Sizce napayım?

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Arkadaşlar iyi geceler
Yaza doğru yeni bir Laptop almayı düşünüyordum ama almama gerek yokmuş gibi bir düşünceye daldım. Bilgisayarım performans olarak bana yetiyor ve istediğim oyunları iyi bir şekilde açıyor. Ama sıkıntım şu, Bilgisayar bazen çok yavaşlıyor , kasma takılmalar yaşıyorum.
Özellikleri şu;
Sony Vaio SVF1521SSTW
İntel İ5-3337U
Nvidia GeForce GT740M
4GB Ram
500gb hdd
Sizce yeni bir bilgisayar almak yerine Laptopa Ssd takmak mantıklı olur mu? Laptop 5-6 yıllık. Ssd ile hız ve takılma sorununu çözer miyim? Yoksa yeni bilgisayar almamı mı tavsiye edersiniz?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
SSD ile genel anlamda akıcılık sorununu çözebilirsin ama bu bilgisayarın elinde patlamayacağı anlamına gelmez.Yani 5-6 yıllık bir Laptop söz konusu ve daha ne kadar randıman alabilirsin orası şüpheli.Bugün SSD takarsın yarın başka bir sorunu çıkar.Bence yatırım yapmaya değmez gibi.Sonuçta laptoplar için 5-6 yıl bile iyi bir ömür.

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
istediğin oyunları oynayabiliyor isen; minimum ram 8 gb ve bir ssd ile sorununu çözebilirsin.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
istediğin oyunları oynayabiliyor isen; minimum ram 8 gb ve bir ssd ile sorununu çözebilirsin.
Aslında bilgisayardan kullanmak istediğim ağır şeyler yok 4gb bile yetiyor bana :D
Ama Görkem Say'ın da dediği gibi daha ne kadar dayanabilir ki?

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
5 yıllık bir cihazım var ( yenisini aldım)
8gb ram 2gb ekran kartı
sadece SSD ile yeni gibi gelmişti bana.
Yeni laptop almamın sebebi, arkadaşımın 4500₺'ye aldığı cihazı 2500₺'ye 4.ayında bana vermesiydi. :)