SLI Yapmanın Faydaları Neler

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Hocam merhaba şimdi ben bir sistem topluyorum önceki konularıma gelenler gördü zaten RTX 2070 Super’li bir sistem
Şimdi geleyim soruya :
İki tane Ekran Kartı kurulumu yaparsam faydası ne olur gelecekte bundan bir tane daha alsam

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Hocam merhaba şimdi ben bir sistem topluyorum önceki konularıma gelenler gördü zaten RTX 2070 Super’li bir sistem
Şimdi geleyim soruya :
İki tane Ekran Kartı kurulumu yaparsam faydası ne olur gelecekte bundan bir tane daha alsam
SLI yok onlarda. NVLINK var RTX'lerde. İki GPU'nun gücünün birleşmesi olduğundan FPS 2 katına kadar artar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
SLI'ın yararı yok, aksine zararı var. Çoğu oyun SLI desteklemez. Desteklendiği zaman da iki katına çıkmaz performans. İkinci kart kendini yüzde 20 falan kullanır.

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
SLI'ın yararı yok, aksine zararı var. Çoğu oyun SLI desteklemez. Desteklendiği zaman da iki katına çıkmaz performans. İkinci kart kendini yüzde 20 falan kullanır.
Peki yük dağılımı olur mu hocam atıyorum normalde biri %80 ile çalışırken 40-40 felan

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
Çoğu oyun SLI desteklemediği için almaya değmez, yük dağılımı GPU'lar arasında tabiki olur.

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
NVLINK imiş bu arada SLI değil ismi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Peki yük dağılımı olur mu hocam atıyorum normalde biri %80 ile çalışırken 40-40 felan
Oyunların çok büyük bir oranı SLI desteklemiyor zaten. Bence pek bir anlamı yok o yüzden. Tek başına bir RTX 2080 SUPER gibi bir kartın yetmeyeceği oyun yok. Daha düşük seviyedeki kartları SLI yapmanın da bir mantığı yok. İki tane orta seviye kart alana kadar bir tane yüksek seviye kart almak çok daha mantıklı.

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Çoğu oyun SLI desteklemediği için almaya değmez, yük dağılımı GPU'lar arasında tabiki olur.
desteklemiyor derken şimdi iki kartla girdim oyuna sadece biri mi çalışır yoksa birini çıkarmam mı lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyunların çok büyük bir oranı SLI desteklemiyor zaten. Bence pek bir anlamı yok o yüzden. Tek başına bir RTX 2080 SUPER gibi bir kartın yetmeyeceği oyun yok. Daha düşük seviyedeki kartları SLI yapmanın da bir mantığı yok. İki tane orta seviye kart alana kadar bir tane yüksek seviye kart almak çok daha mantıklı.
Şey için benim amacım hocam zaten 2070 Super alacağım sistemde ileri zamanda da bir tane daha ekleyip kullanılabilir mi diye sormultum da çoğu oyun desteklemiyorsa o sayı artmadıkça o zamandaki bütçeme uygun bir GPU alırım daha mantıklı anladığım kadarıyla

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
desteklemiyor derken şimdi iki kartla girdim oyuna sadece biri mi çalışır yoksa birini çıkarmam mı lazım
Çoğu oyun SLI destekli ekran kartlarının çalıştırmasını kesmiş. Biri çalışmaz, GPU'lar arasında bölüşüm yapar ve %50 %50 olarak ikisi de kullanır.

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Peki hocam destekleyen bir oyun var mı bildiğiniz böyle yük hafifletmek için zaten almam bi ikinciyi de merak

Son mesajlar