Sizce yeni Opel Astra nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

EmremYunus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
C segmenti araçlar içerisinde Fiyat+Yakıt+İkinci El Talebi+Markanın Güvenirliği+Yedek Parça gibi teme kriterlere tabi tutulduğunda Yeni Opel Astra 47.000 TL'ye alınacak bir arabamıdır.. Kafa Karıştıran yine aynı C segment araçlar var,markalarını söyleyerek sizleri de etkilemek istemem, o nedenle sizin tercihiniz bu şartlarda ve kriterlerde ne olurdu ?

Aşağıdaki Detay Bilgiler Yeni Opel Astra 1.4 140HP Turbo Otomatik Enjoy Paketi'ne ait

Genel özellikler1.4 140 HP, Active Select
Şehir içi tüketim9,6
Esneklik 80-120 km/s-
Emisyon değerleriEuro 5
Hızlanma 0-100 km/s10,2
Ortalama6,9
Şehir dışı5,5
Maksimum hız (km/s)200
Silindir sayısı4
Yer değiştirme1364
Maksimum tork200/1850-4900
Basınç9,5 : 1
Maksimum güç103 (140) /4900-6000

DİĞER EK DONANIMLAR

• 17 " hafif alaşım alüminyum jantlar
  • Elektronik park freni
  • Otomatik yanan farlar (tünel algılama özelliği) (ALC)
  • Yokuşta Kalkış Desteği (HSA)
  • Deri kaplı direksiyon
  • Arka okuma lambaları
  • Işıklı makyaj aynası
  • Işığa duyarlı otomatik kararan dikiz aynası
  • Ön sis farları
  • Yağmur sensörü
  • Elektronik hız sabitleyici (Cruise Control)

ARACIN MARKA SİTESİNDE MEVCUT TANITIMI BURADA

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
1.4 motor hacmine göre çok yakıyor. 9.6 lt bana göre çok. 8 civarında olması gerekir. Malum benzin pahalı.
Araç isterse 150 bg olsun ama farketmez o fiyata daha avantajlı bir seçenek ara derim. 47 Bin TL az para değil.

EmremYunus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
1.4 motor hacmine göre çok yakıyor. 9.6 lt bana göre çok. 8 civarında olması gerekir. Malum benzin pahalı.
Araç isterse 150 bg olsun ama farketmez o fiyata daha avantajlı bir seçenek ara derim. 47 Bin TL az para değil.

Ama karşılaştırmalarımda hemen hemen aynı yakıt çıkıyor bunun ayarında hiç bir araç daha azını yakmıyor gerçekten kafa karıştırıyor tutar ama maalesef türkiye gerçeğiyle yüz yüzeyiz bu durumda; Peki Öneri ?

Bawyera

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yalnız bu motorun arabayı götürmekte zorlandığı ifade ediliyor imkanınız varsa 180 hplik versiyon tam ayarında gelicektir saygılar :)

Silence

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
49
Accent era , derim aşığım arabama :)

Bawyera

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=66965]Silence[/MENTION] sana katılıyorum iyice kalite imajlarını yükselltiler bu ara ama opel iyidir ya alfa romeo cüliyetta :p

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Spor sınıf hem de güvenlikli araçtır bunlar. Konfor olarak Golf da tercihlerin arasında olabilir. Ama karizma görünümde kimse Astra'nın eline su dökemez.

Silence

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
49
@Silence sana katılıyorum iyice kalite imajlarını yükselltiler bu ara ama opel iyidir ya alfa romeo cüliyetta :p
Alfa romeo iyi süper ama , bi parçası dünya para , sigortası yüksek vergisi yüksek yakıt canavarı , yok abicim ben kendi halinde bi kargocuyum o kadan acımasız olsam phorshe alırım 30,000 liraya bile var 2008 i :D

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Opel almanların en kötü markası, ben tercih etmezdim...

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Benzin uçup gitmişken otomobil almak akıllıca değil görüşündeyim.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
vectra ile 160 bastım 70 gibi hissettiriyo hiç sarsmıyo sağlam araç ama pahallı ona o parayı vereceğime mercedes b serilerinden alırım :)

Ben 2010 astra 1.4 ile otobanda 200'ü gördüm :) tipronik olduğundan kendisi vites küçültüyordu yoksa daha gideri vardı... Geceydi ve diğer araçların farları falan inan çok güzel gözüküyordu :)

Bu sözüne gülerler..

