Sizce Erken Seçim Olur Mu? Olursa Hangi Muhtemel Adaylara Oy Verirsiniz?

Cumhurbaşkanlığı Oyu

• Recep Tayyip Erdoğan, Şu Anki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı

Kullanılan: 67 29.8%
  • Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı

Kullanılan: 105 46.7%
  • Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanı

Kullanılan: 7 3.1%
  • Ali Babacan, DEVA Partisi Genel Başkanı

Kullanılan: 13 5.8%
  • Abdullah Gül, Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı

Kullanılan: 2 0.9%
  • Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı; T.C 62, 63 ve 64. Hükümetler Başbakanı

Kullanılan: 1 0.4%
  • Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Kullanılan: 17 7.6%
  • Muharrem İnce, Eski CHP Milletvekili ve Öğretmen

Kullanılan: 13 5.8%

• Kullanılan toplam oy
    225

Bu konuyu okuyanlar

ReznooW

Asistan
Reaksiyon puanı
368
Kardeşim eski zamanlar Atatürk doları düşürmüştü ve o dolar zamanla değer kazandı niye devletin başında olan kişiyle alakası yok yurt dışındakiler ne yaptı araba telefon bilgisayar senin kullandığın her şey için onlara bağlı yaşıyoruz Atatürk özellikle dışa bağlılığı önlemeye çalıştı ki muhtaç olmayalım ama şuan herkes varsa yoksa abd malı abd malı. Atatürkün neler yapmaya çalıştığına bakın sonra Atamızı tanıyorum diye geçinmeyin Atatürk gayet iyi bir cumhurbaşkanı idi limanları aldı Türklere verdi dışa bağlılığı azalttı Türkiyede en verimsiz yerde bile tarım yapılabileceğini kanıtladı yani doların düşük olması senin dediğin kişi yüzünden değil Atamız sayesinde düşüktü.
what

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Evvelen isim ve soyisim başharfleri büyük yazılır yeğenim.
İkincisi, sana kesinlikle katılmıyorum. Burada aldığı oydan belli. De, bu kadar Mansur sempatizanı olduğunu bilmiyordum doğrusu. SDN forumcuları şaşırttı beni! :)
Benide Ekrem bey şaşırttı o birinci çıkar sanıyordum. Meğerse Mansur bey öndeymiş chp aday yapar mı? Işte orası ayrı da neyse.. benim gönlümde yatan 2 kişi var daha önce de söyledim Süleyman Soylu diğerini söylemedim ama soyleyim.. aslandan çakal doğmaz diyerek Fatih Erbakan ikisinden biri aday olursa oy veririm de ikiside aday olursa işte o zaman hangisini seçim diye düşünürüm...

Reaksiyon puanı
10,325
Benide Ekrem bey şaşırttı o birinci çıkar sanıyordum. Meğerse Mansur bey öndeymiş chp aday yapar mı? Işte orası ayrı da neyse.. benim gönlümde yatan 2 kişi var daha önce de söyledim Süleyman Soylu diğerini söylemedim ama soyleyim.. aslandan çakal doğmaz diyerek Fatih Erbakan ikisinden biri aday olursa oy veririm de ikiside aday olursa işte o zaman hangisini seçim diye düşünürüm...
Geçen gün bir kanalda Mansurun söylediği yalanlar belgelerle ortaya konuyordu. Hakkaten çok şaşırmıştım. Muazzam bir algı yöneticisi... Gökçek zamanında yapılan birçok güzel icraati kendi yapmış gibi sahipleniyor, akabinde de hesabını vermekte zorlandığı birçok işleri de hiç alakası yokken Gökçekin üzerine postalıyordu.

Bütün yalanları ortaya çıkınca da bunları sahiplenmiyor, kızıp ortamı terkediyordu. Ama tabii bütün bunlar millet ittifakını destekleyen kanallarda yer almıyor, bu kanallardan başka kanal izlemeyen at gözlüğü takmış çok büyük bir kesim de bu işlerden hiç haberi olmuyordu elbette. Burada verilen oylar da bunun en büyük kanıtı sanırım.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Geçen gün bir kanalda Mansurun söylediği yalanlar belgelerle ortaya konuyordu. Hakkaten çok şaşırmıştım. Muazzam bir algı yöneticisi... Gökçek zamanında yapılan birçok güzel icraati kendi yapmış gibi sahipleniyor, akabinde de hesabını vermekte zorlandığı birçok işleri de hiç alakası yokken Gökçekin üzerine postalıyordu.

