Soru Sizce Zafer Partisi iktidar olursa mültecileri gönderebilir mi?

Sizce Zafer Partisi iktidar olursa mültecileri gönderebilir mi?

• Kullanılan toplam oy
    12
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Sizce Zafer Partisi genel başkanı Ümit Özdağ'ın üstüne basa basa söyledği ve vadettiği gibi gibi ülkede 15 milyona yaklaşan Afgan, Paki. Suriyeli ve Afrikalı kaçak göçmeni ülkeden gönderebilir mi?

Son düzenleyen moderatör:

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Evet SDN ahalisi değerli yorumlarınızı alalım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yapar abi neden yapamasınlar o yüzden sempati duyuyorum bu partiye
Yapacağım demekle olmaz adamlar ev aldı dükkan açtı kimileri vatandaşlık aldı bana biraz popülist politika gibi geldi keşke yapabilse

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Evet SDN ahalisi değerli yorumlarınızı alalım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yapacağım demekle olmaz adamlar ev aldı dükkan açtı kimileri vatandaşlık aldı bana biraz popülist politika gibi geldi keşke yapabilse
Zaman almaz demiyorum hocam tak diye olmaz tabi. Çeşitli yaptırımlar uygular vatandaşlıktan alır örneğin arapça tabela yssaklanır vb vb gibi

Phorkys

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
56
Umarım gönderir göndermezse ben sokağa çıkıp katanayla suriyeli doğrayacağım.Hadi bir iş yapsalar da ülkeye katkı sağlasalar aldıkları parayla sabahdan akşama kadar parkta nargile tüttürüyolar.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,656
Ben hiç bir partinin bu noktadan sonra Suriye'lileri gönderebileceğini sanmıyorum. Çok ciddi sayıdalar. Zaten bakteri gibi ürüyorlar. Mesela Kilis'teki Suriye'lileri kim nasıl gönderebilir ki? Şehir sanki Suriye gibi. Türkçe tabela yok şehirde zaten.

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Ülkeden Kimse Mülteci Göndermez aksıne Ülkede Mülteci kampları acıyolar, Mülteci Yetıstırme yurdu gibi olduk masallah,FATIHTE Yasııyan Biri olarak aksaray dan Tut Unkapanına Kadar türkce Tabela kalmadı Memlekette neyse Uzun Konu Bunlar ama Bü ülkede Ikı Sey Bıtmez Birisi Cahili, Birisi Mültecisi.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ali Babacan konuya çok güzel cevap vermiş.

Bir ülkye birisi sığınmacı veya Mülteci statüsü ile geldimi dünya çapında hakları oluyor dünyada ki çoğu örgütten destek alabiliyorlar yardım alabiliyorlar. Onlara yapacağın en ufak bir kötü muhabele direk dünya basınında seni rezil etmek için koz olarak kullanılır ne yazık ki.

Not: Haa şu olabilir ama hiç bir kaydı yok kuydu yok kaçak yolla dağı aşıp sınırdan kaçak gelmiş resmi kayıtlarda yok Mülteci veya Sığınmacı değil öylesini sınır dışı edebilirsin onların hiç bir hakkı hukuku yok o ayrı. Lakin öbürleri ile çok zor.

2019 Birleşmiş Milletler verilerine göre bu listede olan 5 Milyon 876 829 kişiye müdahale etmemiz veya zorla göndermemiz çok ama çok zor. Ancak gemileri yakar ve silah zoruyla dünyayı karşımıza alıp döve döve söve söve gönderirim diyebilen varsa buyursun göndersin.

1648669599131.png

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Yaptırımlar ile gönüllü olarak gitmelerini sağlar abi Tanju Özcan gibi 10 kat pahalı su yabancı uyruklu evlere iş yerlerine. İşte eğitim parası vatandaşlık parası hep fahiş fiyat çekersin

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yaptırımlar ile gönüllü olarak gitmelerini sağlar abi Tanju Özcan gibi 10 kat pahalı su yabancı uyruklu evlere iş yerlerine. İşte eğitim parası vatandaşlık parası hep fahiş fiyat çekersin

Yapamazsın arkadaşım çocuk oyuncağı değil o işler. Popülist söylemler kulağa çok hoş geliyor ama öyle olmuyor işte.:(

Benim hatırladığım o 10x su zammıda mahkemeden döndü zaten. Sonra iptal oldu heralde fark ettiysende 4-5 aydır su zammı flan anan yok Bolu'da. Sen bir millet belirterek onlara Su şöyle olacak ekmek böyle olacak Suriyelilere her şey yasak flan diyemiyorsun. Yapacaksan bütün yabancılara yapman lazım onada kanunlar yasalar engel Anayasal olarak yapamıyon...

