Sizce hangi telefon daha iyi?

Bu konuyu okuyanlar

SelinK.

Öğrenci
Merhaba adaşım , aşırı telefonlarla iç içeyim ilk başta İphone Se yi aklından çıkar bence özellik olarak fiyatına göre fazla istiyorlar. Para sıkıntısı yaşamazsan iphone 11 güzel fakat daha uyguna amoled ekranlı kameraları güzel olan bir kaç telefon var xiaomi istemiyorum yazmışsın isteseydın mi10t pro yu tavsiye ederdim. Şuan Samsungun çok eski olmayan geçen sene çıkmış olan s10+ 5000 tl fiyat bazında indirimlerle geziyor hem su geçirmemezlik kablosuz sarj kamerasıyla ön plana çıkıyor. Ben Mi9t almasaydım oppo alacaktım kamera performansı olarak fena bir telefon değil ama xiaomide çektiğim fotoğrafların kalitesını ben iphone 11 de yakalayamadım ( tabiki yer zaman ve ışık ) farkediyor iphone ön kamera bakımından gayet başarılı. Ben oyun odaklı tercihler yaptıgım için genelikle yonga setine bakıyorum yazdığın telefonlardan se dışında şarjı %10 (iphone bile kasıyor )altına düşmedikçe akıcı şekilde oyunlar oynayabilirsin .Kamera odaklıysan selfie çekeyim gezerken etrafın fotoğraflarını çekeyim diyorsan diyafram açıklığına dikkat et ana kamerası f/1.8 den büyük kameralar tercih etme diğer kameralar fark etmez çünkü onların görevi farklı zoom filan .
Teşekkür Ederim :blush::blush:

Merhaba adaşım , aşırı telefonlarla iç içeyim ilk başta İphone Se yi aklından çıkar bence özellik olarak fiyatına göre fazla istiyorlar. Para sıkıntısı yaşamazsan iphone 11 güzel fakat daha uyguna amoled ekranlı kameraları güzel olan bir kaç telefon var xiaomi istemiyorum yazmışsın isteseydın mi10t pro yu tavsiye ederdim. Şuan Samsungun çok eski olmayan geçen sene çıkmış olan s10+ 5000 tl fiyat bazında indirimlerle geziyor hem su geçirmemezlik kablosuz sarj kamerasıyla ön plana çıkıyor. Ben Mi9t almasaydım oppo alacaktım kamera performansı olarak fena bir telefon değil ama xiaomide çektiğim fotoğrafların kalitesını ben iphone 11 de yakalayamadım ( tabiki yer zaman ve ışık ) farkediyor iphone ön kamera bakımından gayet başarılı. Ben oyun odaklı tercihler yaptıgım için genelikle yonga setine bakıyorum yazdığın telefonlardan se dışında şarjı %10 (iphone bile kasıyor )altına düşmedikçe akıcı şekilde oyunlar oynayabilirsin .Kamera odaklıysan selfie çekeyim gezerken etrafın fotoğraflarını çekeyim diyorsan diyafram açıklığına dikkat et ana kamerası f/1.8 den büyük kameralar tercih etme diğer kameralar fark etmez çünkü onların görevi farklı zoom filan .
S10 plus dediğin cihaz iki yaşında,sorunlu Exynos 9820 işlemciye sahip.S10 plus aldığında işlemci yüzünden batarya konusunda saç baş yolacak, Hattı Turkcell ise Turkcell-Exynos 9820 uyumsuzluğu yüzünden şebeke sorunu yaşayacak.S10 plusı fiyatına bakıpda almak, parayı çöpe atmak ile eşdeğer.Mi 10t Pro donanım olarak, teknoloji olarak kağıt üzerinde iyi gözüksede Xiaominin berbat yazılımı yüzünden bir anlam ifade etmeyen bir cihaz.Youtube da Mizancell kanalı Mi 10t proyu video testine soktu.865 li Mi 10t Pro video kalitesinde M51den tokat yedi.Samsungun orta seviye cihazının video kalitesinde gerisinde kalan bir cihazı nasıl öneriyorsun? Hayret ediyorum.

Son düzenleme:

SelinK.

