Sizce Erken Seçim Olur mu? Olursa Hangi Muhtemel Adaylara Oy Verirsiniz?

Cumhurbaşkanlığı Oyu

• Recep Tayyip Erdoğan, Şu Anki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı

Kullanılan: 38 34.5%
  • Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı

Kullanılan: 44 40.0%
  • Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanı

Kullanılan: 4 3.6%
  • Ali Babacan, DEVA Partisi Genel Başkanı

Kullanılan: 9 8.2%
  • Abdullah Gül, Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı

Kullanılan: 2 1.8%
  • Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı; T.C 62, 63 ve 64. Hükümetler Başbakanı

Kullanılan: 1 0.9%
  • Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Kullanılan: 7 6.4%
  • Muharrem İnce, Eski CHP Milletvekili ve Öğretmen

Kullanılan: 5 4.5%

• Kullanılan toplam oy
    110

Bu konuyu okuyanlar

colognebar10

Doçent
Siyasetçilerin her biri birbirinden beter. Olan vatandaşa oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ülkenin yarısına yakını asgari ücret alıp açlık sınırının altında yaşamaya çalışırken diğer ülkelere yardımlar yağdırılmaya devam edilsin.

Yahu bunların ikisi de ülkücü. Hatta İmamoğlu bile benim bildiğim kadarıyla solcu değildi. Benim anlamadığım sol kesim niye kendinden olan bir aday çıkaramıyor da karşıyı bölmek için onların içinden çıkan kişilere oy verir anlamıyorum.
Kimi destekleyelim? Abi.20 yıldır anamızı ağlatan Tayyip Erdoğan'ı mı destekleyelim? Suriyelileri ülkeye doldurup dünyanın masrafını yapıp,Saraya gereksiz israf yapan,Tank palet fabrikası gibi ülkenin gelir kaynaklarını satıp yandaşlarına yediren,çiftçiye ananı al defol git diyen,Soma'da 301 kişiyi ölüme terkeden bir zihniyete kusura bakma ama günahımı vermem.Kendi vatandaşına bu kadar eziyet çektiren bir Cumhurbaşkanı ve hükümet bugüne kadar Türk siyasetinde olmadı.Bundan sonrada olmamasını temenni ediyorum.

Usui Takumi

Profesör
F-22 Raptor Uçağı; Arge aşaması, av iyoniklerden kompozit gövde parçalarına kadar bütün fabrikaların kurulması, motor tasarımı, yazılımları, ve nihayetinde 195 adet üretimi dahil, toplam maliyeti 67 milyar $.

Altay Tankı projesi kapsamında bmcye verilen, evvelden de yıllarca Koç'ta bulunan, işlevini yitirmiş ve yenisi başka yerde kurulmuş palet tamir fabrikası ise tek başına 20 milyar dolar.

Buna anca sosyal medyada her gördüğü resimli yazıyı gerçek sanan zombiler inanır.

Ha bu arada cumhurbaşkanının ananı da al git dediği adamın çiftçi değil provokatör olduğu belgeleneli 10 sene oldu. Boş argümanlarla gelmeyin.

OzkanK.

Dekan
F-22 Raptor Uçağı; Arge aşaması, av iyoniklerden kompozit gövde parçalarına kadar bütün fabrikaların kurulması, motor tasarımı, yazılımları, ve nihayetinde 195 adet üretimi dahil, toplam maliyeti 67 milyar $.

Altay Tankı projesi kapsamında bmcye verilen, evvelden de yıllarca Koç'ta bulunan, işlevini yitirmiş ve yenisi başka yerde kurulmuş palet tamir fabrikası ise tek başına 20 milyar dolar.

Buna anca sosyal medyada her gördüğü resimli yazıyı gerçek sanan zombiler inanır.

Ha bu arada cumhurbaşkanının ananı da al git dediği adamın çiftçi değil provokatör olduğu belgeleneli 10 sene oldu. Boş argümanlarla gelmeyin.

