Skyrim Special Edition İndirsem Sarar Mı?

Bu konuyu okuyanlar

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Gündüzleri çok canım sıkılıyor. Oynayacak oyun arıyorum. Bilgisayar özelliklerim de düşük her oyunu kaldırmıyor. (R5 3500U - MX230 - 8GB) Ben de TES 5 indireyim diye düşünüyorum.
Daha önceden indirmiştim ve aşırı sıkılmıştım. Haritada rastgele geziyordum. 5-6 saat kadar oynayabildim. Ne hikayeyi anladım ne de gideceğim yerleri bulabildim. Ayrıca çok sakin bir oyun gibi geldi. O kadar sakin ki oynayasım kaçıyor.
Bazı arkadaşlar modsuz oynanmaz diyor. Ben de sormak için geldim:
  • Oyunu modlu oynasam sarar mı?
  • Önerdiğiniz mod var mı?
Tabii ki mod önerirken bilgisayar özelliklerimi de göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Reaksiyon puanı
160
Sarar bence ya.Benimde oynayan arkadaşlarım vardı memnunlardı diye hatırlıyorum.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Herkes modlu oyna diyor ama kimse hangi modu kullanacağımı söylemiyor. Ne yapayım ben listeyi açıp rastgele mi indireyim?

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Mod olarak Sky UI'yi tavsiye ederim. Bu mod, envanter menüsünün kullanışlılığını aşırı arttırıyor. İtemlerini isimlerine, fiyatlarına, ağırlıklarına göre sıralayabiliyorsun. Ayrıca envantere arama motoru da ekliyor, bu sayede çok itemin varsa isminden aratabiliyorsun.

Ek paket olarak Dawnguard'ı mutlaka oyna diyorum; çünkü:

Bu ek paket sayesinde "Arvak" adında bir at edinebiliyorsun. Bu atın, diğer atlardan iki farkı var:

1. Bu at, ek paketlerin oyuna eklediği yeni haritalara gidebilir; ama normal at gidemez.

2. Normal at paralı, yani ölürse yeniden satın alman lazım. Bu at ise büyü şeklinde olduğu için istediğin zaman çağırabiliyorsun.

NOT: Çağrı büyüsü olduğu halde saldırı amaçlı kullanılmayan tek büyü, "Arvak" büyüsüdür.

Oyun ilk başlarda zordur; ancak mobların seviyesi hiç değişmediğinden zamanla kolaylaşır. Tavsiyem "Blacksmith" yetenek ağacına abanman yönünde, çok faydalı oluyor.

Ben oyunu "Orc" ırkı ile ve "Küheylan taşı"nı etkinleştirerek oynamıştım. Bu taş, ağır zırhın seni yavaşlatmasını engeller. 2 handed melee oynayarak yapılan sadizmin verdiği zevki hiçbir yerde alamadım ben.

Halen daha oyunları düşmanlara acı çektirerek oynuyorum ben, çok zevkli oluyor. Mesela Far Cry 5 oynarken düşmanların üstünden zırhlı araçla geçiyorum. Ya da bir düşmana arkadan yaklaşıp, kafasını döndürüp kırıyorum. Çıkan kütürdeme sesi müthiş.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Mod olarak Sky UI'yi tavsiye ederim. Bu mod, envanter menüsünün kullanışlılığını aşırı arttırıyor. İtemlerini isimlerine, fiyatlarına, ağırlıklarına göre sıralayabiliyorsun. Ayrıca envantere arama motoru da ekliyor, bu sayede çok itemin varsa isminden aratabiliyorsun.

Ek paket olarak Dawnguard'ı mutlaka oyna diyorum; çünkü:

Bu ek paket sayesinde "Arvak" adında bir at edinebiliyorsun. Bu atın, diğer atlardan iki farkı var:

1. Bu at, ek paketlerin oyuna eklediği yeni haritalara gidebilir; ama normal at gidemez.

2. Normal at paralı, yani ölürse yeniden satın alman lazım. Bu at ise büyü şeklinde olduğu için istediğin zaman çağırabiliyorsun.

NOT: Çağrı büyüsü olduğu halde saldırı amaçlı kullanılmayan tek büyü, "Arvak" büyüsüdür.

Oyun ilk başlarda zordur; ancak mobların seviyesi hiç değişmediğinden zamanla kolaylaşır. Tavsiyem "Blacksmith" yetenek ağacına abanman yönünde, çok faydalı oluyor.

Ben oyunu "Orc" ırkı ile ve "Küheylan taşı"nı etkinleştirerek oynamıştım. Bu taş, ağır zırhın seni yavaşlatmasını engeller. 2 handed melee oynayarak yapılan sadizmin verdiği zevki hiçbir yerde alamadım ben.

Halen daha oyunları düşmanlara acı çektirerek oynuyorum ben, çok zevkli oluyor. Mesela Far Cry 5 oynarken düşmanların üstünden zırhlı araçla geçiyorum. Ya da bir düşmana arkadan yaklaşıp, kafasını döndürüp kırıyorum. Çıkan kütürdeme sesi müthiş.
Modu indiririm de bu Dawnguard nasıl alınıyor onu bilmiyorum. Special Edition var bende tüm DLC'ler yüklü olarak geliyor. Bir bölümden sonra mı gelecek at?

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Modu indiririm de bu Dawnguard nasıl alınıyor onu bilmiyorum. Special Edition var bende tüm DLC'ler yüklü olarak geliyor. Bir bölümden sonra mı gelecek at?
Ek paketteki bir görevi yapınca kazanıyorsun. Ama Dawnguard, Skyrim'e göre açık ara daha zor.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Şöyle bir rehber buldum ve bu rehberden beğendiğim modları indireceğim. Çok geniş çaplı bir mod öneri rehberi arkadaşlar. Oynamak isteyen varsa göz atabilir.
(Modları kurmak için gereken programı kurmayı da öğretiyor.)