Öğrenci
Bu android telefonlar en fazla kaç yıl yazılım güncellemesi alıyor? veya yazılım güncellemesi alıyorlar mı iphone daki gibi onuda bilmiyorum ki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok neden yasak olsun.
Videodaki Helio P90 işlemcili Reno3 size önerdiğimse Snapdragon 765G'li Reno3 Pro aralarında uçurum var.
Yanlış video izlemişim :)

S10 plus dediğin cihaz iki yaşında,sorunlu Exynos 9820 işlemciye sahip.S10 plus aldığında işlemci yüzünden batarya konusunda saç baş yolacak, Hattı Turkcell ise Turkcell-Exynos 9820 uyumsuzluğu yüzünden şebeke sorunu yaşayacak.S10 plusı fiyatına bakıpda almak, parayı çöpe atmak ile eşdeğer.Mi 10t Pro donanım olarak, teknoloji olarak kağıt üzerinde iyi gözüksede Xiaominin berbat yazılımı yüzünden bir anlam ifade etmeyen bir cihaz.Youtube da Mizancell kanalı Mi 10t proyu video testine soktu.865 li Mi 10t Pro video kalitesinde M51den tokat yedi.Sansungun orta seviye cihazının video kalitesinde gerisinde kalan bir cihazı nasıl öneriyorsun? Hayret ediyorum.
Hayret edilecek ve abartılacak bir şey yok. Dikkat etiysen kullanım amacına göre tercihler değişebilir, Bende biliyorum son model amiral gemisi tavsiye etmeyi fakat bütçe aşıyor tr garantili cihazların fiyatları belli kullanım amacına göre değişiklik gösterebilir herkesin kendi düşüncesi saygı duyulmalı. Sonuçta karar verecek kişi arkadaşımız yorumları okur kafasına yatanı alır.

fahyıldız

.prepare.
İçerik Ekibi
Oppo kullandığımdan biliyorum, güncelleme konusunda berbat ve güncelleme sonrası her şey kalitesizleşti. İlk tercihiniz iPhone 11 olmalı. iPhone SE'yi küçük iPhone 11 olarak düşünebilirsiniz. Tabii aynı performansı vermez ama birbirlerine çok yakın değerlerdeler.

alpotter

Profesör
Oppo kullandığımdan biliyorum, güncelleme konusunda berbat ve güncelleme sonrası her şey kalitesizleşti. İlk tercihiniz iPhone 11 olmalı. iPhone SE'yi küçük iPhone 11 olarak düşünebilirsiniz. Tabii aynı performansı vermez ama birbirlerine çok yakın değerlerdeler.
Hangi Oppo cihazını kullanıyorsunuz ?

SelinK.

Öğrenci
:)
Oneplus Nord da düşünebilirsiniz. 6000 TL bütçem olsa ya Oneplus Nord ya da Oppo Reno 3 Pro alırdım.
Oneplus Nord sıfır olarak satılmıyor herhalde hiç bir yerde kalmamış. Aslında kalbim iphone'dan yana ama bir yandan da android telefonların özelliklerini filan görünce iphone almak ile hata yapıyormuşum gibi geliyor. keşke iphone se ile iphone11 arasında 5-6bin TL civarında bir iphone modeli olsaydı alırdım diye düşünüyorum. İphone SE gerçekten oppo ve s10 ona göre çok düşük kalıyor gibi.

alpotter

Profesör
Oneplus Nord sıfır olarak satılmıyor herhalde hiç bir yerde kalmamış. Aslında kalbim iphone'dan yana ama bir yandan da android telefonların özelliklerini filan görünce iphone almak ile hata yapıyormuşum gibi geliyor. keşke iphone se ile iphone11 arasında 5-6bin TL civarında bir iphone modeli olsaydı alırdım diye düşünüyorum. İphone SE gerçekten oppo olsun s10 filan olsun çok düşük kalıyor gibi.
Evet Oneplus Nord şuan stoklarda yok.
Sizin yerinizde olsam Oppo Reno 3 Pro alıp malzeme kalitesi ve kameranın keyfini çıkarırdım.
Karar sizin.

SDN Son Haberler

Son mesajlar