Sizce topladığım bu sistem nasıl, alınır mı? Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

AyALA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, internetten bir süredir araştırma yapıyorum ve incehesap'ta şöyle bir sistem hazırladım. Peşin 8350 TL değerinde 12 taksitle 9350'ye gelecek.
Sistemi sadece oyun için kullanacağım yayın ve render'la uğraşmıyorum. O yüzden ekran kartı ya da işlemci olarak ne almam gerektiğini bilemedim. Özellikle ekran kartı kısmında fazla seçenek çıkmıyordu, çıkan 3 seçenekten Zotec Gaming GeForce RTX 2070 Mini 'yi seçtim. Yani sistemin önerdiği parçalardan bütçeme göre olanları seçtim. Her türlü tavsiyenizi dinlemeye hazırım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir de 27" ekran oyun oynamak için çok mu büyük olur? Bu iki monitör arasında kaldım.
Asus Tuf Gaming VG24VQ 23.6" 1ms 144Hz
AOC C27G1 27" 144Hz 1ms FreeSync Flicker-Free VA WLED Full HD

Bu sisteme ekleme yaptım;

Sepet.JPG

Son düzenleyen moderatör:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
FHD çözünürlükteki bir monitör için 27" fazla geliyor benden demesi. Pikseller sayılıyor bu da gözü rahatsız edebilir bir miktar. Bu fiyata ayrı ayrı daha iyi bir bilgisayar da toplanabilir. Çünkü N11 ve Hepsiburada'da taksite ek bindirme yapılmıyor. 1000 TL sırf taksit için para yazık olur.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Pek iyi olmamış maalesef. Taksit farkı da cabası. Daha uygun bi şeyler topluyalım size.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2060 super, 2070 den bi tık yukardadır ve daha az yakar.
SSd, seçtiğinizden hızlıdır.
Ramler daha performanslıdır. Anakart ,çok daha performanslıdır. Power daha ileridir. Kasa ,çok kalite bir kasadır. Toplam fiat,500 tl daha ucuzdur.

500.PNG

501.PNG

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Pek iyi olmamış maalesef. Taksit farkı da cabası. Daha uygun bi şeyler topluyalım size.

Ramler daha performanslıdır. Anakart ,çok daha performanslıdır. Power daha ileridir. Kasa ,çok kalite bir kasadır. Toplam fiat,500 tl daha ucuzdur.

Ekli dosyayı görüntüle 88865

Ekli dosyayı görüntüle 88866
Elinize sağlık hocam gayet iyi bir sistem olmuş. Bütçeye göre bu sistemi 5700 XT, orta halli bir GOLD PSU ve AOC 24CG1 ile güncellerdim ben olsam.

AyALA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Eline sağlık, sistemi sepete attım ama biraz daha yorum yapan çıkar mı diye beklemedeyim.

Elinize sağlık hocam gayet iyi bir sistem olmuş. Bütçeye göre bu sistemi 5700 XT, orta halli bir GOLD PSU ve AOC 24CG1 ile güncellerdim ben olsam.
Bende şuan PSU bakıyordum, sizce bu PSU nasıl? Güzel bir indirimi var şuanda;

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
met 35 in sistem efsane.Daha iyisini bulabileceğini sanmam,dolar daha fazla yükselmeden almak gerek.

AyALA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
met 35 in sistem efsane.Daha iyisini bulabileceğini sanmam,dolar daha fazla yükselmeden almak gerek.
Evet güzel geldi bana da, sizlerden de böyle yorumları gördükten sonra alacağım gibi, sadece PSU olarak;
Bunu mu alsam?

Kasanın hava girişi, soğutması iyi mi?

Ve monitör olarak yüksekliği ayarlanabilir bir monitör almak istiyorum, henüz masa almadım ama yerim kısıtlı olduğundan küçük bir masa almak zorundayım ve monitör alçak kalırsa ileride boyun ağrısı yapar korkusuyla ayarlanabilir bir monitör olsun istiyorum. Onları inceliyorum şimdi.

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Evet güzel geldi bana da, sizlerden de böyle yorumları gördükten sonra alacağım gibi, sadece PSU olarak;
Bunu mu alsam?

Kasanın hava girişi, soğutması iyi mi?

Ve monitör olarak yüksekliği ayarlanabilir bir monitör almak istiyorum, henüz masa almadım ama yerim kısıtlı olduğundan küçük bir masa almak zorundayım ve monitör alçak kalırsa ileride boyun ağrısı yapar korkusuyla ayarlanabilir bir monitör olsun istiyorum. Onları inceliyorum şimdi.
Rampage (Everest) pek kaliteli psu lar üretmez,tavsiye etmem.
Kasa oldukça iyi,soğutma konusunda bir şüphen olmasın.
Maalesef yüksekliği ayarlanabilir monitör konusunda bir bilgiye sahip değilim.

