Smf Yerine Vbulletin Olmaz mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Hayko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Troy Hocam smf kurmak yerine neden daha iyi olan vbulletin i tercih etmediniz ?

masterdevil

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Guzel bir soru ancak Smf de Vbulletin i aratmiyor.
Bence yerinde bir karar 8)

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
smf sdn var kı vbullet heryerde var :)

BilgeAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
VBulletin konusu biraz farklı aslında. VBulletin ücretli bir yazılım. SDN bugüne kadar açık kaynak kodlu yazılımlara verdiği desteği gözönünde bulundurarak SMF'yi tercih etmiştir diye düşünüyorum. Ayrıca SMF çok hızlı bir gelişime sahip. VBulletinde olan herşey SMF'de zaten mevcut. Eksik olan özellikler hiç zaman kaybetmeden modüler yapısı sayesinde tamamlanabiliyor. Kendisi site açacak olan arkadaşlara da SMF'yi ya da benzeri açık kaynak kodlu yazılımları tavsiye ederim.

Eğer bu forumun teması SDN anasayfasına uygun hale getirilebilirse o zaman çok daha şık olur diye düşünüyorum.

masterdevil

Doçent
Reaksiyon puanı
2
BilgeAdam dedi ki:
VBulletin konusu biraz farklı aslında. VBulletin ücretli bir yazılım. SDN bugüne kadar açık kaynak kodlu yazılımlara verdiği desteği gözönünde bulundurarak SMF'yi tercih etmiştir diye düşünüyorum. Ayrıca SMF çok hızlı bir gelişime sahip. VBulletinde olan herşey SMF'de zaten mevcut. Eksik olan özellikler hiç zaman kaybetmeden modüler yapısı sayesinde tamamlanabiliyor. Kendisi site açacak olan arkadaşlara da SMF'yi ya da benzeri açık kaynak kodlu yazılımları tavsiye ederim.

Eğer bu forumun teması SDN anasayfasına uygun hale getirilebilirse o zaman çok daha şık olur diye düşünüyorum.
acik koyan kodlu yazilimlara destek devam etmeli

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
forum olsun da ister çamurdan olsun :D ;D

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir arkadas smf nin vbulletinle ayni oldugunu soyledi ilgisi yok vbulletin en kapsamli forumdur! Vbulletin her yerde kullaniliyor dogru fakat smf de kullanliyor milyonlarca kullanicisi var smf nin :) Vbulletinin lisansli bir urun olmasi biraz kullanicilari zorluyor.Bence mybb kullanilsa daha iyi olurdu vbulletinin alternatifi olarak mybb en iyisi su an gelecege yatirim da olmus olurdu. Mybb yakin bir zamanda vbulletini koldugun edecek gibi gorunuyor :)

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
vBulletin nedir diye sorsam ::)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
seçiL dedi ki:

Alternatif bir forum sistemi. İşletiş ve görünüm açısından bundan pek bir farkı yok. Saçma sapan açılan hemen hemen her site o altyapıyı kullnıyor :)

M

mellick

SDN Okuru
Troy dedi ki:
seçiL dedi ki:

Alternatif bir forum sistemi. İşletiş ve görünüm açısından bundan pek bir farkı yok. Saçma sapan açılan hemen hemen her site o altyapıyı kullnıyor :)
Hemen hepsi kullanıyor ama kaçı lisanslı ??? SDN gidip lisansız kullanabilirdi ama o daha doğru olanı yaptı.Vbulletinli bir siteye sahip olmakla adam olunmuyor.

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazı arkadaşların bilgisi olmadan yazı yazdıklarını görüyorum smf ile vbulletin aynı şeyler değillerdir. Forum olarak şuan piyasada en iyisi vbulletindir. 2. alternatif olarak mybb dir o da vbulletine çok benzediği için. Eklentisiz Vbulletini hacklemek neredeyse imkansızdır bu da vbulletini daha cazib hale getiriyor. Lisanslı ürün olması vbulletin kullanmayı biraz zorlaştırıyor. Smf bu açıdan daha iyi ama mybb olsaydı smf den daha iyi olurdu. Tabi yönetcilerin bileceği bir iş...

