Soru Sizce, İntel işlemci mi? Almalıyım yoksa Amd' mi?

Bu konuyu okuyanlar

Süleyman_Yildirim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar 3-4 gündür araştırıyorum. İntel işlemciler'de tekli çekirdek gücü daha fazla, Amd işlemciler'de fiyat olarak F/P ürünü gibi ne yapmalıyım sizce; Fazladan para verip intel almaya değermi yoksa amd devam mı ?

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Arkadaşlar 3-4 gündür araştırıyorum. İntel işlemciler'de tekli çekirdek gücü daha fazla, Amd işlemciler'de fiyat olarak F/P ürünü gibi ne yapmalıyım sizce; Fazladan para verip intel almaya değermi yoksa amd devam mı ?
Neler yapıyorsun ? Oyun mu oynuyorsun yoksa iş mi yapıyorsun

sdbz

Asistan
Reaksiyon puanı
12
13.Nesil İntel işlemciler çok güç çekip çok ısınıyor, 4.Nesil AMD öneririm...

Süleyman_Yildirim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
internetten amd 5600 ile intel 12400f' nin karşılaştırmasını yaptım. Amd çok ısınırken, Aynı fps veriyor performans aynı yani. intel sıcaklık olarak daha düşük ve Nvidia ekran kartlarıyla daha uyumlu calısıyor gibi sanki bi tık öyle hissettim. Benim oturduğum bölge yazın çok sıcak olduğu için intel alma taraftarıyım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Net olarak AMD öneriyorum
Yok be usta Amd çok ısınıyo be. Ben Samsun'da yaşıyorum yazı burası alev atıyor çok sıcak oluyo o yüzden intel be usta.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Komedi mi çekiyoruz anlamadım adam gibi 4. nesil amd yok zaten ya g versiyon var yada r5 4500 var ki bu işlemciler 13. nesil intel ile karşılaştırılamazlar. Arkadaş oyun oynadığı için de intel en iyi tercih olur onun için.