Şimdi yarın birisi çıkıp ben Fransızlara gıcık oluyorum bütün Fransızlara su 10 kat pahalı nasıl diyemezse Suriyeliler içinde diyemiyorsun. İşin içine bütün yabancıları katamazsın İş adamından turisttine herkes giriyor o zaman. Faiş fiyat işi ancak ters teper ve sana kindar Suriyeliler yaratırsın öyle yaparak geri göndermeyi bırak... Adam bana 10x su hee deyip gidip Su parası öder fazla fazla öder hatta ama dönüşte durağı kırar parkı bahçeyi dağıtır cam çerçeve indirir sinirinden olan gene sana bana olur.

Not: Biraz empati yapmaya çalış bence. Şuan Almanya'da olduğunu düşün ve birileri çıkıyor bu Türkler çok cahil hepsi defolsun gitsin buradan diyor ve onlara 10 katı Su parası diyor onlara ekmek yok diyor aşağılıyor dalga geçiyor flan. Sen pısar korkar ve hee tamam o zaman ben Türkiye'ye döneyim mi dersin. Yoksa Daha hırslı ve kindar bir şekilde hadi bakalım gönder gönderebiliyorsan deyip orta kalmayı mı zorlarsın şartları dahada kanırtmaya mı çalışırsın bana bunun cevabını verir misin ?

Son düzenleme:

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Hocam bir ülkede turist olmak farklı mülteci olmak farklı. İkisinin de evrensel manada hukuksal hakları çok farklı birbirine karıştırma. Hepsi yapılır yargı da iktidar a göre hareket ediyor artık bakma. Hem su olmaz elektrik olur o olmaz vatandaşlık parası olur doğal gaz olur vs vs olur illa bir şeyler sen iste yeter ki devletsin ınutma. Bugün bu topraklarda gitmem diyen bir yabancı uyruklu adamı nasıl sindirmemizi bekliyorlar? Bi askeri üniforma yok postalı Yok gelmiş işgal ediyor resmen. Efendi de Aladağdan serin bunu gören soytarılar da iyice güç alıyor gitmem de gitmem.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Hocam bir ülkede turist olmak farklı mülteci olmak farklı. İkisinin de evrensel manada hukuksal hakları çok farklı birbirine karıştırma. Hepsi yapılır yargı da iktidar a göre hareket ediyor artık bakma. Hem su olmaz elektrik olur o olmaz vatandaşlık parası olur doğal gaz olur vs vs olur illa bir şeyler sen iste yeter ki devletsin ınutma. Bugün bu topraklarda gitmem diyen bir yabancı uyruklu adamı nasıl sindirmemizi bekliyorlar? Bi askeri üniforma yok postalı Yok gelmiş işgal ediyor resmen. Efendi de Aladağdan serin bunu gören soytarılar da iyice güç alıyor gitmem de gitmem.

Diyecek söz yok. Burada konu benim için kapanır başka cevap yazmayacam. Sensin Sensin diyorum... Çünkü siz mantık çerçevesinde bakmıyorsunuz. Yoksa Keşke Suriyeliler Afganlar Pakistanlılar gitse bunu istmeyecek insan var mı ? banane sanki ama gitmiyor gönderemiyon işte dünyada örneği yok bir ülkeye gelipte geri giden göçmen sığınmacı yok yüzde 80-90 gitmiyorlar. ABD bile 100 yıldır Meksikalılar gelmesin benim ülkeme diye uğraşıyor ama adamlar akın akın geliyor işte. Duvarda örsen geçiyor elektirik telde çeksen güvenlik kameraları koysanda geçiyor sövsende dövsende geçiyor ve geri kolay kolay atamıyon. Geniş prosedürü var.