Bütün yalanları ortaya çıkınca da bunları sahiplenmiyor, kızıp ortamı terkediyordu. Ama tabii bütün bunlar millet ittifakını destekleyen kanallarda yer almıyor, bu kanallardan başka kanal izlemeyen at gözlüğü takmış çok büyük bir kesim de bu işlerden hiç haberi olmuyordu elbette. Burada verilen oylar da bunun en büyük kanıtı sanırım.
Niye yalan soyleyim ben artık iki tarafa da inanmıyorum.. güvenmiyorum.. sabah akşam kanallar aracılığıyla birbirlerine iftira hakaret edip kağıt parçalarını sallayarak buna ne diycen diyip duruyorlar.. sıkıldım yani...

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
"Konuyu White Walkerlar basmış, aman diyeyim temkinli olun gardaşlar sizin beyninizi de kendi beyinleri gibi dondurup işlevsiz hale getirebilirler.." Kralın biri böyle yazmış, kesinlikle yazan kişi ben değilim herhangi bir suçlama kabul etmiyorum :)

Reaksiyon puanı
5,171
Dış mihrak şu bu artık bir yere kadar. Eğer ikitsadı ekonomi olan biri faizin bu denli artmasına izin verip son anda tam meyvesini yiyecekken merkez bankası başkanını tekme tokat kovuyorsa ben bir art niyet ararırım burda.

Artık akp cennahı bu ülkeyi sömüren insanlarla doldu. Benim çevremdeki insa ların fikir hareketliliğine bakınca tekrar başa gelme ihtimalleri bulunmuyor.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Hala daha 2. Sırada olabiliyorsa bırakın kazansın, atış serbest ?

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Erken seçim olacak tahminime göre 30 Kasım veya 30 Aralık da millet ittifakı adayı Kemal kilicdaroglu olacak
Oyum Syn Kemal Kilicdaroglu na ?

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Nereden kullanacağız ben buton göremedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tartismayacagim seninle dostum demokratik bir ülkede yaşıyoruz ben aday olursa Kemal Kilicdaroglu nu destekleyeceğim ?‍♂️
Anket uzun süre önce açılmış, süresi de bitmiş doğal olarak.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Nereden kullanacağız ben buton göremedim

Tartismayacagim seninle dostum demokratik bir ülkede yaşıyoruz ben aday olursa Kemal Kilicdaroglu nu destekleyeceğim ?‍♂️

Tartışacak durum yok ki girmiş olduğu her seçimi Kılıçdaroğlu kaybetti çok iyi biri olduğuna yürekten inanıyorum ama bir lider değil maalesef, kılıçdaroğlunu ortak aday yaparlarsa muhalefet için yarış başlamadan biteceği düşüncesindeyim.

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Şuan seçim için muhalefet olanca gücüyle bastırıyor.Lakin eğer İktidar erken seçime giderse muhalefet ''İşi yürütemediğini kendisi de bildiği için erken seçim kararı aldı'' diyecek.
Erdoğan yaklaşık 20 yıldır iktidarda.Şuana kadar sağlık ve savunma sanayine gereken önemi fazlasıyla verdi.Bunda onları eleştirmek mantıksız ve tutarsız olur.
Şuan da muhalefet ekonomi başta olmak üzere burada iyi olmayan gidişatı işaret ederek erken seçim istiyor.Lakin eğer kendileri seçilirse yapacakları herhangi bir düzeltme veya bir proje konusunda bir tane taslak önümüze- kamuoyuna- sunulmadı.
Eğer 2023'ün haziran ayına kadar ekonomi,hukuk ve eğitim de istenilen karşılanırsa ve muhalefet iyi bir aday çıkaramazsa iktidar yerini koruyacak.
Şuan da Muhalefetin en iyi aday adayı Mansur Bey'dir.Onu da aday yaparlar mı orası muamma...Büyük ihtimalle ya Ekrem İmamoğlu ya da Kemal Bey aday.

