Sizce trafikde eğitim mi önemlidir yoksa altyapı mı?

Bu konuyu okuyanlar

gizem durmaz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar okullar arası yapılan münazarada bizim okulu tesil edenlerdenim. Yani okulun münazara takımındayım. Münazara konusu "Trafikde altyapı mı önemlidir yoksa eğitim mi?" ???
Önce kendi aramızda yapılan hazırlakda(yani kendi içimizde) grubumuzu 2'ye ayırdık ve benim olduğum grupta eğitimi genelde ise altyapıyı savunuyorum. :]
Fikirlerinizle beraber yorumlarınızı da söylersiniz sevinirim. ;D Düşüncelerinizi bekliyorum ^^

Zibi$

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Her ikiside ama en önemlisi eğitimdir ;)

Zibi$

Profesör
Reaksiyon puanı
2
eğitim olmadan sabaha kadar altyapı olsa nolcek :)

honen

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Trafikte altyapı olmadan eğitimin bir anlamı yok ikisi birlikte daha iyi tabiki.

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Her ikiside birbirini tamamlayıcı unsurlar
Eğitim önceliklidir bu anlamda

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
münazara olduğu için işin içine diğer unsuru katmadan kendi tezini savunman gerekecek, tezinin eğitim olması büyük avantaj, trafik kazalarının büyük bir oranının dikkatsizlik-alkol-kurallara uyulmamasından meydana geldiğini anlatıp bunlarında çözümünün eğitim olduğunu söyleyerek savunmanı yapabilirsin.
alt yapının almadığı kontrolsüz kavşaklarda bile bir traik kuralının olmasıda önemli, münazarının gereği jüriyi etkileyip tezini kabullendirebilirsin.
sonucu ençok etkileyen sunumlardan sonra sorulan sorulardır, onlarada iyi çalşırsan kazanmanız çok kolay.
başarılar.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ikisi de gerekli tartışmaya gerek yok bence

gizem durmaz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
regedit dedi ki:
münazara olduğu için işin içine diğer unsuru katmadan kendi tezini savunman gerekecek, tezinin eğitim olması büyük avantaj, trafik kazalarının büyük bir oranının dikkatsizlik-alkol-kurallara uyulmamasından meydana geldiğini anlatıp bunlarında çözümünün eğitim olduğunu söyleyerek savunmanı yapabilirsin.
alt yapının almadığı kontrolsüz kavşaklarda bile bir traik kuralının olmasıda önemli, münazarının gereği jüriyi etkileyip tezini kabullendirebilirsin.
sonucu ençok etkileyen sunumlardan sonra sorulan sorulardır, onlarada iyi çalşırsan kazanmanız çok kolay.
başarılar.

Önerilerin için teşekkürler yanlız önemli olan kendi içimizde kurduğumuz gruptaki konum değil geneldeki konum yani alt yapı.Eğitimi savunmak oldukça kolay ama altyapının altından kalkmam biraz zor olacak.Sorulara gelince hazır cevap olduğumu söyleyebilirim.Zaten bu yüzden bu takımdayım :]

gizem durmaz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bugün ilk münazarayı kazandık (&)
Asillerdeyim açıkca söyleyeyim tarafikte eğitim önemlidir düşüncesini öyle bir benimsemişim ki istesemde altyapıyı kabullenemiyorum. Korktuğum başıma geldi.:L Bu biraz zor olucak ama bunu da kazanacağım(kazanacağız ;D)

mozasur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eğitim önce gelir diğer herşey sonra her konuda bu böyledir bunu unutmayalım.

aydogdu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Önce alt yapı sonra eğitim gerekli otaban diyorsun tarifine uygun otaban yok ışıklar diyorsun her kentte yok bisiklet yolu diyorsun o da ne diyorlar banket,yaya kaldırımı diyorsun yaya kaldırımı olmuş dükkanların vitrini.Trafik kuralında kamyonlar otomobile yol verir diyorsun eğer öyle bir beklentide olursan hayatından olursun.Herkeze kazasız günler dilerim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eğitimsiz millet . veyahutta tapluluk düşünülemez ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eğitimli insan toprak yolda bile, en zayıf altyapıda bile neler yapacağını bilir ve ona göre hareket eder. Eğitimsiz adama en iyi şartları versen yine kıymetini bilmez ve kuralsız davranır. Kısacası bu sebeplerden ötürü sağlam bir eğitim ve kültür düzeyi yüksek toplum her türlü ortamda ne yapacağını bilerek yaşar.