Siz Aynen Zafer partisi yüzde 51 oy ile hiçbir ittifaka dahil olmadan iktidar olur ve Suriyelileri gönderir sanmaya devam edin ne diyebilirim ... ( Ben yüzde 1 alacaklarından şüpheliyim. ) Ülkede Yasa yok hukuk yok sözleşmeler anlaşmalar yok dünyada bunca devlet millet buna sesiz kalır o kadar örgüt vakıf insan hakkı savunucusu sessiz kalır hemen çaktırmadan 5-6 Milyon insanı kovarız sanmaya devam edin ne diyeyim size. Veya dünyada diğer devlet saf cahil yüzlerce yıldır akıl edememiş milyolnarca göçmen dünyaya dağılmış geri gönderemiyor sadece siz biliyorsunuz hemen giderler zaten.

Hatta aç bıraksak çoluk çocuk kıvrana kıvrana can çekişe çekişe 5-10 Tanesi yollarda aç susuz ölse hemen giderler dünyada bizi alkışlar Türkler ne asil millet diye !!! ( O adamlar zaten açlıktan yokluktan ölümden kaçıp gelmiş üstüne zaten en pis yerde zordan iş veriyorlar çoğuna o adama senin gibiler çıkıp 10x su 10x elektirik yok size ekmek 10x bunlar defolsun bunlar zaten cahil flan dersen ters teper ve sana zarar vermeye çalışır çalmaya çırpmaya başlar geri dönse zaten ölecek adam hiç yoktan burada öleyim der gene gitmez. )

Reaksiyon puanı
10,560
İnsan hakları adı altında ambargo yemeyi hiçbir parti göze alamaz. Alırsa işler daha da karışır. Zaten yeni bir parti kazanırsa her şeyi yapmaya gücü yetmez. Mevcut iktidar en güçlü muhalefet konumundan aşağı düşmez.
Iraklılar gibi bunlarda kalır. Tabi sayıları fazla olduğundan hep gündemimizde kalırlar.

Gönüllüleri yollamak dışında hiçbir partinin elinden bir şey gelmez diye düşünüyorum. Kişisel olarakta gönderilmeleri taraftarıyım. Artık kendi refahımdan feragat edip başka ülkenin vatandaşını düşünemiyorum.
Bunun suriyelisi, ukraynalısı, afganı farketmez.

Son düzenleme:

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Yapamazsın arkadaşım çocuk oyuncağı değil o işler. Popülist söylemler kulağa çok hoş geliyor ama öyle olmuyor işte.:(

Benim hatırladığım o 10x su zammıda mahkemeden döndü zaten. Sonra iptal oldu heralde fark ettiysende 4-5 aydır su zammı flan anan yok Bolu'da. Sen bir millet belirterek onlara Su şöyle olacak ekmek böyle olacak Suriyelilere her şey yasak flan diyemiyorsun. Yapacaksan bütün yabancılara yapman lazım onada kanunlar yasalar engel Anayasal olarak yapamıyon...

Şimdi yarın birisi çıkıp ben Fransızlara gıcık oluyorum bütün Fransızlara su 10 kat pahalı nasıl diyemezse Suriyeliler içinde diyemiyorsun. İşin içine bütün yabancıları katamazsın İş adamından turisttine herkes giriyor o zaman. Faiş fiyat işi ancak ters teper ve sana kindar Suriyeliler yaratırsın öyle yaparak geri göndermeyi bırak... Adam bana 10x su hee deyip gidip Su parası öder fazla fazla öder hatta ama dönüşte durağı kırar parkı bahçeyi dağıtır cam çerçeve indirir sinirinden olan gene sana bana olur.

Not: Biraz empati yapmaya çalış bence. Şuan Almanya'da olduğunu düşün ve birileri çıkıyor bu Türkler çok cahil hepsi defolsun gitsin buradan diyor ve onlara 10 katı Su parası diyor onlara ekmek yok diyor aşağılıyor dalga geçiyor flan. Sen pısar korkar ve hee tamam o zaman ben Türkiye'ye döneyim mi dersin. Yoksa Daha hırslı ve kindar bir şekilde hadi bakalım gönder gönderebiliyorsan deyip orta kalmayı mı zorlarsın şartları dahada kanırtmaya mı çalışırsın bana bunun cevabını verir misin ?
10 milyona yakın ne idüğü belirsiz savaştan kaçmış Suriyeliler ile Almanyadaki Türkleri nasıl bir tutuyorsun.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
10 milyona yakın ne idüğü belirsiz savaştan kaçmış Suriyeliler ile Almanyadaki Türkleri nasıl bir tutuyorsun.