Real_Life

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lafcanbazi dedi ki:
Bazı arkadaşların bilgisi olmadan yazı yazdıklarını görüyorum smf ile vbulletin aynı şeyler değillerdir. Forum olarak şuan piyasada en iyisi vbulletindir. 2. alternatif olarak mybb dir o da vbulletine çok benzediği için. Eklentisiz Vbulletini hacklemek neredeyse imkansızdır bu da vbulletini daha cazib hale getiriyor. Lisanslı ürün olması vbulletin kullanmayı biraz zorlaştırıyor. Smf bu açıdan daha iyi ama mybb olsaydı smf den daha iyi olurdu. Tabi yönetcilerin bileceği bir iş...

Vbulletinmi hacklenmiyor...Ondan galiba sürekli vb sürümü çıkıyor.Şu an piyasada en güvenli forum SMF dir.CHMODlar düzgün ayarlarsanız hiç bir sorun çıkmaz...Ayrıca SMF deki çalışanların hepsi bu işi gönüllü olarak yapıyorlar...Herhaldi paralı yapsalardı VB yi sollardı :) VB de gereksiz bir sürü şey var ve çok geç yükleniyor...Ama SMF vb dan daha hızlı çalışan bir CMS dir...

Arbalot

Asistan
Emektar
Reaksiyon puanı
10
evet bende Real_Life' a katılıyorum.Smf'nin versiyonlarını el ile sayabilirsiniz.Sizece bir sürüm neden yükseltilir veya neden patch yapılır?

1 ) Foruma ciddi etki edecek bir eklenti olduğunda yani eski sürüm ile yeni sürüm arasında baya bir fark olacaksa.

2 ) Sistem açıkları mevcut ise.

Bu yönü ile baktığımızda ve SMF - VB karşılaştırması yaptığımızda göreceğiz ki SMF işini daha iyi yapıyor...

Gelelim şu ücretli ve gönüllü meselesine
Smf de bütün arkadaşlardan Real_Life'ında dediği gibi bu işi gönülden yapıyorlar.Smf ' nin eklentilerine baktıgınızda göreceksiniz ki 400 ' ü geçiktir ve aralarından çoğu normal üyeler tarafından yazılmıştır.
Vbulletinde varmıdır böyle bir özellik?

Son sözü Elmacik ' a bırakıyorum...

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadasim ben 8 yildir forum kullaniyorum 13 tane kendi yazmis oldugum eklentilerim var ve bunlari www.vbhacker.com da yayinladim hepsini sen simdi 400 eklenti var demissin smf vardir ama vbulletinde yoktur demissin bu kelimenden sunu anliyorum sen bu konu hakkinda bir sey bilmiyorsun ben sana suan 1000 in üzerinde eklenti sunarim sadece benim kendi arsivimden. Vbulletin kasar diye bir sey yok siz agir bir tema kullanirsaniz ve sitenizi eklentilerle doldurursaniz ve yavas hosnting kullanirsaniz siteniz tabiki gec acilir bunun vbulletinle ilgisi yok burdan su anlasilmasin benim vbulletin taraftarligim yoktur aksine hic sevmem zorunluluktan kullaniyoruz cunku en gelismis forum kendisidir ;)

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Değerli Dostlar,

Konuyu şu istikamete çekersek herkes için faydalı olacaktır diye düşünüyorum:

Vbulletin veya MyBB gibi forum yazılımları, burada eksikliğini çektiğiniz hangi özellikleri barındırıyor?

Bu sorunun cevabını verirseniz tartışma işe yarar hale gelecektir. Yoksa benim mesanem daha güçlü yani, hepinizi geçerim.

Güzel günler,

3mr3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya hocam smf olmuş vbulletin olmuş mybb olmuş ne fark eder forum forumdur :D Önemli olan onu kullanabilmektir :)