O kadar SIĞ muhalefet lafları ki yazdıkları cevap vermeye üşendim :) Hepsi belgesiz bilgisiz boş iddialar.
Bence sende uğraşma. 18 yıldır bu laflar yüzünden muhalefetteler.

İyi Cumhurbaşkanının Diploması yok İlk okul mezunu dememiş :p

ozciceky

Profesör
Yahu bunların ikisi de ülkücü. Hatta İmamoğlu bile benim bildiğim kadarıyla solcu değildi. Benim anlamadığım sol kesim niye kendinden olan bir aday çıkaramıyor da karşıyı bölmek için onların içinden çıkan kişilere oy verir anlamıyorum.
Sizce sağ veya solun bir önemi var mı ? Örneğin ben sağ partilere de oy verdim sol partilere de oy verdim. Her iki kesimden de ülkesini sevecek ve ülkesinin hayrına işler yapacak insanlar çıkar. Aynen her iki kesimden de kendi çıkarlarını ülkesinin çıkarlarının üzerinde tutacak adamlar çıkabileceği gibi.

ozciceky

Profesör
Bazı insanlar neyin kafasını yaşıyor gerçekten merak ediyorum :)

Mesela bügün enflasyon verisi gerçekten korkunç geldi. Bence Recap Tayyip Bey hemen çıkıp " işte gördünüz mü faiz artınca enflasyon da artıyor" mealinde bir açıklamayı hemen yapmalı.

Sizce sağ veya solun bir önemi var mı ? Örneğin ben sağ partilere de oy verdim sol partilere de oy verdim. Her iki kesimden de ülkesini sevecek ve ülkesinin hayrına işler yapacak insanlar çıkar. Aynen her iki kesimden de kendi çıkarlarını ülkesinin çıkarlarının üzerinde tutacak adamlar çıkabileceği gibi.
Bu dediklerine katılıyorum abicim, haklısın. Ne ki bu bize göre! İşin bir de realitesi var ki apayrı işte. :)

Ha bu arada benim de bir kez bugün rahmetli olan CHP'li bir belediye başkanına oy vermişliğim var. Solcuydu, çok içki içen de biriydi, ama kral adamdı be. İnsandı. Severek oy vermiştim. :)

ozciceky

Profesör
Bu dediklerine katılıyorum abicim, haklısın. Ne ki bu bize göre! İşin bir de realitesi var ki apayrı işte. :)

Ha bu arada benim de bir kez bugün rahmetli olan CHP'li bir belediye başkanına oy vermişliğim var. Solcuydu, çok içki içen de biriydi, ama kral adamdı be. İnsandı. Severek oy vermiştim. :)

Ben oy kullanırken oyumu hiç bir zaman adayın ya da partinin sol veya sağda konumlanmasına göre kullanmadım. Kendimce (tabi ki kendi değerlendirmelerimin de her zaman %100 doğru olduğunu iddia etmem) memleketin gelişmesine ve refahın artmasına kim daha çok katkı yapacaksa onlara oy vermeye çalıştım. Aksini yapmak yani ben illahi sağa oy atacağım ya da sola oy atacağım veyahut X partisine oy atacağım demenin takım tutmaktan bir farkı kalmaz. Bugün 50li yaşlarıma doğru ilerlerken sol eğilimin bana daha yakın olduğunu söylemekle birlikte bugün seçim olsa mesela İyi Partiye oyumu verirdim.

Tabii ki oy verirken gözlemlediğim bir önemli nokta da benim için, oy vereceğim kişilerin Cumhuriyet ve Atatürk ile de problemleri olmaması...

Bazı insanlar neyin kafasını yaşıyor gerçekten merak ediyorum :)

Mesela bügün enflasyon verisi gerçekten korkunç geldi. Bence Recap Tayyip Bey hemen çıkıp " işte gördünüz mü faiz artınca enflasyon da artıyor" mealinde bir açıklamayı hemen yapmalı.
Conficker niye kızdın yahu

SDN Son Haberler

Son mesajlar