Mantık olarak ne farkı var ! Almanya'da Türk istemeyen birisi ile Türkiye'de Suriyeli istemeyen birisinin ne farkı var ? Sonuçta safkan bir Alman vatandaşı orada yıllarca okumuş kendini geliştirmiş yüksek lisans yapmış 3-4 dil biliyor iken elin Türkü gelip hiç dil bilmeden orada bir dönerci açıyor ondan fazla kazanıyor ev araba alıyor mal mülk alıyor 3-5 çocuk yapıp devletten para alıyor üstüne çevreyi kirletiyor sağa sola zarar veriyor kavga çıkarıyor flan gibi düşün. Alman rahatsız ama bir şey yapamıyor.

Soru ortak aslında nasıl gönderecen ! Veya tehtit ile şantaj ile korkutarak fazla para alarak vergi koyarak nasıl Almanya'daki Türk geri dönmez oradan kaçmaz ise Türkiye'de ki Suriyeli de aynı hesap geri dönmez diyorum ben.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Mantık olarak ne farkı var ! Almanya'da Türk istemeyen birisi ile Türkiye'de Suriyeli istemeyen birisinin ne farkı var ? Sonuçta safkan bir Alman vatandaşı orada yıllarca okumuş kendini geliştirmiş yüksek lisans yapmış 3-4 dil biliyor iken elin Türkü gelip hiç dil bilmeden orada bir dönerci açıyor ondan fazla kazanıyor ev araba alıyor mal mülk alıyor 3-5 çocuk yapıp devletten para alıyor üstüne çevreyi kirletiyor sağa sola zarar veriyor kavga çıkarıyor flan gibi düşün. Alman rahatsız ama bir şey yapamıyor.

Soru ortak aslında nasıl gönderecen ! Veya tehtit ile şantaj ile korkutarak fazla para alarak vergi koyarak nasıl Almanya'daki Türk geri dönmez oradan kaçmaz ise Türkiye'de ki Suriyeli de aynı hesap geri dönmez diyorum ben.
Vallahi doğru söylüyor arkadaş. çok farkı var hocam Türk'ün soyu sopu kimliği oyu boyu kayıt altında ve tamam iş gücü diye anadan doğma soyulmuş alınmış. Devlet attığı adımı biliyor. Suriyeliler çil tavuğu gibi doldu sınırdan atlayan geldi atlayan geldi ve sen hala can siper hane savunuyorsun bu hükümeti ya. Bunlar canlı bomba mı el kaide mi terörist mi yoksa senin benim gibi insan mı bilen yok. Eminim varya efendi çıksın buranın adı niye Türkiye desin Anadolu İslam Cumhuriyeti gönlümüzün şurasına dokunuyor fln desin .başta a haber sonra 2 gün boyunca havuz medyası bizi milliyetçilik diyerek bölüyollaarrr Türk Kürt o bu şu yok hep gardaşık felsesi yapsın propaganda yapsın gelir burada savunursun. Ne mutlu Türküm diyene değil ne mutlu müslümanım fln..

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Devlet attığı adımı biliyor. Suriyeliler çil tavuğu gibi doldu sınırdan atlayan geldi atlayan geldi

Kaçak yolla gelen ayrı bir şey tüm dünyada kaçak göçmen olduğu gibi burada da var onlar kaçak yakalanınca sınır dışı edilir. Burada MESELE SIĞINMACI STATÜSÜ ile gelenler veya MÜLTECİ SINIFINDA olanlar. Onların hepsi kayıtlı. Ben bu statü ile gelenleri zorla kovamayız atamayız hakları var diyorum siz Türklük müslümanlar A-haber Havuz medya flan alakasız laflar anlatıyorsunuz.

Hiç bir kaydı olmayan kaçak yollarla gelen birisini devlet yakaladımı sınır dışı ediyor etme hakkıda var zaten o ayrı bir olay. Ama Sığınmacı statüsü almış geçici kimlik almış AB Göçmen kayıtlarına girmiş birisini zorla ATAMIYORSUN İŞTE mesele sadece bu. Ümit Özdağda gelse CHP de gelse hatta HDP'de gelse bu adamları zorla atamazsın olay sadece bu.

