir oluyodum reklamlardan ttnet indirim yapıyo ardından onlar aynısını yapıyo şok indirim adıyla.Madem tutunacaksın daha iyisini yap pazar payını artır ileriye yönelik yatırım yap.Bu gidişle tt işi götürür ve ona bağımlılığımızda devam eder.Baksanıza vdsl yi çıkartacak acaba diğer firmalarda çıkarabilecekmi.Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar benide aydınlatırsa mutlu olurum.
 

turoksin0

Profesör
TTnet te yaptı aynısını yaz fırtınası diye amaç kullanıcı toplamak zaten ama sanırım pek değişmez kimi modem verir kimi fiyat düşürür.Tahminim aynı kapıya çıkıyo.
 
Üst