Skyrim'in Sistem Gereksinimleri Açıklandı

c_emre_m

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bir oyun için sistemimi değiştirmem.

Oyun oynayacaksam alırım bir oyun konsolunu kaldırmadı, sistem çöktü, ekran kartı yetmiyor, PSU yetmiyor, RAM yetmiyor gibi problemlerim olmaz.

Kaldı ki oyun 6 GB ram istemiş bu demektir ki oyun 64 Bit üzerine kuruludur.

64 Bit değilse 32 bit'in 4 GB sınırı var nasıl olacak?

Yani ekran kartı + ram vs hepsinin bellekleri için toplam 4 GB adresleyebilir.

Tabi RAM'iniz donanımsal olarak isterse 16 GB olsun, 32 bit sistemle tahmin ediyorum 3 GB filan olarak görünecektir.

Ben hep demiştim ve artık sonunda 32 Bit'in sonuna geldik.

s7v7n

Asistan
Reaksiyon puanı
6
"7.200 RPM sabit disk sürücüsü". Bu da ilginçmiş.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Şişirerek yazılmış gibi geldi bana...

gurkansnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bethesda Softworks gibi bug dolu oyunlar yapıp ardından bunları yamama gereği bile duymayan sadece yüksek bütçeli oyunlar yapmaktan ibaret kafa yapısına sahip, ea games ile arasında hiç bir politika farkı olmayan çöp bir firma için 6gb ram aldığım gün bilgisayar oynamayı bırakırım.period.

deep77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaş sonuna kadar haklı,neden mi?Bethesda firmasına güvenim sarsıldı da ondan.Bu firmanın oyunları için asla upgrade yapmayı düşünmem.Hele ki Rage fiyaskosundan sonra asla..Rage oyunu o kadar sorunlu çıktı ki her türlü yöntemi denememe rağmen bir türlü adam gibi oynayamadım.(Sapphire HD6850 ekran kartım var) Update,performance driver,vs. hiçbiri işe yaramadı.Catalyst A.I. yi kapatıp grafik hatalarına razı olup oynayayım dedim.Belli bir bölüm sonra yükleyemedi.Hayatımda hiç bu kadar sorunlu bir oyunla karşılaşmamıştım.Böylesine isim yapmış bir firmaya hiç yakıştıramadım doğrusu.Bunun bir nedeni de oyun geliştirici firmalar artık sadece konsollara göre oyun yapıp,sonradan PC ye uyarlıyorlar ve PC leri hep 2. plana itiyorlar.Sonuçta yarım yamalak çalışan,düşük grafikli veya donma,kaplama, problemleri olan oyunlarla boğuşmak zorunda kalıyoruz.Hal böyleyken de bir oyun için 1000-1500 TL verip upgrade yapmak (doların uçtuğu bir zamanda) mantıksız bence..:hammer: Sadece ram değiştirmekle iş bitmiyor ki..Mesela 8 çekirdekli bir işlemci almam gerekirse o işlemciye uygun anakart,DDR3 ram,SATA3 harddisk de almak zorundayım.Ekran kartımın yeterli olacağını düşünerek söylüyorum.Güç kaynağım bile yeterli gelmeyebilir..

Charlie Scene

Profesör
Reaksiyon puanı
6
ben öle sistemi nerden bulayim bi kere şişirmişler hemde abartmışlar bence 7.200 RPM sabit disk sürücüsü nerden baksan cok pahalı bi hdd istiyor bi oyun icin sistem yenileyemem ..

ender1genc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben bir oyun için sistemimi değiştirmem.

Oyun oynayacaksam alırım bir oyun konsolunu kaldırmadı, sistem çöktü, ekran kartı yetmiyor, PSU yetmiyor, RAM yetmiyor gibi problemlerim olmaz.

Kaldı ki oyun 6 GB ram istemiş bu demektir ki oyun 64 Bit üzerine kuruludur.

64 Bit değilse 32 bit'in 4 GB sınırı var nasıl olacak?

Yani ekran kartı + ram vs hepsinin bellekleri için toplam 4 GB adresleyebilir.

Tabi RAM'iniz donanımsal olarak isterse 16 GB olsun, 32 bit sistemle tahmin ediyorum 3 GB filan olarak görünecektir.

Ben hep demiştim ve artık sonunda 32 Bit'in sonuna geldik.

İyi de emre kardeş; hatırlar mısın bilmem crysis yapımcılarından cevat yerli bir açklama yapmıştı: konsollar yüzünde oyunları istediğimiz gibi geliştiremiyoruz diye. yani konsollar asıl kasıyo.

ayrıca 32 bitte 3.15 gb a bağlı kalmak zorunda değilsin; chip dergisinde bunun önüne geçmek için bir yazı vardı. nette bir araştırsan bulabilirsin bence.

yalnız neden intel cpu ve neden nvidia ekran kartı... ben amd kullanıcısıyım.!!..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya benim ekran kartı Nvidia 8600 gt Kaldırırmı Biri Söylesin