KediBokii

Asistan
Reaksiyon puanı
197
yaşım yetmesede fikrimi belirticem tayyipin önünde bu sefer daha güçlü rakipler var büyük ihtimalle gidilmiyecek diye düşünüyorum kime oy vericeğimi (verememde zaten verebilsemde belirtmem)

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Şuan seçim için muhalefet olanca gücüyle bastırıyor.Lakin eğer İktidar erken seçime giderse muhalefet ''İşi yürütemediğini kendisi de bildiği için erken seçim kararı aldı'' diyecek.
Erdoğan yaklaşık 20 yıldır iktidarda.Şuana kadar sağlık ve savunma sanayine gereken önemi fazlasıyla verdi.Bunda onları eleştirmek mantıksız ve tutarsız olur.
Şuan da muhalefet ekonomi başta olmak üzere burada iyi olmayan gidişatı işaret ederek erken seçim istiyor.Lakin eğer kendileri seçilirse yapacakları herhangi bir düzeltme veya bir proje konusunda bir tane taslak önümüze- kamuoyuna- sunulmadı.
Eğer 2023'ün haziran ayına kadar ekonomi,hukuk ve eğitim de istenilen karşılanırsa ve muhalefet iyi bir aday çıkaramazsa iktidar yerini koruyacak.
Şuan da Muhalefetin en iyi aday adayı Mansur Bey'dir.Onu da aday yaparlar mı orası muamma...Büyük ihtimalle ya Ekrem İmamoğlu ya da Kemal Bey aday.
İmamoğlu şuan aslında iyi gidiyor tüm metro inşaatlarını başlattı bu bile aslında tek başına önemli ama yarım kalan projeleri de devam ettiriyor. Su indirimi mesela bu zamanda direkt olarak halkın doğrudan cebine yapılan bir faydaydı. Buna rağmen bir erken seçimde İmamoğlu nun aday olmasını istemem bu zor süreçte daha neler yapabilecek görmek istiyorum.

KediBokii

Asistan
Reaksiyon puanı
197
O güçlü rakipler kimmiş
başım belaya girmez inşallah ama istanbul seçimlerinde ekrem imamoğlu ahmak dediği için şuanda yargılanıyor kısacası adamı düşürmek için geçmişten ordan burdan alıyorlar benim kanaatim tabiki de ama düşerse seçim patlatcak bence sonuçta düşünürsek istanbulun yarısı ekreme veya müttefeklerine gidecek diye düşünüyorum

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
bkz:
Adaylık ve Seçimi (Madde 101)
Cumhurbaşkanı, kırk yaşını doldurmuş, yükseköğrenim yapmış, milletvekili seçilme yeterliliğine sahip Türk vatandaşları arasından, doğrudan halk tarafından seçilir. Cumhurbaşkanının görev süresi beş yıldır. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir.

KediBokii

Asistan
Reaksiyon puanı
197
bir kişi 2 defadan fazla cumhurbaşkanı olamıyor anayasaya göre
4. anayasa kuralını değiştirmeden gitsin de

bkz:
Cumhurbaşkanı, kırk yaşını doldurmuş, yükseköğrenim yapmış, milletvekili seçilme yeterliliğine sahip Türk vatandaşları arasından, doğrudan halk tarafından seçilir. Cumhurbaşkanının görev süresi beş yıldır. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir.
birçok kişi üniversite diplomasının sahte olduğunu söylüyor çünkü o dönemde adamı hatırlayan vs. kimse yok

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
4. anayasa kuralını değiştirmeden gitsin de

birçok kişi üniversite diplomasının sahte olduğunu söylüyor çünkü o dönemde adamı hatırlayan vs. kimse yok
Ekrem İmamoğlu gelirse ülkeye nasıl bir faydası olacak ekonomi güçlenecek mi

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
bkz:

Yeni sisteme geçtik ya biz hani :D 2017 referandumu ile 2018 yılında yeni sistemin İlk cumhurbaşkanı oldu Erdoğan... Siz nerede yaşıyonuz.

Eski sistemin Cumhurbaşkanlığını ne katıyon ? O Zaman başbakan flanda var. Çoğu yetki Başbakanda veya başka kurumlarda.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Yeni sisteme geçtik ya biz hani :D 2017 referandumu ile 2018 yılında yeni sistemin İlk cumhurbaşkanı oldu Erdoğan... Siz nerede yaşıyonuz.

Eski sistemin Cumhurbaşkanlığını ne katıyon ? O Zaman başbakan flanda var. Çoğu yetki Başbakanda veya başka kurumlarda.
Ne yazacaklarını düşünüyorlar
OzkanK. sen çok iyi yorum yapıyorsun.