AyALA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PSU için bu ürüne bakın derim ben. 5700 XT, RTX 2070S ayarında bir kart. O fiyata 2060S sadece RTX hayranıysanız alınır.
RTX meraklısı değilim, ne olduğunu da bugünlerde öğrendim, oyunda su yüzeyinde felan yansıma oluyormuş galiba, çok önemli değil. Yüksek kalite görüntü ayarlarında yüksek fps verse yeterli benim için. 5700 XT diye google'da arama yaptığımda karşıma bu kartlar çıktı. Dediğiniz kart bunlardan mı?

Bu arada PSU önerisi içinde teşekkür ederim, dediğiniz ürünü almaya karar verdim.

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
RTX meraklısı değilim, ne olduğunu da bugünlerde öğrendim, oyunda su yüzeyinde felan yansıma oluyormuş galiba, çok önemli değil. Yüksek kalite görüntü ayarlarında yüksek fps verse yeterli benim için. 5700 XT diye google'da arama yaptığımda karşıma bu kartlar çıktı. Dediğiniz kart bunlardan mı?

Bu arada PSU önerisi içinde teşekkür ederim, dediğiniz ürünü almaya karar verdim.

Onlar çok pahalı,bunu al.
Aralarında hiç bir fps farkı yok merak etme.

AyALA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam ekran kartını da bu kartla değiştirdim.

Son olarak monitör kaldı. 23.6" 144Hz 1ms yükseklik ayarlanabilir bir monitör tavsiyesi alabilir miyim?
Curved bakıyorum ama sizlerin tavsiyesine göre düz ekran da olabilir. f/p ürünü olması ve 1400-1600 TL civarında olabilir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Tamam ekran kartını da bu kartla değiştirdim.

Son olarak monitör kaldı. 23.6" 144Hz 1ms yükseklik ayarlanabilir bir monitör tavsiyesi alabilir miyim?
Curved bakıyorum ama sizlerin tavsiyesine göre düz ekran da olabilir. f/p ürünü olması ve 1400-1600 TL civarında olabilir.
Monitör için bu ürüne bakın derim. Hem IPS hem 1 ms. Yeni ürün zaten.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850
2060S de alabilirsin çok iyi kart ve karşılaştırmalara buradan da bakabilirsin.

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
2060S de alabilirsin çok iyi kart ve karşılaştırmalara buradan da bakabilirsin.
Genel olarak yakın performans verseler de oyunların çoğunda RX 5700 XT daha önde,hatta kimi oyunda fark baya bir açılıyor.

AyALA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

PSU için bu ürüne bakın derim ben. 5700 XT, RTX 2070S ayarında bir kart. O fiyata 2060S sadece RTX hayranıysanız alınır.
Monitör için bu ürüne bakın derim. Hem IPS hem 1 ms. Yeni ürün zaten.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim, biraz sabırsızımdır daha fazla bekleyemedim ve siparişi verdim. Sistem içime sindi şimdiden, üzmez diye düşünüyorum tabi kargoda ve üretimde bir sıkıntı yaşanmadıysa :D

Son olarak sisteme 3. fotoğraftaki klavyeyi ekledim, yanında mouse hediyeli, onun hakkında forumlarda araştırma yapmadım, sadece youtube'da görüp beğenip aldım.

Tekrardan cevap veren herkese teşekkür ederim :)

S1.JPG
s2.JPG
s3.JPG

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Arkadaşlar çok teşekkür ederim, biraz sabırsızımdır daha fazla bekleyemedim ve siparişi verdim. Sistem içime sindi şimdiden, üzmez diye düşünüyorum tabi kargoda ve üretimde bir sıkıntı yaşanmadıysa :D

Son olarak sisteme 3. fotoğraftaki klavyeyi ekledim, yanında mouse hediyeli, onun hakkında forumlarda araştırma yapmadım, sadece youtube'da görüp beğenip aldım.

Tekrardan cevap veren herkese teşekkür ederim :)

Ekli dosyayı görüntüle 88907Ekli dosyayı görüntüle 88908Ekli dosyayı görüntüle 88909
Rica ederim ?
Hayırlı olsun.

AyALA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu ne hız böyle. İyi makina oldu.Monitörün yükseklik ayarı var mı.

Evet var ;) Ama Curved değil, Flat.