İsteyen gülebilir, işin aslı bu... Fabrikadan çıkan 2 araçta bile aynı kaliteyi tutturamıyorlar, almanların arasında opel alan var mı bak bakalım... Hepsinin amartüsörlerinden gelen gıcık ses bile yeter, %90'ınında var inerken binerken katur kutur, gıcır gucur... Amaan isteyen istediğini alsın opel benden uzak olsunda :)

Silence

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
49
Ben 2010 astra 1.4 ile otobanda 200'ü gördüm :) tipronik olduğundan kendisi vites küçültüyordu yoksa daha gideri vardı... Geceydi ve diğer araçların farları falan inan çok güzel gözüküyordu :)

İsteyen gülebilir, işin aslı bu... Fabrikadan çıkan 2 araçta bile aynı kaliteyi tutturamıyorlar, almanların arasında opel alan var mı bak bakalım... Hepsinin amartüsörlerinden gelen gıcık ses bile yeter, %90'ınında var inerken binerken katur kutur, gıcır gucur... Amaan isteyen istediğini alsın opel benden uzak olsunda :)

Yok ben annem yanımda diye o kadar coşamadım da , mini cooper la 220 yaptım uçmak gibi yaa çok güzellll :)

xyz10ur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o paraya çıktıktan sonra kasarım golf alırım

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Yeni Citroen C4 lere baktınız mı?Bu paraya dizel otomatik bile alırsınız bence.

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
mükemmel bi araç almak için çok çırpındımda kredi alamadım ozamanlarda..full donanımlısına sunroof falan 52.5 gözden cıkarmıştım olmadı ..tek hoşuma gitmeyen aracın kokpit kısmında düğmeler çok fazla....

Reaksiyon puanı
0

2011 astra dizel classic 3 var bende. Gayet memnunum arabamdan. 2000 yılından beri ailemde opel kullanılır.Şimdiye kadar olumsuz bi durum olmadı. 1.3 motorla yapabildiklerini bir görsen ağzın açık kalır :) Ayrıca amortisörlerinden de ses filan gelmiyor.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
param olsada bende alsam :) yeni kasa astranın üzerindeki opel amblemini çıkar audi mersedes bmw ile yanyana koy onlardan aşağı kalmaz süper bir araç

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar kim ne derse desin opel arabayı yapıyor abicim bence sınıfının birincisi

muratal

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben pek begenmedim hocam bu modeli.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende yeni focus yeni astra hyundai i30 arasında kaldım en çok hoşuma giden i30 oldu ama almadım hiçbiini

S

SDN Okuru

SDN Okuru
focusla astrayı kıyasla da i30 da ne oluyor be kardeşim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
wolksvagen ve opel her açıdan gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz araçlardır ( mersedes bmw vs. hariç):biggrin::biggrin:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
opel kötü falan değil ama türk milleti tedirgin bir alebeyaya 32000 tl veren var insanlar yakıt derdine düşmüşş oysa yakıt parası aracın çıkardığı arızalarla yine aynı parayı buluoo :)

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
param olsada bende alsam :) yeni kasa astranın üzerindeki opel amblemini çıkar audi mersedes bmw ile yanyana koy onlardan aşağı kalmaz süper bir araç

nisanda bu mesajı atmışım :) temmuzda sıfır astra aldım iyimi :) yazımı görünce çok depreştim yaw hey gidi heyyy

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende astra 1.3 elegance var yeni kasaların 1.3 leri nasıl ama bu aracımda inanılmaz sıkıntılar yasıyorum bu yeni kasa 1.3 de de acaba aynı sıkıntıları yasarmıyım çok merak ediyo:crying:rum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya herkez otomobil profösörü olmuş konuşuyor klavyenin başına geçip ahkam kesmenin bi alemi yok opel orta sınıfa hitap eden bir marka paran varsa git audi mersedes al kardeşim ben 20 gün öne 1.4 turbo motor sport yeni astra sedan otamatik vites araba aldım inşallah kazasıs belasız kullanırım arabadan çok memnunum yok çok benzin yakıyormuş yok şöyleymiş bu laflar safsata arabayı alırken herhalde sana zorla istemediğin modeli veya seriyi zorla vermiyorlar insan arabanın özelliğini bilerek alıyor bilmediğiniz konuda knuşmayın gülünç duruma düşmeyin herkezin arabası kendine .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya herkez otomobil profösörü olmuş konuşuyor klavyenin başına geçip ahkam kesmenin bi alemi yok opel orta sınıfa hitap eden bir marka paran varsa git audi mersedes al kardeşim ben 20 gün öne 1.4 turbo motor sport yeni astra sedan otamatik vites araba aldım inşallah kazasıs belasız kullanırım arabadan çok memnunum yok çok benzin yakıyormuş yok şöyleymiş bu laflar safsata arabayı alırken herhalde sana zorla istemediğin modeli veya seriyi zorla vermiyorlar insan arabanın özelliğini bilerek alıyor bilmediğiniz konuda knuşmayın gülünç duruma düşmeyin herkezin arabası kendine .

ağzına sağlık kardeşim birinin bunu yazmasını bekliyordum yoksa en sona ben yazacaktım.söylediklerine aynen katılıyorum

Son mesajlar