Ama sen mutlu olacaksan Zafer partisi veya CHP tek başına iktidar olacak hepsini gönderecek diyeyim sende nasıl olacak diye sorgulamadan mutlu ol oleyy göçmenlerden kurtuluyoruz diye sevin o zaman ne diyeyim :( . Şuan İYİ partiye de sorsan DEVA- GELECEk Saadetede hatta DP yede sorsan bu Suriyeliler gönderilemez diyor.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bugün Ümit Özdağ'ın bir videosunu gördüm esnaf ziyareti yaparken kedi sahibi birini görüyor ve kediyi severken söylediği söz çok ağır bence.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Bugün Ümit Özdağ'ın bir videosunu gördüm esnaf ziyareti yaparken kedi sahibi birini görüyor ve kediyi severken söylediği söz çok ağır bence.

Adam güzel konuşuyor ve açıklıyor Özkan hocam gerekirse son çare zorla evet diyor spiker de seninle aynı fikirde diyor ki bu bi insanlık dramı olur şu bu o zaman çocuklarının elinden tutup Bulgaristan a doğru siz gidersiniz diyor
İnsani duygular ile ulus korunamaz diyor

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Adam güzel konuşuyor ve açıklıyor Özkan hocam gerekirse son çare zorla evet diyor spiker de seninle aynı fikirde diyor ki bu bi insanlık dramı olur şu bu o zaman çocuklarının elinden tutup Bulgaristan a doğru siz gidersiniz diyor
İnsani duygular ile ulus korunamaz diyor

Neyi güzel konuşuyor veya neyi açıklıyor !!!

Attığım videoda Bir kedi seviyor farkındaysan ! Onu bile siyasete alet edip sen kalacan Suriyeliler gidecek diyor. Çünki sen çok tatlısın diyor !!!

O konuşmada Mültecileri veya Sığınmacıları yollarız dese bir nebze anlayacam ama direk Suriyeli diye isim veriyor ve sanki kedi köpek kadar değerleri yok onlar sevimsiz yaratıklar ülkeden kovacaz gibi bir laf çıkıyor ortaya :( Ve bir insan olarak bu söylem rahatsız ediyor beni.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Neyi güzel konuşuyor veya neyi açıklıyor !!!

Attığım videoda Bir kedi seviyor farkındaysan ! Onu bile siyasete alet edip sen kalacan Suriyeliler gidecek diyor. Çünki sen çok tatlısın diyor !!!

O konuşmada Mültecileri veya Sığınmacıları yollarız dese bir nebze anlayacam ama direk Suriyeli diye isim veriyor ve sanki kedi köpek kadar değerleri yok onlar sevimsiz yaratıklar ülkeden kovacaz gibi bir laf çıkıyor ortaya :( Ve bir insan olarak bu söylem rahatsız ediyor beni.
O kadar büyütme hocam eli ak-47 li geddolaşmış olanları düşün birde olaya burdan bak.. 515 li örgütlenmeleri.. iyilikten maraz doğuyor hocam..

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
O kadar büyütme hocam eli ak-47 li geddolaşmış olanları düşün birde olaya burdan bak.. 515 li örgütlenmeleri.. iyilikten maraz doğuyor hocam..
Yaa arkadaşım yasadışı bir iş yapan varsa onun Türkü Kürdü Suriyelisi Afganı olmaz. Onları yakalarsın yargılanacak olanı yargılarsın sınır dışı edilecek olanı edersin. Sen AK-47 ile gezen 2 Türk görsen Almanya'da 5 Milyon Türk'ün hepsini sınır dışı mı ederler sanıyon . Almanya'da gettolaşan çeteleşen Türk dolu. Veya döner bıçağı ile adam döven Türk görünce Almanlar bu Türklerin hepsi aynı hepsini asalım keselim mi diyor sanıyon !!!

Bir kediye sen kalacan Suriyeliler gidecek sen çok tatlısı demek bile başlı başına sakıncalı bir cümle. Senin hoşuna gidiyor beliki ama yanlış hareketler yanlış laflar bunlar. Böyle siyaset olmaz. Karşılıklı Kin ve nefreti körüklüyor bence bu tarz açıklamalar daha çok...

Son mesajlar