Şimdi sıkıntı şu, daha önce hiç bilgisayar toplamadım. Ben bu parçaları nasıl birleştireceğim :confused:

Parçaları doğru yerlere takacağımı düşünüyorum ama kozmetik olarak nasıl görünür kestiremiyorum :tearsofjoy:

Son düzenleme:

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Evet var ;) Ama Curved değil, Flat.

Şimdi sıkıntı şu, daha önce hiç bilgisayar toplamadım. Ben bu parçaları nasıl birleştireceğim :confused:

Parçaları doğru yerlere takacağımı düşünüyorum ama kozmetik olarak nasıl görünür kestiremiyorum :tearsofjoy:
Bir sürü sistem toplama videoları var YouTube da,onları izlemen ve biraz dikkatli olman gerek o kadar.
Kozmetik olarak iyi durması için PSU dan gelen kabloları kasanın kablo saklama bölmelerinden geçir.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Hiç toplamadıysan biraz zor. Hadi kabloları eksik gedik birleştirsende, ana kabloları bağlarsan makina açılır ama hiç işlemci montajı yapmamışsın,pinleri eğmeyesin. En önemlisi ,o.

AyALA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç toplamadıysan biraz zor. Hadi kabloları eksik gedik birleştirsende, ana kabloları bağlarsan makina açılır ama hiç işlemci montajı yapmamışsın,pinleri eğmeyesin. En önemlisi ,o.
İşlemci montajını görmüştüm, üçgenler (oklar) denk gelecek şekilde, kibarca yuvaya yerleştirip kilitliyoruz :D Pinleri eğmemek için oldukça kibar davranırım :D

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Hayırlı olsun hocam öncelikle. Çok sağlam bir sistem toplamış oldunuz. Monitör de bir o kadar iyi. FreeSync ile 144 Hz'in tadına varırsınız 5700 XT sayesinde. Parçaları toplarken mümkünse hiç acele etmeden yavaş yavaş toplayın. Gerekirse 5-6 saat sürsün. Bütün fan kabloları ve diğer kabloların uygun yerlerine takılı olması kadar bunların düzeni de önemli. O yüzden kablo düzenlemeyi de ihmal etmeyin mümkün mertebe. YouTube'de bütün parçalarınıza özel toplama videoları vardır muhakkak. Zaten en zorlayan kısımlar kablo montajları ve işlemci fan montajı. Anakartı, ekran kartını ve bellekleri takmak pek kolay. Windows 10 kurulumu ve sürücü güncellemeleri de bir hayli önemli. Bunlar hakkında da yine yardımcı oluruz her daim.

AyALA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 kuruş kar edelim diye hepsiburada.com'dan topladım bilgisayarı ama resmen paramızla rezil olduk.

Monitör ve Ram'ı aynı satıcıdan almıştım, firma YURTİÇİ KARGO'yla çalışıyormuş, Kozyatağından Maltepe'ye gelmesi gereken kargom ilçeden ilçeye, arabadan arabaya dolaşmış. İzlediği rotayı anlatamam ama sikayetvar.com'da açtığım şikayette fotoğrafları var.

Kargom ben işteyken gelmiş annemler almış, monitör gelmiş ama ram yok. Ne yapabilirim, hakkımı nasıl savunabilirim bilmiyorum. Annemler kargoyu kabul ettikleri için büyük ihtimalle yasal bir hakkım kalmıyor (galiba), varsa eğer biri yol gösterirse çok memnun olurum.
Yarın sabah mahalledeki şubelerine gideceğim, aratıp şansımı deneyeceğim. Gece gece moralim çok bozuldu, hevesim kursağımda kaldı...

AyALA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neyse ürünüme ulaştım.

Sabah şubeye gittim, arkadaşla konuştuğumda ilk faturanız geldi dedi, yanında ürün olmadan. Sonra sizin şikayetinizden sonra araştırdık kargonuza (monitör) ulaştık, oldukça sıkıntılıydı sizin kargo dedi.

Kargo geldi ama bir ürünüm eksikti, içine faturamda yoktu dediğimde, faturanız burada size bugün ulaştıracaktık dedi. Faturayı getirdi incelediğimde RAM'lerin içinde olduğunu gördüm. Biraz kalın poşete sarılı olduğundan fark etmemişler.

Neyse bir şekilde ürünler geldi ama bir süre (sistemi kurana kadar) test edemeyeceğim, umarım bu uzun yolculuk ve sayısız aktarma sırasında zarar görmemişlerdir.

Bundan sonra internetten alışveriş yaparken satıcının hangi kargo şirketiyle anlaşmalı olduğuna dikkat edeceğim, paramızla rezil oluyoruz sonra. Yaşadığımız stres, uğraş ve zaman kaybı yanımıza kâr kalıyor :D